dr n. med.

Andrzej Gębka

verifiedCreated with Sketch.

Okulista, Chirurg

133 opinie +dodaj

Jestem absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku (obecnie Gdański Uniwersytet Medyczny) ad 1991. Pracuję nieprzerwanie w Klinice Okulistyki GUMed od 1990 roku. Staże specjalizacyjne… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
133 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUS

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Pan Doktor posiada ogromną wiedzę, którą potrafi w bardzo zrozumiały sposób przekazać pacjentowi. W końcu znalazłam specjalistę do którego mam zaufanie i na pewno wrócę :) Polecam każdej osobie, której zależy na najwyższej klasy specjaliście. Pozdrawiam. Magda

 • Lokalizacja: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne - Centrum Medycyny Inwazyjnej (CMI) Klinika Okulistyki Gdańsk (leczenie operacyjne i zachowawcze)Usługa: odwarstwienie siatkówki

  Po dwóch nieudanych próbach przyłożeniach siatkówki trafiłam na doktora który wykonał 2 operacje z wielkim zaangażowaniem ,troską i empatią. Nie chcę wysilać się na jakieś piękne banały,szukać słów które określą jaki to lekarz.Jest takie słowo którego nie znoszę-bylejakość i p.A.Gębka to całkowite zaprzeczenie tego słowa.Doktorze dziękuję.Agnieszka Jankowska.

  Andrzej Gębka2018-07-30

  Szanowna Pani Agnieszko. Bardzo dziękuję za te słowa. Chciałbym by wyniki leczenia były u Pani trwałe i tego właśnie życzę Pani i wszystkim moim pacjentom. Ściskam dalej mocno kciuki.

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUS

  Jestem pacjentką od ponad dwóch lat czyli od czasu operacji odwarstwienia siatkówki, która dzięki doświadczeniu Pana Doktora uratowała mi wzrok.
  Obecnie chodzę regularnie na wizyty i widzę znaczną poprawę. Profesjonalne podejście, tłumaczy na spokojnie, zrozumiale i odpowiada na każde pytania tak, że wiem jak wygląda stan obecny i jak powinnam dalej postępować (jakie zabiegi są konieczne).
  Z czystym sumieniem mogę polecić Pana Doktora

 • R
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUSUsługa: badanie okulistyczne z badaniem OCT

  Swietny specjalista. Service w gabinecie od wejscia do zakonczenia badan i dokladnym wyjasnieniu stanu siatkowki i wzroku na najwyzszym poziomie. Swiadczy to o najwyzszej klasie lekarza.

 • I
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Dr Gębka bardzo profesjonalnie zajął się moim wzrokiem. Wykonał wszystkie potrzebne badania, dokładnie objaśnił co i po co robi. Odpowiedział na zadane mu pytania. Potraktował mnie z empatią.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUS

  Pan Doktor to bardzo dobry lekarz.Przeprowadził u mnie bardzo trudną operacje i uratował oko, na które dzisiaj prawie normalnie widzę. Pan Doktor jest bardzo dobrym fachowcem w swojej dziedzinie , o bardzo dużej wiedzy.Jest niezwykle uprzejmym i miłym człowiekiem.Wszystko dokładnie tłumaczy.Jest najlepszy z najlepszych.Życzę Panu Doktorowi wszelkiej pomyślności i gorąco polecam wszystkim pacjentom. Irena Gromżyńska.

 • W
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUSUsługa: kontrola

  Z lekarzem mam kontakt od trzech lat i nigdy nie miałem powodu do negatywnej oceny.W wyniku właśnie zastosowanego leczenia uzyskałem stabilizację widzenia za co bardzo dziękuję.
  Władysław

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUS

  Bardzo dobry specjalista.Profesjonalne i indywidualne podejście do pacjenta. Duża wiedza i doświadczenie Zmienił synowi okulary, przez wiele lat leczyłam syna się u innego specjalisty, syn nigdy nie chciał nosić okularów. Po wizycie u doktora mały chodzi w okularach. polecam

 • K
  Lokalizacja: Centrum Okulistyczne OCUSUsługa: kontrola

  Wieloletniej opiece medycznej doktora Andrzeja Gębki zawdzięczam zahamowanie choroby zwyrodnieniowej żółtej plamki w obu moich oczach, czyli fakt, że w wieku 76 lat jestem jeszcze osobom widzącą. Krystyna Piskulak

 • Lokalizacja: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne - Centrum Medycyny Inwazyjnej (CMI) Klinika Okulistyki Gdańsk (leczenie operacyjne i zachowawcze)Usługa: odwarstwienie siatkówki

  Zabieg odwarstwienia siatkówki Pan doktor wykonał u mnie w październiku 2017 roku. Zabieg wykonany profesjonalnie, bez powikłań, opieka po zabiegu doskonała. Z wielkimi podziękowaniami E. Strzelecka

Pytania pacjentów (15)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku (obecnie Gdański Uniwersytet Medyczny) ad 1991. Pracuję nieprzerwanie w Klinice Okulistyki GUMed od 1990 roku. Staże specjalizacyjne zakończyłem w 1998 r., w którym otrzymałem tytuł specjality chorób oczu. Pracę doktorską pt "Analiza wpływu farmakologicznych czynników neuroprotekcyjnych na rokowania w niewysiękowej postaci Zwyrodnienia Plamki Związanego z Wiekiem (AMD)" obroniłem w 2002 r.

  Specjalizuję się w leczeniu chorób siatkówki oka głównie jako chirurg witreo-retinalny. Długoletnie doświadczenia zdobyte w Klinice Okulistyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w leczeniu operacyjnym odwarstwienia siatkówki, chorób plamki żółtej (otwory plamki, zespoły trakcji), powikłań cukrzycy (retinopatii proliferacyjnej) służą doskonaleniu wyników leczenia, które przynosi mi oraz pacjentom ogromną satysfakcję.

  W ramach pracy uniwersyteckiej zajmuję się kształceniem studentów oraz specjalizujących się lekarzy. Jestem wieloletnim opiekunem Studenckiego Koła Naukowego, w ramach którego studenci poznają metody diagnostyki i leczenia chorób oczu oraz metodologie badań naukowych. Brałem udział w trzech badaniach klinicznych nad terapiami i lekami.
  W ramach pracy na stanowisku starszego wykładowcy zajmuje się kształceniem studentów wydziału lekarskiego, oddziału stomatologicznego, wydziału ratownictwa medycznego.
  Jestem autorem kilkudziesięciu wystąpień na konferencjach naukowych, w tym doniesień o nowoczesnych metodach leczenia, autorem ogółem 34 publikacji oraz recenzentem czasopisma Klinika Oczna.

  Z kolei Centrum Okulistycze OCUS ( OCUS Sp. z o.o. Sopot), którego jestem współwłaścicielem, pozwala mi na nowoczesne i szerokie leczenie chorób oczu w ramach praktyki prywatnej (pełna diagnostyka okulistyczna, w tym badanie technologią UBM dcinka przedniego oka, leczenie zachowawcze, w tym laseroterapia siatkówki, kapsulotomia torebki soczewki, irydotomia jak i WITREOLIZA mętów ciał szklistego. Od 2008 r. prowadzę terapie doszklistkowe, głównie anty-VEGF, z podawaniem iniekcji do oka z leków Lucentis, Eylea, Jetrea, Ozurdex. W ramach praktyki prywatnej wykonuję też zabiegi operacyjne, głównie pars-plana witrektomii w przebiegu odwarstwienia siatkówki, retinopatii cukrzycowej, otworów plamki czy błon nasiatkówkowych. Op[eracje te odbywają się w trybie jednodniowym w klinice chirurgii jednego dnia MEDORAL w Rumii.

  Jestem członkiem towarzystw i organizacji zawodowych, z których najważniejsze to Polskie Towarzystwo Okulistyczne (PTO), Europejskie Towarzystwo Chirurgów Witreo-retinalnych (EVRS), Europejskie Towarzysto Specjalistów Chorób Siatkówki (EURETINA), Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich i innych.

  Rejestracja telefoniczna pon-pt. 10:00-18:00; w pilnych sprawach e-mail: gebka.andrzej@gmail.com lub kontakt przez adres:

  Centrum Okulistyczne OCUS - moja firma Google
  https://www.google.com/+CentrumOkulistyczneOCUSSopot

  Zapraszam do obejrzenia przykładowych moich zabiegów mikrochirurgicznych:
  https://youtu.be/bcw1xeWdBK8
  https://www.youtube.com/watch?v=hdbzOq1O5L8

Specjalizacje

 • Okulistyka

Edukacja

 • Gdański Uniwersytet Medyczny w Gdańsku (1990)

Nagrody i wyróżnienia

 • Specjalizacja II stopnia z Okulistyki z wyróżnieniem 1998 r.

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl

Znajomość języków

 • angielski
 • rosyjski

Staże

 • Klinika Okulistyczna - Augenklinik Mülheim am Ruhr (1988 Mülheim am Ruhr, Niemcy) - staż studencki w
 • Staże specjalizacyjne 1990-94 (specjalizacja I stopnia) - Klinika Chorób Oczu AM w Gdańsku, opiekun specj. dr n.med. Paweł Lipowski
 • Staże specjalizacyjne 1994 - 1998 (specjalizacja II stopnia) - Klinika Chorób Oczu AM w Gdańsku, opiekun specj. dr n.med. Paweł Lipowski
 • Szkolenia w zakresie biologii molekularnej - 1995 i 1996 Madison (Wisconsin, USA)
więcej

Choroby

więcej