dr n. med.

Andrzej Gębka

Okulista, Chirurg

Jestem absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku (obecnie Gdański Uniwersytet Medyczny) ad 1991. Pracuję nieprzerwanie w Klinice Okulistyki GUMed od 1990 roku. Staże specjalizacyjne… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Zauważyłem, ze po duzym wysilku fizycznym (caly dzien na nartach lub rowerze) pojawia sie u mnie przekrwienie zylek w oku. Wyglada to jak duza, czerwona plama tuz obok teczowki i wystepuje tylko w prawym oku. Pojawia sie jedynie po wysilku i znika nastepnego dnia. Na potrzeby opinii musze dodac, ze oprocz… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Andrzej Gębka

  Groźne raczej to nie jest. Przekrwienie jest konsekwencja podrażnienia mechanicznego wiatrem lub chemicznego potem spływającym w trakcie wysiłku z czoła. Proszę przed wysiłkiem / treningiem zakrapiać… Więcej

 • Witam,
  Dwa tygodnie temu byłam u okulisty z powodu zatarcia spojówek, również oczy mnie piekły. Stosuje krople już 2 tygodnie i jest różnica jednak cały czas mam przekrwione oczy, żyłki... i dlatego chciałabym wiedzieć kiedy to przekrwienie zniknie? W jakim czasie te żyłki znikną?
  dziękuje… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Andrzej Gębka

  Przekrwienie oczu występuje w wielu chorobach oczu; trudno na podstawie tego opisu orzec kiedy objawy ustąpią. Poprawa zwykle występuje szybko jednak całkowite ustąpienie objawów bywa możliwe po tygodniach. Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Jestem absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku (obecnie Gdański Uniwersytet Medyczny) ad 1991. Pracuję nieprzerwanie w Klinice Okulistyki GUMed od 1990 roku. Staże specjalizacyjne zakończyłem w 1998 r., w którym otrzymałem tytuł specjality chorób oczu. Pracę doktorską pt "Analiza wpływu farmakologicznych czynników neuroprotekcyjnych na rokowania w niewysiękowej postaci Zwyrodnienia Plamki Związanego z Wiekiem (AMD)" obroniłem w 2002 r.

  Specjalizuję się w leczeniu chorób siatkówki oka głównie jako chirurg witreo-retinalny. Długoletnie doświadczenia zdobyte w Klinice Okulistyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w leczeniu operacyjnym odwarstwienia siatkówki, chorób plamki żółtej (otwory plamki, zespoły trakcji), powikłań cukrzycy (retinopatii proliferacyjnej) służą doskonaleniu wyników leczenia, które przynosi mi oraz pacjentom ogromną satysfakcję.

  W ramach pracy uniwersyteckiej zajmuję się kształceniem studentów oraz specjalizujących się lekarzy. Jest wieloletnim opiekunem Studenckiego Koła Naukowego, w ramach którego studenci poznają metody diagnostyki i leczenia chorób oczu oraz metodologie badań naukowych. Brałem udział w trzech badaniach klinicznych nad terapiami i lekami.
  W ramach pracy na stanowisku starszego wykładowcy zajmuje się kształceniem studentów wydziału lekarskiego, oddziału stomatologicznego, wydziału ratownictwa medycznego.
  Jestem autorem kilkudziesięciu wystąpień na konferencjach naukowych, w tym doniesień o nowoczesnych metodach leczenia, autorem ogółem 34 publikacji oraz recenzentem czasopisma Klinika Oczna.

  Z kolei Centrum Okulistycze OCUS ( OCUS Sp. z o.o. Sopot), którego jestem współwłaścicielem, pozwala mi na nowoczesne i szerokie leczenie chorób oczu w ramach praktyki prywatnej (pełna diagnostyka okulistyczna, w tym badanie technologią UBM dcinka przedniego oka, leczenie zachowawcze, w tym laseroterapia, oraz zastrzyki do oka z leków Lucentis, Eylea, Jetrea, Ozurdex). W ramach praktyki prywatnej wykonuję też zabiegi operacyjne, głównie witrektomii, w klinice chirurgii jednego dnia MEDORAL w Rumii.

  Jestem członkiem towarzystw i organizacji zawodowych, z których najważniejsze to Polskie Towarzystwo Okulistyczne (PTO), Europejskie Towarzystwo Chirurgów Witreo-retinalnych (EVRS), Europejskie Towarzysto Specjalistów Chorób Siatkówki (EURETINA) i innych.

  Rejestracja telefoniczna pon-pt. 10:00-18:00; w pilnych sprawach e-mail: gebka.andrzej@gmail.com lub kontakt przez adres:

  Centrum Okulistyczne OCUS - moja firma Google
  https://www.google.com/+CentrumOkulistyczneOCUSSopot

  Zapraszam do obejrzenia przykładowych moich zabiegów mikrochirurgicznych:
  https://youtu.be/bcw1xeWdBK8
  https://www.youtube.com/watch?v=hdbzOq1O5L8

Specjalizacje

 • Okulistyka

Ukończone szkoły

 • Gdański Uniwersytet Medyczny w Gdańsku (1990)

Nagrody i wyróżnienia

 • Specjalizacja II stopnia z Okulistyki z wyróżnieniem 1998 r.

Znajomość języków

 • angielski
 • rosyjski

Staże

 • Klinika Okulistyczna - Augenklinik Mülheim am Ruhr (1988 Mülheim am Ruhr, Niemcy) - staż studencki w
 • Staże specjalizacyjne 1990-94 (specjalizacja I stopnia) - Klinika Chorób Oczu AM w Gdańsku, opiekun specj. dr n.med. Paweł Lipowski
 • Staże specjalizacyjne 1994 - 1998 (specjalizacja II stopnia) - Klinika Chorób Oczu AM w Gdańsku, opiekun specj. dr n.med. Paweł Lipowski
 • Szkolenia w zakresie biologii molekularnej - 1995 i 1996 Madison (Wisconsin, USA)
więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
118 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUS

  Pan doktor ma ogromną wiedzę o okulistyce, zdecydowanie jest to najlepszy lekarz w tej dziedzinie jakiego spotkałem. Ciężko się dostać na wizytę ze względu na spore zainteresowanie, no i konsultacja jest dość droga, ale naprawdę warto. Doktor przeprowadził wnikliwą analizę problemu, przy tym jest miły i rzeczowy. Polecam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Dr Gębka jest bardzo kompetentnym i sumiennym lekarzem. Wyjaśnił mi wyczerpująco wszystkie kwestie odnośnie mojej choroby. Jest bardzo uprzejmy i poświecił mi dużo czasu, aby wyjaśnić mi, jak mam dalej postępować z moją chorobą i jak przyjmować leki. Do tej pory nie byłem aż tak dobrze leczony. Będę korzystał w przyszłości tylko z porad tego lekarza, ponieważ jest wspaniałym lekarzem i mam do niego pełne zaufanie.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Szczegółowe badanie. Jasne, dostępne dla pacjenta wyjaśnienie aktualnego stanu, pokazanie zmian zachodzących w okresie leczenia, zaplanowanie dalszych etapów leczenia. Podmiotowe traktowanie pacjenta. Wizyta u doktora jest wydarzeniem miłym, niepowodującym stresu.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUSUsługa: Konsultacja po leczeniu guza naczyniowki oka

  Rzeczowy, kompetentny i uprzejmy lekarz. Uważnie mnie wysłuchał i starannie przeprowadził badanie. Jasno przedstawil wynik badania.

 • Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUSUsługa: operacja odwarstwienia siatkówki

  Co tu dużo mówić , dzięki Temu Panu widzę !!! Operacja zrobiona rewelacyjnie .Teraz jest OK !! Wielki Człowiek !! Super

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUSUsługa: Kontrola

  Polecam, Wizyta bez opóźnienia, wyczerpująca i przyjemna rozmowa, bez pośpiechu. W sprawie oczu - pełne zaufanie.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUSUsługa: Zwykła wizyta

  Potrafi trafnie postawić diagnozę ,Wyjaśnić ją logicznie pacjentowi, Jeżeli nie jest w stanie pomóc to mówi o tym otwarcie.
  Jest doskonałym fachowcem i potrafi myśleć nie standardowo
  Polecam
  Natalia Ż

 • J
  Lokalizacja: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne - Centrum Medycyny Inwazyjnej (CMI) Klinika Okulistyki Gdańsk (leczenie operacyjne i zachowawcze)

  Opinia pisana w imieniu babci:
  W wyniku wylewu krwi do ciała szklistego lewego oka - nagle zaniewidziałam całkowicie na to oko. Nie dawano mi szans na odzyskanie wzroku, po pół roku mimo podjętego leczenia nie było żadnej reakcji.
  Pan dr Gębka przeprowadził udaną operację. Odzyskałam wzrok w chorym oku. Profesjonalizm, ogromna życzliwość, spokój jaki bił od p. doktora udzielił się również mnie - co napawało mnie optymizmem i większą wiarą w powodzenie operacji. To był dla mnie ogromny prezent na święto matki.
  Serdecznie dziękuję. Polecam wszystkim potrzebującym pomocy w tym zakresie, wielki fachowiec.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUS

  U pana doktora Gębki byłam z moją Mamą /90 lat/ w gabinecie OCUS.
  Mama jest bardzo trudnym pacjentem ponieważ 20 lat temu miała dras-
  tyczną operację neuro- ,nie mówi i z coraz większym trudem rozumie.
  Pan doktor wykazał bardzo dużo cierpliwości, dobroci i poświęcił wiele
  czasu ,aby przeprowadzić profesjonalne badanie w tym OCT i HRT.
  Jak wiadomo badania te wymagają precyzyjnego odczytu i czasami potrzebny jest wielokrotny odczyt.
  To była trzecia wizyta Mamy u pana doktora.Przy pierwszej Mama dostała zastrzyk do oka ze względu na śweży wysięk.Druga była kontrolna z oceną stanu jako stabilny.Było to blisko 2 lata temu.
  Aktualne badanie wykazało lekką zaćmę w "lepszym oku",jednak ze
  względu na trudny kontakt z Mamą , jedynie zabieg z narkozą mógłby
  to poprawić , z czego zrezygnowaliśmy ze względu na wiek, a Mama
  widzi nie najgorzej.
  Jestem bardzo zadowolona z profesjonalnej pana doktora , sama też
  tam dokonuję kontrolnych badań /z odejrzeniem o możliwość pojawienia się niskociśnieniowej jaskry i jak na razie badanie nie wykazuje żadnej progresji.
  Klimat , jaki pan doktor stwarza z całym zespołem w tym gabinecie ,
  daje pełny komfort badania.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUS

  Po dwóch miesiącach chodzenia od lekarza do lekarza (również prywatnie), wreszcie czułam że jestem dla kogoś ważna i mój problem jest wazny. Lekarz bardzo przyjazny ale przede wszystkim z niesamowitą cierpliwością empatia i wiedzą merytoryczna. Jestem pewna że jestem w dobrych rękach polecam