dr n. med.

Tomasz Kowalczyk

verifiedCreated with Sketch.

Chirurg, Onkolog

1 opinia +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
108 odwiedzin w ciągu 30 dni

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkolenie specjalizacyjne w zakresie chirurgii ogólnej odbył w Oddziale chirurgii ogólnej, onkologicznej i gastroenterologicznej… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
1 opinia

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gastromedica Specjalistyczne Centrum MedyczneUsługa: konsultacja chirurgiczna

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty, Pan doktor przeprowadził dokładne badanie, szczegółowo opisał całokształt sytuacji i wyczerpująco odpowiedział na wszystkie moje pytania. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc i szczerze mogę polecić doktora każdemu ,taki specjalista z indywidualnym podejściem do pacjenta jest dziś rzadkością.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkolenie specjalizacyjne w zakresie chirurgii ogólnej odbył w Oddziale chirurgii ogólnej, onkologicznej i gastroenterologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W 2015 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych. W 2017 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii onkologicznej. W latach 2015-2018 pracował w Oddziale chirurgii ogólnej i leczenia niewydolności przewodu pokarmowego oraz Oddziale chirurgii onkologicznej Szpitala im. Stanley Dudricka w Skawinie. Od 2018 roku pracuje w Oddziale chirurgii ogólnej i onkologicznej Szpitala św. Rafała w Krakowie.
  Do głównych zainteresowań zawodowych i naukowych należą chirurgia minimalnie inwazyjna, chirurgia onkologiczna, ultrasonografia, leczenie żywieniowe (dojelitowe i pozajelitowe) oraz opieka metaboliczna i żywieniowa w okresie okołooperacyjnym.
  Swoje umiejętności chirurgiczne doskonalił na polskich i zagranicznych kongresach i kursach. Uczestniczył między innymi w kursie chirurgii przewodu pokarmowego w Davos oraz studiach podyplomowych w zakresie chirurgii laparoskopowej na Uniwersytecie w Strasburgu uzyskując certyfikat Francuskiego Towarzystwa Chirurgii Przewodu Pokarmowego w tym zakresie. Ukończył również kurs z zakresu chirurgii onkoplastycznej piersi Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej (ESSO - Budapest) oraz kurs zaawansowanych technik operacyjnych w chirurgii laparoskopowej jelita grubego (IRCAD – Strasburg).
  Wiedzę w zakresie leczenia żywieniowego oraz opieki metabolicznej w okresie okołooperacyjnym poszerzał na kursach i szkoleniach w Holandii, Austrii, Francji, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii. W latach 2009 – 2011 uczestniczył w cyklu szkoleń w zakresie leczenia żywieniowego uzyskując Dyplom Europejskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego i Metabolizmu (ESPEN) w zakresie żywienia klinicznego. W 2011 roku uzyskał Certyfikat Polskiej Szkoły Żywienia i Metabolizmu.

Specjalizacje

 • Chirurgia onkologiczna
 • Chirurgia ogólna