dr n. med.

Adam Stańczyk

Kardiolog, Hipertensjolog, Internista

1 opinia +dodaj

Poproś o kalendarz wizyt

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Z kardiologią związany jestem od czasu studiów, gdzie początkowo w ramach Indywidualnego Toku Studiów a nas... więcej

Adresy i cenniki

Podobni lekarze, do których możesz umówić wizytę

Informacje o lekarzu

O mnie

  • Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Z kardiologią związany jestem od czasu studiów, gdzie początkowo w ramach Indywidualnego Toku Studiów a następnie studiów doktoranckich pracowałem w Klinice Kardiologii I Katedry i Kardiochirurgii UM w Łodzi. W latach 2001/2002 byłem stypendystą programu Sokrates Erasmus na Uniwersytecie w Murcii (Hiszpania). Moje zainteresowania poza kardiologią ogólną koncentrowały się na diagnostyce i leczeniu chorych z omdleniami odruchowymi. Efektem tych lat była obroniona w 2008r praca doktorska "Zmiany neurohormonalne podczas testu pochyleniowego u chorych z omdleniami wazowagalnymi".
    Od września 2008r. związany jestem z Kliniką Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. W 2010r. uzyskałem tytuł specjalisty chorób wewnętrznych a w 2013 specjalisty z dziedziny hipertensjologii. Dodatkowo w 2013 ukończyłem studia podyplomowe z "Zarządzania Innowacją w Sektorze Zdrowia" w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
    Obecnie poza pracą naukową i kliniczną w Klinice Kardiologii konsultuję w ramach poradni przyszpitalnej pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, omdleniami, przeprowadzam kwalifikacje do wykonania m.in. testu pochyleniowego.

Opinie pacjentów

  • bardzo dobry

    Bardzo konkretny i rzeczowy. Wie co robi i co mówi. bardzo dobry specjalista

Lekarz, do którego umówisz się na wizytę online