Terapia poznawczo-behawioralna, znana również jako CBT, to rodzaj psychoterapii, która pomaga zrozumieć i zmienić wzorce myślowe prowadzące do szkodliwych działań lub uczuć. Poprzez modyfikację tych myśli i zachowań, CBT ma na celu poprawę dobrostanu psychicznego.

CBT opiera się na zasadzie, że nasze myśli, emocje i zachowania są ze sobą powiązane. Dlatego negatywne myśli mogą prowadzić do negatywnych uczuć, a to z kolei do szkodliwych działań. Terapia poznawczo-behawioralna kwestionuje te negatywne wzorce myślowe, zachęcając jednostkę do zastąpienia ich pozytywnymi, konstruktywnymi myślami.

Zamiast zagłębiać się w przeszłość, terapia poznawczo - behawioralna skupia się na teraźniejszości, wyposażając jednostki w strategie radzenia sobie z bieżącymi problemami. Jednak ta terapia nie jest tylko rozwiązaniem na szybki czas; oferuje rozwiązania długoterminowe, ucząc jak zmienić swoje myślenie i zachowanie.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.