dr hab. n. med.

Aleksandra Jezela- Stanek

Genetyk, Diagnostyk

27 opinii +dodaj

Poproś o kalendarz wizyt

Serdecznie dziękuję za zainteresowanie moim profilem! Jako specjalista genetyki klinicznej już od kilkunastu zajmuję się wrodzonymi/dziedzicznymi przyczynami prowadzącymi do wystąp... więcej

Adresy i cenniki

Informacje o lekarzu

O mnie

 • Serdecznie dziękuję za zainteresowanie moim profilem! Jako specjalista genetyki klinicznej już od kilkunastu zajmuję się wrodzonymi/dziedzicznymi przyczynami prowadzącymi do wystąpienia wad wrodzonych, zaburzeń neurorozwojowych czy niepowodzeń ciąży.
  Moje konsultacje obejmują m.in. a) objaśnienie Państwu wyników badań genetycznych, przede wszystkim określenie skutków jakie są z nimi związane i możliwości profilaktycznych, b) udzielenie informacji na temat dostępnych badań genetycznych, w tym preimplantacyjnych (PGD) lub prenatalnych w związku z kolejnymi ciążami, c) zalecenie dotyczące wykonania określonych badań (w zależności od obrazu klinicznego choroby lub choroby stwierdzonej w Państwa rodzinie).

  Dzięki mojej współpracy z wiodącymi ośrodkami genetycznymi w ramach przeprowadzanych konsultacji zalecam wykonanie badania zawsze w takim laboratorium, które dla celów konkretnej analizy czy konkretnego wskazania jest referencyjne.
  Odpowiednio przeprowadzona analiza kliniczna oraz właściwie dobrane i wykonane genetyczne badanie laboratoryjne są podstawowym elementem poradnictwa genetycznego, czyli pozwalają rozpoznać chorobę, określić ryzyko jej wystąpienia lub powtórzenia w rodzinie, zaplanować właściwe badania prenatalne czy preimplantacyjne. Nie ma bowiem "uniwersalnego" badania genetycznego, a jego zlecenie zależy przede wszystkim od wskazań klinicznych i od celu dla jakiego jest wykonywane!

  Zależy mi więc przede wszystkim na tym, aby w swojej pracy jak najlepiej wykorzystać możliwości jakie aktualnie daje diagnostyka genetyczna. Bo to przecież od jej wyniku zależne będzie dalsze leczenie, planowanie ciąży czy rozpoznani będą zdrowi, ale nosicieli chorób genetycznych w rodzinie.

  Zapraszam na stronę mojej poradni:
  www.poradagenetyka.pl

Specjalizacje

 • Genetyka kliniczna

Ukończone szkoły

 • Śląski Uniwersytet Medyczny, Wydział Lekarski w Katowicach

Publikacje

Zdjęcia

Artykuły

Opinie pacjentów

 • bardzo dobry

  Wspaniały lekarz.Bardzo ciepła i skromna kobieta.Mówi spokojnie i wprost.Akurat dziś podczas wizyty miałam okazję przekazać to pani dr osobiście:-) Naprawdę niesamowity człowiek.

 • bardzo dobry

  Bardzo polecam. Pani Doktor jest niesamowitą profesjonalistką i świetnym fachowcem. Bardzo miła, cierpliwa i przede wszystkim rozmawia z pacjentami, doradza i udziela wyczerpujących odpowiedzi. Wizyty w bardzo miłej atmosferze Dokładnie analizuje każdy przypadek. Niezwykle skromna i życzliwa. Lekarz z powołania. Bardzo dziękujemy Pani Doktor za pomoc i polecamy innym !

 • bardzo dobry

  Pani Doktor bardzo miła i rzeczowa. Szczegółowo diagnozuje stan pacjenta i spokojnie wyjaśnia na czym polega problem co bardzo ulatwilo zrozumienie calej diagnozy. Wyczuwa sie zyczliwe podejscie do pacjenta, kompetencję, duza wiedze i doswiadczenie co wzbudza zaufanie. Zdecydowanie polecam Pania Doktor !!! Dziekuje

 • bardzo dobry

  Pani doktor udzieliła mi wyczerpujących informacji na temat mojego schorzenia oraz poinstruowała jak mam dalej postępować.

 • dobry

  Byliśmy na pierwszej wizycie. Pani doktor rzetelnie zebrała wywiad. Uspokoiła nas trochę. Czekamy na dalsze wizyty.

 • bardzo dobry

  Dziekujac Pani docent za konsultacje polecam wszystkim szukajacym odpowiedzi na pytania zwiazane z Waszymi problemami genetyczymi. Rzetelenosc, doswiadczenie, ogromna wiedza, a przy tym serdecznosc i zyczliwosc ze strony Pani doktor. Dziekujemy Agata i Piotr

 • bardzo dobry

  Pani doktor zdiagnozała u naszej córki niezwykle żadką chorobę genetycznyczną. Od pierwszej wizyty koordynowała leczenie córeczki, polecała i kontaktowała nas z innymi specjalistami, zorganizowała udział w programie badawczym, dzięki czemu mieliśmy szybciej dostęp do darmowych badań, zawsze kompetentnie, szczegółowo i szybko odpowiadała na nasze maile w których wysyłaliśmy jej wyniki kolejnych badań i zadawalismy pytania. Przy tym wszystkim traktowała nas z szacunkiem i sympatią. Jesteśmy jej bardzo wdzięczni bo to były dla nas trudne miesiące. Polecamy Panią dr Aleksandrę Jezelę-Stanek każdemu, kto szuka kompetentnego lekarza i ludzkiego człowieka w jednej osobie :)

 • bardzo dobry

  Do Pani Doktor trafiłam z córką i podejrzeniem rzadkiej choroby, Pani Doktor zbadała Nas potwierdziła podejrzenia, ukierunkowała na właściwą drogę w kierunku dalszej diagnostyki i dodatkowych badań. Bardzo miłe i profesjonalne podejście do pacjenta. Kontakt ze strony lekarza przed wizytą w celu zebrania wstępnego wywiadu doskonale o tym świadczy. Z czystym sumieniem polecam jako lekarza i człowieka.

 • bardzo dobry

  Pani Doktor to profesjonalista z ogromną wiedzą. Miła , ciepła osoba z ogromną wiedzę , którą potrafi rzetelnie przekazać pacjentowi w zrozumiały dla niego sposób. Wnikliwie analizuje przypadek poświęcając pacjentowi tyle czasu ile potrzebuje. Umożliwia w razie pytań kontakt tel oraz mailowy. Gorąco polecam.

 • bardzo dobry

  Dr hab. A. Jezela-Stanek to lekarz, którego mogłabym polecić z czystym sumieniem. Pełen profesjonalizm, indywidualne podejście do pacjenta i fachowość. To lekarz z powołania. Ciepła, cierpliwa i przyjacielska dusza Pani Doktor sprawia, że wizyta staje się przyjemna i przede wszystkich bardzo profesjonalna i rzeczowa. Nie znam drugiego takiego lekarza.