prof. dr hab. n. med.

Andrzej Milewicz

Endokrynolog, Internista, Urolog

24 opinie +dodaj

Umów wizytę 1070 odwiedzin w ciągu 30 dni

Rejestracja on-line, pełen wybór terminów na www.ginemedica.pl. Specjalista z chorób wewnętrznych i endokrynologii. Główne kierunki badań: badania nad zaburzeniami hormonalnymi i metabolicznymi… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Rejestracja on-line, pełen wybór terminów na www.ginemedica.pl.
  Specjalista z chorób wewnętrznych i endokrynologii. Główne kierunki badań: badania nad zaburzeniami hormonalnymi i metabolicznymi w chorobie wielotorbielowatych jajników, pionierskie wprowadzenie do terapii spironolaktonu w tej chorobie, badania nad zaburzeniami steroidogenezy nadnerczowej w wrodzonym przeroście kory nadnerczy z wprowadzeniem pionierskiej autorskiej metody radioimmunologicznej oznaczania 21-dezoksykortyzpolu w niepełnym defekcie enzymatycznym. Badania nad stężeniem hormonów płciowych w tkankach gruczołu piersiowego u kobiet z rakiem sutka w Polsce i Holandii. Czwarty nurt badań to zaburzenia metaboliczne i hormonalne u kobiet w okresie klimakterium oraz u osób w okresie starości – koordynacja badań PolSenior. Ponadto zaburzenia funkcji tarczycy. Zaburzenia metaboliczne, w tym: otyłość, stan przedcukrzycowy i cukrzyca. Bezpłodna para –hormonalne aspekty zaburzenia płodności u kobiety i mężczyzny. Profesor jest autorem 364 publikacji oraz 5 podręczników dla studentów i lekarzy. Był wykładowcą na licznych uczelniach również poza granicami Polski. Członek Redakcji Jornal Clinical Endocrinology and Metabolism, Endocrine, International Journal of Gynecological Endocrinology,Endokrynologia Polska. Wykładowca i organizator kursów kształcenia ustawicznego ESE oraz PTE, Stypendysta DAAD, Przewodniczący Kapituły nagrody Janczewskich Fundacji Kościuszkowskiej, Ekspert Unii Europejskiej do oceny projektów w latach 2010-13, Honorowy Członek Europejskiego Towarzystwa Endokrynologii ,Ukraińskiego Towarzystwa Endokrynologii , Słowackiego Towarzystwa Endokrynologii i Czeskiego Towarzystwa Endokrynologii, Członek Zarządu International Gynecological Endocrinology Society , -skarbnik European Gynecological Society , past –prezes Polskiego Towarzystwa Enndokrynologii , członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Ginekologii Endokrynologicznej , International Study Group for Steroid Hormones . American Endocrine Society , Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością , Konsultant Województwa Dolnośląskiego z endokrynologii w latach 2000-2013.

Specjalizacje

 • Endokrynologia

Ukończone szkoły

 • _

Publikacje

 • _

Nagrody i wyróżnienia

 • _

Znajomość języków

 • polski

Staże

 • _

Certyfikaty

 • Andrzej Milewicz, endokrynolog w mieście Wrocław - Certyfikaty

Choroby

 • guzy tarczycy
 • nadmierne owłosienie
 • zespół policystycznych jajników
 • nadczynność tarczycy
 • niedoczynność tarczycy
 • choroby tarczycy
więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów

4

Ogólna ocena
24 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: GINEMEDICA

  Lekarz z olbrzymią wiedzą, dokładny. Szczególowo zna się na wielu dziedzinach medycyny, a nie tylko na swojej działce. Otwarty na pacjenta. Prawdziwy fachowiec. Podaje swój numer telefonu, dzięki czemu można skonsultować wyniki.

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: GINEMEDICAUsługa: konsultacja endokrynologiczna

  Pierwszy raz w zyciu byłam na tak długiej wizycie u lekarza. Kiedyś profesor leczył moją mamę, wyciągnał ją z poważnej choroby, dlatego wybrałam wizytę u niego i się nie zawiodłam. Profesor jest bardzo dokładny i zwrócił uwagę na rzeczy na które nikt inny nie zwracał uwagi. Dodatkowym plusem jest to, że dał mi swój nr telefonu, żebym mogła mu podać wyniki swoich badań jak będą gotowe. To bardzo duża dla mnie wartość , że do profesora mogę zawsze zadzwonić w razie problemów.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: GINEMEDICAUsługa: konsultacja endokrynologiczna

  Profesor Milewicz to wspaniały lekarz i człowiek. Jest najlepszym endokrynologiem u jakiego byłam , a było ich spory. Doktor Milewicz ma bardzo dużą wiedzę, chętnie i wyczerpująco odpowiada bna wszystkie pytania. Zdecydowanie mogę go polecić.

 • O
  Lokalizacja: GINEMEDICA

  Profesor Milewicz to bardzo dobry endokrynolog. Leczę się u niego już od dawna w różnych przychodniach i w pełni mu ufam. Jest to lekarz z wysoką kulturą osobistą, sympatyczny, chętnie wszystko objaśnia. Zawsze patrzy na całość człowieka, a nie np. tylko na tarczycę. To prawdziwy lekarz z powołania.

 • E
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: konsultacja endokrynologiczna

  Lekarz spokojny rzeczowy.diagnoza okazała się trafna. Dobrane leczenie przyniosło skutek. Wizyty zawsze były przeprowadzone spokojnie. Otrzymane informacje podane w sposób przystępny.lekarz godny polecenia.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet lekarskiUsługa: konsultacja endokrynologiczna

  Lekarz całościowo patrzący na pacjenta. Kulturalny, zaangażowany w leczenie. Leczę się u niego od dawna, bo leczenie przynosi efekty. Jest to lekarz z bardzo dużym doświadczeniem, ale widać, że trzyma rękę na pulsie i wie o wszystkich najnowszych doniesieniach medycznych.

 • K

  Niestety, ale nie jestem zadowolona z leczenia się u Pana Profesora. Owszem to bardzo miły i sympatyczny lekarz, ale nie pomógł mi w mojej chorobie. Leczyłam się u niego 1,5 roku. Niestety leczenie polegało tylko na zwiększaniu lub zmniejszaniu dawki leku i robieniu wyników tych samych badań. Pan Profesor nie znalazł przyczyny mojej choroby, w pewnym momencie stwierdził, że taka moja uroda. Musiałam zmienić lekarza, który zlecił szereg badań i bardzo szybko znalazł przyczynę mojej choroby. Nie wiem czy miałam pecha, czy Pan Profesor nie potrafił mi pomóc, ale straciłam bardzo dużo cennego czasu w staraniu się o dziecko jak i pieniędzy.

 • K

  Bardzo kompetentny lekarz, a przy tym niezwykle sympatyczny! W razie problemu można do niego zadzwonić, co według mnie też jest atutem. Polecam!

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Świetny specjalista. Fachowa opieka. Doskonale wytłumaczył problem i dobrał odpowiednie leki. Bardzo dokładnie zbadał i naprawdę pomógł. Polecam!!!

 • W

  Dziękuję panu profesorowi,że mimo własnej choroby zapewnił mi opiekę, stosowne badania. Zawdzięczam profesorowi możliwość powrotu do normalnego życia: wyprowadził mnie z depresji posterydowej, a dzięki badaniom została skorygowana całkowicie błędna diagnoza i leczenie. Czasami naprawdę potrzeba w leczeniu endokrynologicznym rozwagi i doświadczenia. Polecam.