Adres

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
22 273.....

Konsultacja ortopedyczna (300 zł)

ul. Domaniewska 39A (Horizon Plaza), Dostępne są bezpłatne miejsca parkingowe., Mokotów, Warszawa
Horizon Medical Center (mapa)

Lekarz nie ma włączonego kalendarza pod tym adresem


Zwykła wizyta

Lekarz nie ma włączonego kalendarza pod tym adresem


Gotówka, Karta płatnicza

Konsultacja ortopedyczna (220 zł)

Usunięcie haluksów (jedna noga) (7 000 zł)

Usunięcie haluksów (dwie nogi) (13 000 zł)

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem absolwentem Warszawskiej Akademii Medycznej (1992). W 2001 zdałem z wyróżnieniem egzaminy specjalizacyjne II stopnia i uzyskałem tytuł Specjali...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • choroby stawów
 • choroby układu ruchu
 • terapia komórkami macierzystymi
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • 1986-1992 I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie
 • 2001 zdany z wyróżnieniem egzamin specjalizacyjny II stopnia; uzyskanie tytułu Specjalisty Ortopedy i Traumatologa
 • 2015 Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego - studia podyplomowe " Zarządzanie w Ochronie Zdrowia".

Zdjęcia


Znajomość języków

Hiszpański, Angielski

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
25 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
E
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Carolina Medical Center konsultacja ortopedyczna

Rzeczowa, fachowa i miła obsługa; wiedza, kompetencja, profesjonalizm;
czeka nas rehabilitacja przez 6 tygodni, dopiero po niej kolejna wizyta u Pana doktora..., po której będę mogła napisać coś więcej


T
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Carolina Medical Center konsultacje ortopedyczne

Jestem bardzo zadowolona z wizyty u Pana Doktora. Bardzo rzeczowy, poświęcający niewymuszoną uwagę pacjentowi a przy tym niezwykle ciepły, pełen spokoju i kulturalny. Szczerze polecam.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Carolina Medical Center złamany palec

Super specjalista, ale też bardzo sympatyczny człowiek. Poczułam, że jestem w dobrych rękach - poza standardowym zleceniem ponownego RTG, zostałam bardzo wyczerpująco poinformowana o złamaniu, procesie leczenia, przygotowana na nieuniknione konsekwencje kontuzji, doktor pokazał mi podstawowe ćwiczenia, jakie mam wykonywać w ramach samodzielnej rehabilitacji itp. Profesjonalista!


Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu przykurcze ścięgien Achillesa

Szpital w Sieradzu
Doktor Komor przy pierwszym kontakcie zdaje się być nadczłowiekiem, znającym się na rzeczy, godnym zaufania. Zbadał, doradził, zlecił badania, zainteresował się i zaangażował. Wydawało mi się, że chciał mi pomóc, miałam nadzieję, że mój koszmar niedługo się skończy. Po wystawieniu skierowania na oddział w celu operacji wady (najpierw jednej, później drugiej nogi) doktor odszedł ze szpitala bez słowa, nie przekazując nikomu mojej sprawy, pozostawiając mnie w niewiedzy i totalnym zawieszeniu. Teraz nie wiem, co mam robić, jestem zdezorientowana i jest mi bardzo przykro. Chciałabym wiedzieć co teraz robić, dokąd się udać, bowiem nikt więcej nie zgodził się podjąć leczenia...:(

lek. Andrzej Komor

Szanowna Pani,
tak jak informowałem Panią w rozmowach operację mogę wykonać w innych ośrodkach, których lokalizację podałem i są one wymienione w internecie. Pani operacja nie jest "standardowym zabiegiem" ale skierowanie i szczegółowy opis proponowanej operacji jest w książce z kolejką operacyjną w szpitalu w Sieradzu (sekretariat Oddziału Ortopedii) do której dostęp ma każdy z pacjentów jak i NFZ.
Pozdrawiam,
Andrzej Komor


D
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu niestabilność stawu skokowego

Wizyta u Pana Doktora to najlepsze co mogło mnie spotkać w związku z moją stopą. Od Pana Doktora bije profesjonalizm, wiedza i ogromna życzliwość do pacjenta. Pan Doktor stwierdził niestabilność stawu skokowego, co potwierdził rezonans. Okazało się, że zerwaniu uległy więzadła ATFL i CFL. Oba więzadła były w sierpniu operacyjnie zrekonstruowane, do tego Pan Doktor wykonał artroskopię stawu. Po operacji zaglądał na salę i pytał o samopoczucie. Teraz jestem w trakcie rehabilitacji, która postępuje błyskawicznie. Pan Doktor wykonał kawał świetnej roboty, przywracając mi sprawność. Niedługo będę mógł znowu grać w piłkę i cieszyć się po prostu aktywnością fizyczną bez bólu i obawy i ciągle skręcenia kostki. Pozdrawiam Panie Doktorze, Damian W. z Kielc.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Carolina Medical Center Niestabilność stawów skokowych, stany zapalne

Do doktora A.Komora trafiłam z niestabilnością obu stawów skokowych, nabytą w wyniku uszkodzenia więzadła skokowo-strzałkowego przedniego. Już za pomocą obserwacji i dotyku doktor postawił diagnoze, którą potwierdził po obejrseniu MRI.
Pierwsza operacja w Ostrołęce, rok później druga noga w Kielcach. Przebieg, opieka, troska, a przede wszystkim profesjonalizm na najwyższym poziomie! Do sprawności wracałam 2 miesiące po operacji.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

Dr Komor stwierdził u mnie niestabilność boczną stawu skokowego i zakwalifikował na artroskopię. Zabieg powikłany infekcją gronkowcem złocistym.
Konieczna była ponowna hospitalizacja, ponieważ potrzebowałem natychmiast antybiotyków, i opieki lekarskiej.

Dr Komor w Kielcach jest tylko w środy i czwartki. Ja trafiłem ponownie na Oddział w czwartek późnym wieczorem, i do środy musiałem na doktora czekać. Inni lekarze traktowali mój problem po macoszemu, i czekali na dzień powrotu doktora.
Doktor nie miał za bardzo pomysłu jak mi pomóc, bo raz - jest to już inna działka ortopedii, a dwa - jest lekarzem bardzo zapracowanym. Jego grafik jest napięty od rana do wieczora, i ciężko mu się zając problemem którego nie przewidział. A to w mojej opinii duży błąd.
Gdy dr Komor opuszczał Oddział na kolejne 5 dni, uznał, że nie muszę być już hospitalizowany, mimo iż moja stopa, staw skokowy i okolice kości piszczelowej nad stawem skokowym są bardzo powiększone, a ognisko infekcji nadal sieje spustoszenie w moich kościach.
Zostałem wypisany do domu, i poinstruowany abym zapisywał się na wizyty prywatne do doktora, aby monitorować sprawę. Czyli biegać z rozwaloną nogą za zalatanym lekarzem w Warszawie, i liczyć, że może będę szczęśliwcem i lekarz wpisze mnie między swoimi zaplanowanymi zabiegami kiedyś na czyszczenie stawu w szpitalu w Kielcach.
Uznałem, że oprócz dyskomfortu psychicznego, może jeszcze bardziej ucierpieć na tym moje zdrowie (o portfelu nie wspomnę).

Trafiłem na prawie miesiąc do Oddziału Zapaleń Kości w innym szpitalu, gdzie przeszedłem operację wycięcia bardzo dużego fragmentu martwej kości skokowej - tam było ognisko infekcji, dostałem dożylnie ogromną dawkę antybiotyków, i infekcję opanowano.
Na plus trzeba uznać kontakt lekarza z pacjentem - jest bardzo uprzejmy i stara się wyjaśnić wszystko w sposób zrozumiały. Chociaż jak się okazało, że mój staw został zainfekowany, to już nasze relacje nie przebiegały w tak sielskiej atmosferze, ale rozumiem, że był przejęty i tak reagował na stres.

Na minus - przed artroskopią w 2014 roku byłem osobą sprawną. Grałem regularnie w koszykówkę, i piłkę nożną. Zabieg miał być chwilową przerwą od sportu, bo rzeczywiście staw skokowy po przebytym skręceniu podczas gry w piłkę dawał się we znaki podczas kolejnych aktywności sportowych.
Obecnie jestem trzydziestolatkiem, który codziennie żyje z przewlekłym bólem stawu skokowego i kości piszczelowej, przez co utykam. Przechodzę bardzo często stany zapalne. Na szczęście nie tak agresywne jak po zabiegu, bez przetok i konieczności hospitalizacji jak na razie. Moje utykanie nie wpływa pozytywnie na staw biodrowy i kolanowy w tej nodze.
Infekcja wyrządziła bardzo duże spustoszenie w stawie skokowym. Mam ogromne ubytki chrzęstno-kostne. Jedyne co mnie czeka w przyszłości jeśli ból będzie nie do zniesienia, to zabieg artrodezy - trwałego usztywnienia stawu za pomocą gwoździ.
Usztywnienie stawu z kolei patrząc na moją septyczną przygodę niesie za sobą ryzyko ponownego problemu z 2014 roku, ponieważ bakteria zostaje ze mną do końca życia, i dorzucenie ciała obcego w ten staw może spowodować komplikacje.
Podsumowując: ja wyszedłem źle na zabiegu. Nie powiódł się. Przyczynił się do trwałego pogorszenia stanu zdrowia i jakości życia. Zdrowy na zabieg nie szedłem, ale na pewno sprawny i aktywny. Niezadowolony jestem również z opieki lekarza, gdy pojawiły się komplikacje.

Mariusz, zabieg 04.09.2014


Z
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

Niestety muszę dodać negatywną opinię. Po zarwaniu ACL w kolanie poszłam do doktora Komora do CMS i zapisałam się na państwową operację w Kielcach. Doktor wydawał się miły i profesjonalny, w tamtym momencie mogłam mu zarzucić jedynie to, że nigdy nie podzielił się jakimkolwiek kontaktem do niego (telefonicznym czy mailowym) żebym mogła go o coś podpytać (czyli pytanie to 200 zł za wizytę). Po rehabilitacji urazu nie odczuwałam niestabilności kolana, jednak zdecydowałam się na operację, by mieć świadomość, że mam pełną sprawność.
Planowana była rekonstrukcja z przeszczepu własnego, nigdy nie było mowy o tym, że można użyć innej metody. Mimo, że podczas całej operacji byłam przytomna, nie poinformował mnie o zmianie planów. Już po operacji okazało się, że zastosował inną metodę - Internal Bridge - czyli zamocowanie syntetycznego implantu zamiast przeszczepu. Po operacji bardzo długo (w porównaniu do operowanych znajomych) nie mogłam odzyskać zgięcia. Kiedy wróciłam do aktywności, często pojawiało się uczucie uciekania kolana, czego nie doświadczałam przed operacją. W końcu takie ucieknięcie skończyło się upadkiem i ponowną kontuzją (rok po operacji). Trafiłam do kilku innych ortopedów. Od 4 niezależnych ortopedów usłyszałam, że tej metody nie stosuje się w przypadku ACL w związku z bardzo zwiększonym prawdopodobieństwem ponownej kontuzji (i podobno jest to powszechnie wiadome). Co więcej, po ponownym MRI okazało się, że przyczep implantu został umieszczony aż 2 cm od miejsca, gdzie powinien on się znajdować fizjologicznie i to po prostu "nie mogło działać". Podczas kolejnej operacji okazało się, że implant był kompletnie luźny, nie sprawował więc swojej funkcji.

Wiem, że ponowne zerwania przeszczepów są częste, ale kolano po operacji ewidentnie nie było stabilne, zastosowano niezalecaną metodę i zrobiono to źle. W wyniku kolejnej kontuzji straciłam części dwóch łękotek, do czego nie doszłoby, gdyby staw był stabilny.

Stanowczo odradzam.

lek. Andrzej Komor

Szanowna Pani,

Bardzo trudno ustosunkować się do zarzutów postawionych przez anonimową osobę bez przedstawienia dokumentacji i opinii konkretnych lekarzy, na których się Pani powołuje. Niemniej jednak postaram się ustosunkować do zarzutów.

1. "nigdy nie podzielił się jakimkolwiek kontaktem do niego (telefonicznym czy mailowym) żebym mogła go o coś podpytać" - kontakt ze mną zawsze był i jest możliwy przez rejestrację przychodni, gdzie przyjmuję i wielu pacjentów korzysta z takiej możliwości.
2. Jeśli po rehabilitacji kolano było stabilne i funkcjonowało prawidłowo skąd decyzja leczenia operacyjnego? Nie operuję zdrowych pacjentów tak więc musiały istnieć wskazania do operacji.
3. Nie mogę pamiętać naszej rozmowy w CMS ponieważ nawet nie wiem, z kim rozmawiałem. Należałoby sprawdzić formularz zgody operacyjnej w której są wymienione metody operacyjne i ewentualne możliwe zmiany w technice operacyjnej podczas zabiegu. Mają one na celu zmniejszenie rozległości zabiegu a nie zaszkodzenie pacjentowi. W trakcie operacji nie można dyskutować z pacjentem ewentualnych zmian techniki ponieważ zgoda uzyskana w taki sposób nie jest wiążąca; pacjent jest od wpływem leków i nie zawsze w pełni świadomie odpowiada na pytania.
3. Ograniczenie zgięcia po operacji prawdopodobnie było spowodowane zrostami w zachyłku górnym kolana; sytuacja taka niestety pojawia się u części pacjentów po operacjach stawu kolanowego i wymaga konsultacji z lekarzem, intensywnej i długiej rehabilitacji a czasem artroskopowego usunięcia zrostów.
4. "często pojawiało się uczucie uciekania kolana, czego nie doświadczałam przed operacją" - technika Internal Brace nie przewiduje usuwania uszkodzonego więzadła ale jego wzmocnienie i umożliwienie wygojenia. Wyklucza to sytuację opisaną, w której niestabilność pojawia się po operacji a nie było jej przed. A jeśli taka niestabilność utrzymywała się nadal po zabiegu czy skonsultowała to Pani z lekarzem?
5. Proszę nie obwiniać mnie za upadek i ponowną kontuzję.
6. "Od 4 niezależnych ortopedów usłyszałam, że tej metody nie stosuje się w przypadku ACL w związku z bardzo zwiększonym prawdopodobieństwem ponownej kontuzji (i podobno jest to powszechnie wiadome)" - prosiłbym o powołanie się na konkretnych lekarzy i przedstawienie ich opinii oraz opinii uznanych ekspertów. Powoływanie się anonimowo na anonimowych konsultantów uniemożliwia mi merytoryczną dyskusję. Każda osoba po operacji więzadła krzyżowego, w miarę aktywna fizycznie narażona jest na „zwiększone prawdopodobieństwo ponownej kontuzji”. Internal Brace nie jest zalecany jedynie dla sportowców zawodowych, ligowych, którzy muszą w krótkim czasie powrócić do wysokiej aktywności sportowej.
7. „ w MRI okazało się, że przyczep implantu został umieszczony aż 2 cm od miejsca, gdzie powinien on się znajdować fizjologicznie i to po prostu "nie mogło działać" – przyczep implantu mocującego taśmę owszem znajduje się ok 2 cm od kanału ponieważ taka jest technika operacyjna i to, jak Pani napisała „powinno być powszechnie wiadome”.
8. Obluzowanie się implantu i uszkodzenie łąkotek było zapewne skutkiem ponownego urazu a nie operacji.

Zarzuca mi Pani wiele błędów, których nie popełniłem. Przykrym jest, że nie mogliśmy porozmawiać w gabinecie a oskarżenia postawione są anonimowo, bez przedstawienia opinii specjalistów, mających doświadczenie w stosowaniu opisanej metody operacyjnej. Zdarzają mi się różne powikłania, jednakże prawie w każdej sytuacji można znaleźć rozwiązanie.

Życzę Pani dużo zdrowia.

Z poważaniem,

Andrzej Komor


Użytkownik zweryfikowany

Pan dr Andrzej Komor to bardzo konkretny, rzeczowy lekarz, a przy tym miły i uśmiechnięty człowiek. Badania, potem diagnoza (szpotawość prawej nogi) i niestety operacja, którą wspominam o dziwo -sympatycznie. Po operacji - 26.05.2016r oraz rehabilitacji wróciłem do swojego dawnego trybu życia zapominając co to ból. Chciałbym tą drogą podziękować serdecznie panu Doktorowi. Miałem szczęście że do niego trafiłem. Polecam go całym sercem. Krzysztof Kopacz z Łodzi.


Użytkownik zweryfikowany

Gorąco polecam Pana dr. Andrzeja Komora. Jest świetnym specjalistą i profesjonalistą w swoim zawodzie a ponadto bardzo życzliwym i miłym człowiekiem. Dr. bardzo szybko zdiagnozował moją przypadłość, gdzie inni specjaliści mieli z tym bardzo duże problemy. Następnie 24.03.2016 z sukcesem została przeprowadzona operacja Koślawości Tyłostopia.
Serdecznie dziękuję i Pozdrawiam Pana dr. Andrzeja


Usługi i ceny

Konsultacja ortopedyczna

220 zł


Pory 78, Warszawa

300 zł

Carolina Medical CenterKazimierza Wójcickiego 4, Warszawa

220 zł

Promedion - Klinika Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej


Zwykła wizyta


ul. Domaniewska 39A (Horizon Plaza), Dostępne są bezpłatne miejsca parkingowe., Warszawa

Brak informacji o cenie

Horizon Medical Center


Usunięcie haluksów (jedna noga)

7 000 zł


Kazimierza Wójcickiego 4, Warszawa

7 000 zł

Promedion - Klinika Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej


Usunięcie haluksów (dwie nogi)

13 000 zł


Kazimierza Wójcickiego 4, Warszawa

13 000 zł

Promedion - Klinika Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
25 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
E
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Carolina Medical Center konsultacja ortopedyczna

Rzeczowa, fachowa i miła obsługa; wiedza, kompetencja, profesjonalizm;
czeka nas rehabilitacja przez 6 tygodni, dopiero po niej kolejna wizyta u Pana doktora..., po której będę mogła napisać coś więcej


T
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Carolina Medical Center konsultacje ortopedyczne

Jestem bardzo zadowolona z wizyty u Pana Doktora. Bardzo rzeczowy, poświęcający niewymuszoną uwagę pacjentowi a przy tym niezwykle ciepły, pełen spokoju i kulturalny. Szczerze polecam.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Carolina Medical Center złamany palec

Super specjalista, ale też bardzo sympatyczny człowiek. Poczułam, że jestem w dobrych rękach - poza standardowym zleceniem ponownego RTG, zostałam bardzo wyczerpująco poinformowana o złamaniu, procesie leczenia, przygotowana na nieuniknione konsekwencje kontuzji, doktor pokazał mi podstawowe ćwiczenia, jakie mam wykonywać w ramach samodzielnej rehabilitacji itp. Profesjonalista!


Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu przykurcze ścięgien Achillesa

Szpital w Sieradzu
Doktor Komor przy pierwszym kontakcie zdaje się być nadczłowiekiem, znającym się na rzeczy, godnym zaufania. Zbadał, doradził, zlecił badania, zainteresował się i zaangażował. Wydawało mi się, że chciał mi pomóc, miałam nadzieję, że mój koszmar niedługo się skończy. Po wystawieniu skierowania na oddział w celu operacji wady (najpierw jednej, później drugiej nogi) doktor odszedł ze szpitala bez słowa, nie przekazując nikomu mojej sprawy, pozostawiając mnie w niewiedzy i totalnym zawieszeniu. Teraz nie wiem, co mam robić, jestem zdezorientowana i jest mi bardzo przykro. Chciałabym wiedzieć co teraz robić, dokąd się udać, bowiem nikt więcej nie zgodził się podjąć leczenia...:(

lek. Andrzej Komor

Szanowna Pani,
tak jak informowałem Panią w rozmowach operację mogę wykonać w innych ośrodkach, których lokalizację podałem i są one wymienione w internecie. Pani operacja nie jest "standardowym zabiegiem" ale skierowanie i szczegółowy opis proponowanej operacji jest w książce z kolejką operacyjną w szpitalu w Sieradzu (sekretariat Oddziału Ortopedii) do której dostęp ma każdy z pacjentów jak i NFZ.
Pozdrawiam,
Andrzej Komor


D
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu niestabilność stawu skokowego

Wizyta u Pana Doktora to najlepsze co mogło mnie spotkać w związku z moją stopą. Od Pana Doktora bije profesjonalizm, wiedza i ogromna życzliwość do pacjenta. Pan Doktor stwierdził niestabilność stawu skokowego, co potwierdził rezonans. Okazało się, że zerwaniu uległy więzadła ATFL i CFL. Oba więzadła były w sierpniu operacyjnie zrekonstruowane, do tego Pan Doktor wykonał artroskopię stawu. Po operacji zaglądał na salę i pytał o samopoczucie. Teraz jestem w trakcie rehabilitacji, która postępuje błyskawicznie. Pan Doktor wykonał kawał świetnej roboty, przywracając mi sprawność. Niedługo będę mógł znowu grać w piłkę i cieszyć się po prostu aktywnością fizyczną bez bólu i obawy i ciągle skręcenia kostki. Pozdrawiam Panie Doktorze, Damian W. z Kielc.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Carolina Medical Center Niestabilność stawów skokowych, stany zapalne

Do doktora A.Komora trafiłam z niestabilnością obu stawów skokowych, nabytą w wyniku uszkodzenia więzadła skokowo-strzałkowego przedniego. Już za pomocą obserwacji i dotyku doktor postawił diagnoze, którą potwierdził po obejrseniu MRI.
Pierwsza operacja w Ostrołęce, rok później druga noga w Kielcach. Przebieg, opieka, troska, a przede wszystkim profesjonalizm na najwyższym poziomie! Do sprawności wracałam 2 miesiące po operacji.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

Dr Komor stwierdził u mnie niestabilność boczną stawu skokowego i zakwalifikował na artroskopię. Zabieg powikłany infekcją gronkowcem złocistym.
Konieczna była ponowna hospitalizacja, ponieważ potrzebowałem natychmiast antybiotyków, i opieki lekarskiej.

Dr Komor w Kielcach jest tylko w środy i czwartki. Ja trafiłem ponownie na Oddział w czwartek późnym wieczorem, i do środy musiałem na doktora czekać. Inni lekarze traktowali mój problem po macoszemu, i czekali na dzień powrotu doktora.
Doktor nie miał za bardzo pomysłu jak mi pomóc, bo raz - jest to już inna działka ortopedii, a dwa - jest lekarzem bardzo zapracowanym. Jego grafik jest napięty od rana do wieczora, i ciężko mu się zając problemem którego nie przewidział. A to w mojej opinii duży błąd.
Gdy dr Komor opuszczał Oddział na kolejne 5 dni, uznał, że nie muszę być już hospitalizowany, mimo iż moja stopa, staw skokowy i okolice kości piszczelowej nad stawem skokowym są bardzo powiększone, a ognisko infekcji nadal sieje spustoszenie w moich kościach.
Zostałem wypisany do domu, i poinstruowany abym zapisywał się na wizyty prywatne do doktora, aby monitorować sprawę. Czyli biegać z rozwaloną nogą za zalatanym lekarzem w Warszawie, i liczyć, że może będę szczęśliwcem i lekarz wpisze mnie między swoimi zaplanowanymi zabiegami kiedyś na czyszczenie stawu w szpitalu w Kielcach.
Uznałem, że oprócz dyskomfortu psychicznego, może jeszcze bardziej ucierpieć na tym moje zdrowie (o portfelu nie wspomnę).

Trafiłem na prawie miesiąc do Oddziału Zapaleń Kości w innym szpitalu, gdzie przeszedłem operację wycięcia bardzo dużego fragmentu martwej kości skokowej - tam było ognisko infekcji, dostałem dożylnie ogromną dawkę antybiotyków, i infekcję opanowano.
Na plus trzeba uznać kontakt lekarza z pacjentem - jest bardzo uprzejmy i stara się wyjaśnić wszystko w sposób zrozumiały. Chociaż jak się okazało, że mój staw został zainfekowany, to już nasze relacje nie przebiegały w tak sielskiej atmosferze, ale rozumiem, że był przejęty i tak reagował na stres.

Na minus - przed artroskopią w 2014 roku byłem osobą sprawną. Grałem regularnie w koszykówkę, i piłkę nożną. Zabieg miał być chwilową przerwą od sportu, bo rzeczywiście staw skokowy po przebytym skręceniu podczas gry w piłkę dawał się we znaki podczas kolejnych aktywności sportowych.
Obecnie jestem trzydziestolatkiem, który codziennie żyje z przewlekłym bólem stawu skokowego i kości piszczelowej, przez co utykam. Przechodzę bardzo często stany zapalne. Na szczęście nie tak agresywne jak po zabiegu, bez przetok i konieczności hospitalizacji jak na razie. Moje utykanie nie wpływa pozytywnie na staw biodrowy i kolanowy w tej nodze.
Infekcja wyrządziła bardzo duże spustoszenie w stawie skokowym. Mam ogromne ubytki chrzęstno-kostne. Jedyne co mnie czeka w przyszłości jeśli ból będzie nie do zniesienia, to zabieg artrodezy - trwałego usztywnienia stawu za pomocą gwoździ.
Usztywnienie stawu z kolei patrząc na moją septyczną przygodę niesie za sobą ryzyko ponownego problemu z 2014 roku, ponieważ bakteria zostaje ze mną do końca życia, i dorzucenie ciała obcego w ten staw może spowodować komplikacje.
Podsumowując: ja wyszedłem źle na zabiegu. Nie powiódł się. Przyczynił się do trwałego pogorszenia stanu zdrowia i jakości życia. Zdrowy na zabieg nie szedłem, ale na pewno sprawny i aktywny. Niezadowolony jestem również z opieki lekarza, gdy pojawiły się komplikacje.

Mariusz, zabieg 04.09.2014


Z
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

Niestety muszę dodać negatywną opinię. Po zarwaniu ACL w kolanie poszłam do doktora Komora do CMS i zapisałam się na państwową operację w Kielcach. Doktor wydawał się miły i profesjonalny, w tamtym momencie mogłam mu zarzucić jedynie to, że nigdy nie podzielił się jakimkolwiek kontaktem do niego (telefonicznym czy mailowym) żebym mogła go o coś podpytać (czyli pytanie to 200 zł za wizytę). Po rehabilitacji urazu nie odczuwałam niestabilności kolana, jednak zdecydowałam się na operację, by mieć świadomość, że mam pełną sprawność.
Planowana była rekonstrukcja z przeszczepu własnego, nigdy nie było mowy o tym, że można użyć innej metody. Mimo, że podczas całej operacji byłam przytomna, nie poinformował mnie o zmianie planów. Już po operacji okazało się, że zastosował inną metodę - Internal Bridge - czyli zamocowanie syntetycznego implantu zamiast przeszczepu. Po operacji bardzo długo (w porównaniu do operowanych znajomych) nie mogłam odzyskać zgięcia. Kiedy wróciłam do aktywności, często pojawiało się uczucie uciekania kolana, czego nie doświadczałam przed operacją. W końcu takie ucieknięcie skończyło się upadkiem i ponowną kontuzją (rok po operacji). Trafiłam do kilku innych ortopedów. Od 4 niezależnych ortopedów usłyszałam, że tej metody nie stosuje się w przypadku ACL w związku z bardzo zwiększonym prawdopodobieństwem ponownej kontuzji (i podobno jest to powszechnie wiadome). Co więcej, po ponownym MRI okazało się, że przyczep implantu został umieszczony aż 2 cm od miejsca, gdzie powinien on się znajdować fizjologicznie i to po prostu "nie mogło działać". Podczas kolejnej operacji okazało się, że implant był kompletnie luźny, nie sprawował więc swojej funkcji.

Wiem, że ponowne zerwania przeszczepów są częste, ale kolano po operacji ewidentnie nie było stabilne, zastosowano niezalecaną metodę i zrobiono to źle. W wyniku kolejnej kontuzji straciłam części dwóch łękotek, do czego nie doszłoby, gdyby staw był stabilny.

Stanowczo odradzam.

lek. Andrzej Komor

Szanowna Pani,

Bardzo trudno ustosunkować się do zarzutów postawionych przez anonimową osobę bez przedstawienia dokumentacji i opinii konkretnych lekarzy, na których się Pani powołuje. Niemniej jednak postaram się ustosunkować do zarzutów.

1. "nigdy nie podzielił się jakimkolwiek kontaktem do niego (telefonicznym czy mailowym) żebym mogła go o coś podpytać" - kontakt ze mną zawsze był i jest możliwy przez rejestrację przychodni, gdzie przyjmuję i wielu pacjentów korzysta z takiej możliwości.
2. Jeśli po rehabilitacji kolano było stabilne i funkcjonowało prawidłowo skąd decyzja leczenia operacyjnego? Nie operuję zdrowych pacjentów tak więc musiały istnieć wskazania do operacji.
3. Nie mogę pamiętać naszej rozmowy w CMS ponieważ nawet nie wiem, z kim rozmawiałem. Należałoby sprawdzić formularz zgody operacyjnej w której są wymienione metody operacyjne i ewentualne możliwe zmiany w technice operacyjnej podczas zabiegu. Mają one na celu zmniejszenie rozległości zabiegu a nie zaszkodzenie pacjentowi. W trakcie operacji nie można dyskutować z pacjentem ewentualnych zmian techniki ponieważ zgoda uzyskana w taki sposób nie jest wiążąca; pacjent jest od wpływem leków i nie zawsze w pełni świadomie odpowiada na pytania.
3. Ograniczenie zgięcia po operacji prawdopodobnie było spowodowane zrostami w zachyłku górnym kolana; sytuacja taka niestety pojawia się u części pacjentów po operacjach stawu kolanowego i wymaga konsultacji z lekarzem, intensywnej i długiej rehabilitacji a czasem artroskopowego usunięcia zrostów.
4. "często pojawiało się uczucie uciekania kolana, czego nie doświadczałam przed operacją" - technika Internal Brace nie przewiduje usuwania uszkodzonego więzadła ale jego wzmocnienie i umożliwienie wygojenia. Wyklucza to sytuację opisaną, w której niestabilność pojawia się po operacji a nie było jej przed. A jeśli taka niestabilność utrzymywała się nadal po zabiegu czy skonsultowała to Pani z lekarzem?
5. Proszę nie obwiniać mnie za upadek i ponowną kontuzję.
6. "Od 4 niezależnych ortopedów usłyszałam, że tej metody nie stosuje się w przypadku ACL w związku z bardzo zwiększonym prawdopodobieństwem ponownej kontuzji (i podobno jest to powszechnie wiadome)" - prosiłbym o powołanie się na konkretnych lekarzy i przedstawienie ich opinii oraz opinii uznanych ekspertów. Powoływanie się anonimowo na anonimowych konsultantów uniemożliwia mi merytoryczną dyskusję. Każda osoba po operacji więzadła krzyżowego, w miarę aktywna fizycznie narażona jest na „zwiększone prawdopodobieństwo ponownej kontuzji”. Internal Brace nie jest zalecany jedynie dla sportowców zawodowych, ligowych, którzy muszą w krótkim czasie powrócić do wysokiej aktywności sportowej.
7. „ w MRI okazało się, że przyczep implantu został umieszczony aż 2 cm od miejsca, gdzie powinien on się znajdować fizjologicznie i to po prostu "nie mogło działać" – przyczep implantu mocującego taśmę owszem znajduje się ok 2 cm od kanału ponieważ taka jest technika operacyjna i to, jak Pani napisała „powinno być powszechnie wiadome”.
8. Obluzowanie się implantu i uszkodzenie łąkotek było zapewne skutkiem ponownego urazu a nie operacji.

Zarzuca mi Pani wiele błędów, których nie popełniłem. Przykrym jest, że nie mogliśmy porozmawiać w gabinecie a oskarżenia postawione są anonimowo, bez przedstawienia opinii specjalistów, mających doświadczenie w stosowaniu opisanej metody operacyjnej. Zdarzają mi się różne powikłania, jednakże prawie w każdej sytuacji można znaleźć rozwiązanie.

Życzę Pani dużo zdrowia.

Z poważaniem,

Andrzej Komor


Użytkownik zweryfikowany

Pan dr Andrzej Komor to bardzo konkretny, rzeczowy lekarz, a przy tym miły i uśmiechnięty człowiek. Badania, potem diagnoza (szpotawość prawej nogi) i niestety operacja, którą wspominam o dziwo -sympatycznie. Po operacji - 26.05.2016r oraz rehabilitacji wróciłem do swojego dawnego trybu życia zapominając co to ból. Chciałbym tą drogą podziękować serdecznie panu Doktorowi. Miałem szczęście że do niego trafiłem. Polecam go całym sercem. Krzysztof Kopacz z Łodzi.


Użytkownik zweryfikowany

Gorąco polecam Pana dr. Andrzeja Komora. Jest świetnym specjalistą i profesjonalistą w swoim zawodzie a ponadto bardzo życzliwym i miłym człowiekiem. Dr. bardzo szybko zdiagnozował moją przypadłość, gdzie inni specjaliści mieli z tym bardzo duże problemy. Następnie 24.03.2016 z sukcesem została przeprowadzona operacja Koślawości Tyłostopia.
Serdecznie dziękuję i Pozdrawiam Pana dr. Andrzeja


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem absolwentem Warszawskiej Akademii Medycznej (1992). W 2001 zdałem z wyróżnieniem egzaminy specjalizacyjne II stopnia i uzyskałem tytuł Specjali...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • choroby stawów
 • choroby układu ruchu
 • terapia komórkami macierzystymi
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • 1986-1992 I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie
 • 2001 zdany z wyróżnieniem egzamin specjalizacyjny II stopnia; uzyskanie tytułu Specjalisty Ortopedy i Traumatologa
 • 2015 Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego - studia podyplomowe " Zarządzanie w Ochronie Zdrowia".

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Staże

 • 2015 – Total Knee Revision, Assaf Harofeh Medical Center, Tzriffin, Izrael
 • 2012 – Shoulder Artroscopy, The San Antonio Orthopaedic Surgery Center, San Antonio, USA
 • 2011 – Arthroscopy, West Kendall Orthopaedic Center, Miami, USA
Zobacz więcej

Zdjęcia


Znajomość języków

Hiszpański, Angielski

Publikacje i artykuły

Publikacje (10)