• Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

Dzień dobry. Tak, opóźnienie ponad 12 h powoduję krótkotrwałe obniżenie skuteczności antykoncepcji, więc w ciągu następnych 7 dni zalecane jest użycie prezerwatywy albo całkowite odstawienie…

Prawdopodobieństwo ciąży w takiej sytuacji nigdy nie jest równe zeru. Rozważyć należy po indywidualnej konsultacji ewentualne zastosowanie antykoncepcji postkoitalnej biorąc pod uwagę inne czynniki…

Dzień dobry. Rozumiem, że Pani wzięła też ostatnie 7 tabletek z opakowania Atywia? Jeśli tak, to nie trzeba czekać dodatkowo 7 dni, a zacząć stosowanie Vibin od razu po zakończeniu poprzedniego…

Dzień dobry. Odchylenie o zaledwie 3,5 h nie powinno skutkować zmianą schematu stosowania leku. Zatem proszę brać lek dalej według zwykłego schematu

Proszę umówić konsultację ginekologiczną z badaniem ultrasonograficznym celem ustalenia przyczyny plamień. W zależności od tego dalsze leczenie może wyglądać odmiennie.

Opóźnienie rzędu 2-3 godzin nie wpływa na skuteczność antykoncepcyjną większości tabletek.
Rozpoczęcie stosowania antykoncepcji hormonalnej od połowy cyklu może z kolei skutkować spadkiem…

Dzień dobry, wzięcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej między 2 a 5 dniem cyklu gwarantuje skuteczność po 7 dniach przyjmowania. Do tego czasu proszę stosować dodatkową formę antykoncepcji,…

Prawidłowe wyniki wspomnianych badań nie wykluczają ostatecznie ryzyka powikłań zakrzepowo-zatorowych. Jeśli ma Pani obawy w tym zakresie zmiana preparatu na lek o niższym ryzyku może być zasadna.