Lek.

Sławomir Majcher

Ortopeda

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • K
  Lokalizacja: Szpital Specjalistyczny im. Świętej RodzinyUsługa: operacja biodra

  Świetny specjalista w swojej dziedzinie. Bardzo przyjemny kontakt z lekarzem, miły, sympatyczny. Szczegółowo wytłumaczył jak będzie przebiegać operacja, a jej rezultaty - świetne. Godny polecenia ortopeda.

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Praktyka:

   2003-2014 Oddział Ortopedii Dorosłych Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie
   2006 - do chwili obecnej pracuję na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny
   2015 - do chwili obecnej kieruję Oddziałem Ortopedii i Traumatologii w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu

   Specjalizacja w zakresie:
   - chirurgia i wymiany stawu kolanowego (pełne i połowicze protezy)
   - chirurgia i wymiany stawu biodrowego (cementowane, bezcementowe oraz krótkotrzpieniowe protezy)
   - artroskopowe leczenie urazów sportowych: kolano, biodro, staw skokowy, urazy tkanek miękkich narządu ruchu ze szczególnym uwzględnieniem technik małoinwazyjnych
   - leczenie uszkodzeń ścięgna Achillesa ze szczególnym uwzględnieniem technik małoinwazyjnych
   - małoinwazyjne, anatomiczne rekonstrukcje więzadeł w niestabilności stawu skokowego
   - leczenie złamań kończyn i skręceń stawów
   - artroskopowe operacje biodra
   - artroskopowe opracowanie ubytku chrzęstnego stawu biodrowego
   - artroskopowa naprawa obrąbka stawowego z użyciem kotwic
   - artroskopowa plastyka konfliktu szyjkowo-panewkowego FAI (w przypadkach dużych zmian operacja mini-open)
   - artroskopowe usunięcie ciał wolnych ze stawów
   - rekonstrukcje więzadła krzyżowego przedniego (ACL) i tylnego (PCL) różnymi technikami mocowania przeszczepu (oraz ponowne rekonstrukcje zerwanych przeszczepów)
   - chondrektomia - usuniecie powierzchownych i głębokich zmian chrząstki Mikrozłamania
   - plastyka mozaikowa ubytków chrzęstnych lub z użyciem membran kolagenowych
   - szycie uszkodzeń łąkotek z użyciem szwów i materiałów biowchłanialnych
   - artroskopowe leczenie nawracającego zwichnięcia rzepki (rekonstrukcje MPFL)
   - artroskopowa synowektomia całkowita (całkowite usunięcie błony maziowej)
   - usunięcie cysty dołu podkolanowego tzw. Bakera
   - artroskopowe leczenie zespołu cieśni kanału nadgarstka (met. Agee) oraz metodą klasyczną
   - operacje korekcyjne osi kończyn (korekta paluchów koślawych, osi kończyn np. osteotomie korygujące)
   - usuwanie metalowych implantów

  Specjalizacje

  • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

  Usługi

  Neuron Plus

  Lisińskiego 6, 37-500 Jarosław, podkarpackie

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  24 opinie

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • K
   Lokalizacja: Szpital Specjalistyczny im. Świętej RodzinyUsługa: operacja biodra

   Świetny specjalista w swojej dziedzinie. Bardzo przyjemny kontakt z lekarzem, miły, sympatyczny. Szczegółowo wytłumaczył jak będzie przebiegać operacja, a jej rezultaty - świetne. Godny polecenia ortopeda.

  • N
   Lokalizacja: Szpital Specjalistyczny im. Świętej RodzinyUsługa: Inny

   Właściwie minęło już 5 lat odkąd byłam na ostatniej wizycie u dr. Majchra ale dziś zdecydowałam, że napiszę tą opinię. Jestem bardzo wdzięczna Panu Doktorowi za operację palucha koślawego. Wiele lat męczyłam się niepotrzebnie. Doktor Majcher zajął się moim schorzeniem bardzo profesjonalnie i rzeczowo wyjaśnił mi na początek jak będzie wyglądała operacja i inne działania z nia związane. Jest bezpośredni, sympatyczny, nie stwarza bariery lekarz-pacjent a jednocześnie czuje się, że facet zna się na tym co robi. Jest pasjonatem przypadłości związanych z ortopedią. Mojego halluksa zoperował tak, że w chwili obecnej nie mam już nawet śladu po cięciu, stopę mam piękną a jak trzeba to zakładam nawet szpilki. Jeżeli ktoś ma problemy z haluksami to ten lekarz na pewno pomoże - polecam.

  • Świetny lekarz, bardzo miły, z poczuciem humoru ale co najważniejsze bardzo dobry ortopeda. Po dwukrotnym dość poważnym urazie kolana w trakcie jednego zabiegu naprawił krzyżowe , poboczne + łąkotki jak należy. Szczerze polecam!

  • M

   Bardzo dobre podejscie do pacjenta jak i profesjonalista w swoim fachu. Doktor naprawil mi dwa kolana (wiezadla krzyrzowe w obydwu) poinformowal i wytlumaczyl wszystko tak ze bez obaw kladlem sie na stol operacyjny bo wiedzialem ze jestem w dobrych rekach. Duze poczucie humoru jak i dystans do calej nie zbyt milej sytuacji ktora jest operacja. Goraco Polecam tego chirurga.

  • A

   Najlepszy lekarz, u którego byłam. Kulturalny, miły i zawsze w dobrym humorze. Naprawił mi kolano (zerwane więzadło przyśrodkowe poboczne). Oczywiście kolejki są, ale co się dziwić. Szczerze polecam, oby więcej takich ludzi.

  • J

   Artysta, Geniusz, Wirtuoz - Lekarz,, a przede wszystkim Człowiek o wielkim sercu, radosnym uśmiechu i ciepłym podejściu do pacjenta (przepraszam za wielkie litery, ale inaczej nie potrafię okazać szacunku i podziękowania dodoktora Sławomira Majchera i jego pracy).
   Do Pana doktora trafiłam po półrocznym tułaniu się po różnych "specjalistach", "profesorach", "sławach", - z niby wyleczonym połamaniem nogi zezwichnięciem stawu skokowego (nie wdaję się w szczegóły, bo nie o to chodzi). Ponad 4 miesiące leżałam w gipsie, skręcałam się z bólu,zdjęcia rengenowskie (nawet dla kompletnego laika) wyglągdały niefajnie, lecz każdy z tzw. sław ortopedycznych mowił"będzie dobrze", lecz ja nie czułam się na to dobrze. Kedy trafiłam do Kliniki, do Pana Doktora,spotkałam się z niesamowicie sympatycznym, uśmiechniętym, kulturalnym lekarzem,który popierwszym rzucie oka na zdjęcie stwierdził - trzeba operować i ratować stopę, Przed tem jednak, wysłał mnie na tomograw (ciekawe, że innilekarze na to nie wpadli). Zdjęcie tomograficzne wykazało, że złamania się nie pozrastały (bo źle złożone kości nie miały ze sobą styczności), są liczne odpryski, a staw skokowy żyje jak na dyskotece, czylli kompletny nieład. Zdjęcie potwierdziło decyzję o operacji. Przed zabiegiem zostałam dokładnie poinformowana o stanie nogi, otym co trzeba zrobić, w jaki sposób będzie zabieg przebiegał itp. - co też zostało uczynione. Po miesiącu zaczęłam chodzić,zaczęłam normalnie funkcjonować. Pan Doktor przez całyczas wykazywał troskliwe zainteresowanie,cierpliwie odpowiadał na moje pytania, Po określonym czasie bez problemu umówił mnie nazabieg usuwania całego metalowego ustrojstwa z nogi i znów zostałam dokładnie poinformowana co, jak i po co. Dodaję, iż mistrzowska ręka Pana Doktora tak zeszyła ranę pooberacyjną, iż po trzech tygodniach miałam jedynie cieniuteńką kreseczkę, Porokuchodzenia z żelastwem - prawie nie było śladu po cięciu. Po kolejnym zabiegu sytuacja się powtórzyła - znów blizna jest mistrzowska.
   Jednym słowem dane mi było spotkać lekarza przez duże L, który przysięgę Hipokratesa wziął sobie do serca, Ponadto swoją niesamowitą kulturą, poczuciem humoru i pogodą ducha wspiera każdego pacjenta.
   Dodaję, że nie jestem młódką,nie mam znajomości, trafiłam do Pana Doktora z przysłowiowej ulicy.
   Dziękuję i polecam,

  • wspanialy lekarz bardzo cierpliwy zartobliwy a zarazem skuteczny wykazuje sie profesjonalizmem lekarz zpowolania

  • M

   W maju 2015 zostałam przyjęta na oddział chirurgi urazowo- ortopedycznej w Jarosławiu z rozpoznaniem klinicznym- paluch koślawy stopy lewej, palec II młotkowaty M20.1.
   Ordynatorem oddziału jest doktor spec. ortopeda traumatolog Sławomir Majcher.
   Zabieg mój wykonany został właśnie przez pana doktora. Pan doktor Majcher jest z pewnością lekarzem z powołania, doskonale wykonującym swoje obowiązki. Jest sumienny, odpowiedzialny i wyrozumiały. Jego spokój i opanowanie a także wrażliwość i współczucie dla cierpienia powoduje że rozumie doskonale potrzeby pacjenta. Muszę dodać iż bezinteresowność i wytrwałość pana doktora sprawia że zwyczajnie pacjent ufa mu. Zarówno opieka jak i komunikacja przebiegała bez zastrzeżeń.
   Po zabiegu czuję się świetnie a moja stopa wyglądem przypomina stopę nastoletniej dziewczyny, choć już nią nie jestem :)
   Z pewnością pan doktor Majcher jest autorytetem lekarskim.Oby tak dalej. Dziękuję .

   Grażyna z Jarosławia

  • M

   Witam, U Pana doktora miałam operowane obie nogi (usunięcie halluksów), moja mama również. Jest to człowiek bardzo sympatyczny, pogodny i potrafiący wyjaśnić wszystko tak, że strasch przed zabiegiem mija. Rany na nogach zostały bardzo ładnie zszyte, o wszystkich niedogodnościach poinformowano mnie wczesniej, termin ustalilismy wspólnie- dogodny dla mnie. Na ściągnięcie szwów znalazł się czas poza godzinami przyjęć, bezproblemowo jednym słowem:) Pan Majcher nie jest burkliwy jak niektórzy lekarze i nie robi łaski, widać że naprawde zalezy mu na "dogodzeniu pacjenowi". Inną sprawą jest to, że halluksom często towarzyszą duże deformacje stóp, a tego niestety nie da się całkowicie skorygować. Panie po operacjach chcą mieć nowe stopy, podczas gdy palec często zostaje lekko przekrzywiony, za to nie ma ju ż wystającej kostki. Trzeba się z tym liczyć. Co do negatywnego komentarza o czekaniu dlużej pomimo wyznaczonej godziny- Pan doktor jest oblegany, tzreba się liczyć z kolejkami mimo zapisów, bo poświęca każdej osobie czas, a nie bierze pieniądze i leci dalej za listą. Zresztą chyba nigdzie nie ma tak, że się wchodzi punkt o swojej godzinie:) Pozdrawiam serdecznie Magdalena G., operowana w Rudnej Małej:)

  • D

   świetny lekarz. bardzo miły wesoły. rozmowa z nim to przyjemność. sprawdził wyniki badań usg i rezonansu. opowiedział o problemie. dobrze wytłumaczył. zalecił kilka rzeczy i zapisał na zabieg. kazał się nie martwić. według mnie jeden z lepszych lekarzy u jakich ostatnio byłem. wyszedłem z wizyty bardzo uśmiechnięty i zadowolony z tego że wkońcu ktoś potrafił ze mną w normalny sposób rozmawiać. wykazywał duże zainteresowanie moja osoba i problemem z którym przyszedłem. wydawało mi się że tak może być tylko w filmach. jednak nie. wystarczy umówić się do tego lekarza. pełen profesjonalizm. super super super. wszystkim polecam !