dr hab. n. med.

Stanisław Kwiek

verifiedCreated with Sketch.

Neurochirurg

143 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
2 554 odwiedziny w ciągu 30 dni

Jestem zwykłym lekarzem, swoje zdolności manualne nie zawdzięczam sobie - ktoś mi je dał, chyba Opatrzność. Jeżeli Państwo chcecie się ze mną osobiście kontaktować: Stanisław Kwiek… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
143 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wizyta bardzo udana, lekarz bardzo dokładnie opisał problem i wyjaśnił kolejny etap postępowania . Lekarz z doświadczeniem co bardzo się wyczuwa. Dobry kontakt z pacjentem.

 • P
  Lokalizacja: Traf - Med Klinika Jednego DniaUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Pan Docent bardzo miły. Świetne podejście do pacjenta. Wszystko tłumaczy. Jestem bardzo zadowolona

 • R
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Zespół Specjalistycznych Gabinetów Lekarskich LeKUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Wizyta trwała ok 5 min, rozpoczęła się ok 30 min po czasie. Po podaniu płytki z nagraniem rezonansu dowiedzieliśmy się że w tym zakresie zabiegu usunięcia guza na kręgosłupie dr nie przeprowadza i się nie specjalizuje. Zarekomendował wizytę u innego neurochirurga. Rekomendacja dla innych potencjalnych pacjentów to pewnie "przed spaleniem" 200 PLN za 5 min zorientowanie się czy tego typu zabiegi dr przeprowadza choć to dla osób mających tylko wynik z rezonansu i zerowe pojęcie w zakresie tego jak się pozbyć problemu może być trudne...

 • U
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Traf - Med Klinika Jednego DniaUsługa: pełny zakres neurochirurgii, metody małoinwazyjne: przepuklina dysku w odcinku lędźwiowym i piersiowym

  Wizyta u Pana doktora Kwieka była profesjonalna i rzeczowa, a Oan doktor jest uprzejmy i konkretny. Po obejrzeniu obrazu rezonansu szybko zdiagnoziwal problem i zostałam zapisana na zabieg,a czas oczekiwania jest naprawdę krótki bo tylko 3 tygodnie.

 • A
  Lokalizacja: KCM Clinic S.A.Usługa: przenikliwe, nieustające bóle barku, łopatki, całej ręki

  Jestem miesiąc po zabiegu przez Pana doktora Kwieka, dzisiaj wróciłam do pracy. To jedyny lekarz, którego mogę polecić w 100 % ludziom cierpiącym na kręgosłup. Jest konkretny, pełny profesjonalista i dobry człowiek. Od razu po wybudzeniu z narkozy, szukałam swojego bólu i do dziś nie odnalazłam. Jestem bardzo zadowolona, że na swojej koszmarnej, pełnej bólu ścieżce, spotkałam takiego fachowca jak doktor Kwiek. Polecam gorąco.

  Stanisław Kwiek2018-05-21

  dziękuję

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: KCM Clinic S.A.

  Konkretny uprzejmy lekarz. Mam nadzieję że mi pomoże. Wszyscy odsyłają mnie od specjalisty do specjalisty. Ten lekarz próbuje podjąć się leczenia.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Lecznica Dzieci i Dorosłych-Szpital im. I. MościckiegoUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Była to moja pierwsza wizyta u doktora.Po obejrzeniu mojej płyty rezonansu kręgosłupa Pan doktor powiedział zdecydowanie,ze mimo
  dużych zmian chorobowych pomoże mi abym żyła bez bólu.
  Od razu zostałam zapisana na wizytę w szpitalu za 3 tygodnie.
  Czekam na swój termin i poddam się operacji z całym zaufaniem do doktora. Kompetentny ,rzeczowy i bardzo miły człowiek.

 • R
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Lecznica Dzieci i Dorosłych-Szpital im. I. MościckiegoUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Lekarz który zna sie na swoim fachu. Po wejściu do gabinetu zadał 3 pytania, spojrzał na rezonans i odrazu postawił diagnoze i dokładnie wytłumaczył problem. W maju czeka nas zabieg, mam nadzieje że będziemy mogli po nim tak samo ocenić lekarza.

 • Z
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Rzeczowy i kompetentny.Bez nadęcia ,rozdmuchanego ego i samouwielbienia nie wiedzieć czemu tak popularnego u lekarzy akurat tej specjalności-a już kilku zaliczyliśmy. Od razu ,po króciutkim wywiadzie Pan doktor znalazł na płycie rezonansu przyczynę bólu całej ręki.W tym momencie czekamy na umówiony z doktorem zabieg.Gorąco polecamy wizytę u Pana doktora nie tylko tym zdecydowanym na operację,ale przede wszystkim tym,którzy chcą po prostu konkretnie dowiedzieć się co sprawia im taki ból oraz jakimi metodami można się go pozbyć.

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Szukając ulgi w cierpieniu [kręgosłup szyjny-4poziomy] opatrzność postawiła na mej drodze docenta Stanisława Kwiek o niezwykłych umiejętnościach neurochirurgicznych. Na podstawie obrazu z badania rezonansu magnetycznego bardzo dokładnie omówił moje schorzenie i sposób leczenia. W każdym słowie wyczuwa się niesamowity profesjonalizm a oprócz tego jest człowiekiem o wielkim sercu. Polecam każdemu. Zofia z Kępna

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem zwykłym lekarzem, swoje zdolności manualne nie zawdzięczam sobie - ktoś mi je dał, chyba Opatrzność.
  Jeżeli Państwo chcecie się ze mną osobiście kontaktować: Stanisław Kwiek

  Zawodowo: najbardziej cieszy mnie kiedy mój pacjent przychodzi na wizytę pooperacyjną bardzo zadowolony: ból ustąpił w 90 - 100 procentach. Jest to dla mnie największą satysfakcją zawodową i utwierdza mnie to w przekonaniu że jestem potrzebny ludziom chorym na kręgosłup, guzy mózgu, chorobę Parkinsona i inne.
  Żaden lekarz nie jest cudotwórcą. Są sytuacje że pomimo najlepszej woli lekarza i najlepszych jego umiejętności, a również i największej jego wiedzy medycznej - choremu nie da się pomóc, albo można jemu pomóc w stopniu ograniczonym.
  Bardzo chorego kręgosłupa nie da się całkowicie wyleczyć, ale można zrobić wszystko, co jest najbardziej uznane i nowoczesne na świecie, - żeby Choremu zdecydowanie pomóc i zredukować Jego cierpienia do minimum.
  Zgłaszają się do mnie chorzy, którym niestety nie jestem w stanie pomóc, a to przede wszystkim chorzy operowani wcześniej metodami "tzw - tradycyjnymi" - niestety, często jest tak, że ja już nie dam rady tym chorym pomóc.
  Jeżeli Pacjent przyjdzie do mnie na operację kręgosłupa jako pierwszą w jego życiu - ja bardzo postaram się żeby zrobić wszystko co w mojej mocy, aby Pacjent był zadowolony z mojego leczenia.

  Z wyrazami szacunku dla moich chorych, których operowałem i z pozdrowieniami dla nich oraz ich Rodzin, a także dla przyszłych moich Pacjentów.

  Po ponad 11 latach od wprowadzenia w Polsce metody endoskopowej z dostępu tylno - bocznego celem usunięcia przepukliny dysku w odcinku lędźwiowym i piersiowym (w tym okresie wykonałem osobiście ponad 4000 takich mało inwazyjnych zabiegów) zdecydowałem się na wprowadzenie zabiegu usunięcia przepukliny dysku endoskopowo w odcinku szyjnym kręgosłupa.
  Długo z tym zwlekałem, m.in. dlatego że sprzęt do endoskopii szyjnej do niedawna nie był doskonały i obawiałem się o zdrowie moich pacjentów i wyniki ich leczenia.
  Stosunkowo niedawno firma Joimax (Karsruhe, Salzburg, Mainz) wyprodukowała wspaniały i bardzo precyzyjny endoskop do zabiegów w odcinku szyjnym. Endoskop ten ma średnicę 3,5 mm, kanał roboczy w środku o średnicy 2 mm i dodatkowo najnowszej generacji kamerę Full HD, umieszczoną na czole endoskopu. Niesamowita precyzja operacji i mało inwazyjność - było to, na co czekałem od wielu lat.
  Mam ten endoskop, i wykonuję te zabiegi, mogę już śmiało powiedzieć, że rutynowo.
  Jak na razie (odpukać w nie malowane) wszyscy Pacjenci operowani tym endoskopem w odcinku szyjnym odczuli po zabiegu poprawę ich stanu klinicznego.
  Jak na razie (odpukać w nie malowane), odsetek nawet najdrobniejszych powikłań: 0,0 %. Na pewno kiedyś takie powikłanie musi wystąpić - statystyka medyczna. Ale jak wystąpi, to ja Pacjenta nie opuszczę.
  Jesteśmy jedynym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej ośrodkiem który przeprowadza zabiegi endoskopowe w odcinku szyjnym kręgosłupa. W trakcie tych zabiegów nie ma potrzeby usuwania całego dysku i wstawiania sztucznego metalowego implantu w zamian. Ten segment nie jest usztywniony i nie traci zdolności amortyzacyjnych.
  Śledzę ciągle ważne nowości w zakresie mało inwazyjnej chirurgii kręgosłupa które powstają na świecie, i jak nabiorę zaufania do danej metody, to zaraz wprowadzam ją do szpitali w których pracuję.

  Z poważaniem

  Stanisław Janusz Kwiek

Specjalizacje

 • Neurochirurgia

Ukończone szkoły

 • Śląski Uniwersytet Medyczny Katowice. doktorat i habilitacja na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach

Publikacje

 • ponad 200 publikacji z zakresu neurochirurgii, w większości jako pierwszy autor publikacji

Nagrody i wyróżnienia

 • Dużo nagród i wyróżnień: ponad 20 w mojej zawodowej pracy jako neurochirurga. Nie mamy mozliwości wszystkich tych wyróżnień wymienić i zaprezentować na tym portalu.

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki
 • rosyjski
 • polski
więcej

Staże

 • Staże zagraniczne: UCSF San Francisco, Klinika Neurochirurgii Santiago de Compostella Spain, Klinika Neurochirurgii Paris (2x), Klinika Neurochirurgii Hannover (prof. M. Samii) 3x. Szpitale: Salzburg, Mainz, Herne - Austria i Niemcy. Szpital w Brisbane: Australia, oraz w wielu inych ośrodkach w krajach europejskich i światowych.

Choroby

więcej