lek.

Sławomir Majcher

Ortopeda

Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Praktyka: 2003-2014 Oddział Ortopedii Dorosłych Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie 2006 - do chwili obecnej pracuję na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Szpitala ... więcej

Adresy i cenniki

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Praktyka:

  2003-2014 Oddział Ortopedii Dorosłych Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie
  2006 - do chwili obecnej pracuję na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny
  2015 - do chwili obecnej kieruję Oddziałem Ortopedii i Traumatologii w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu

  Specjalizacja w zakresie:
  - chirurgia i wymiany stawu kolanowego (pełne i połowicze protezy)
  - chirurgia i wymiany stawu biodrowego (cementowane, bezcementowe oraz krótkotrzpieniowe protezy)
  - artroskopowe leczenie urazów sportowych: kolano, biodro, staw skokowy, urazy tkanek miękkich narządu ruchu ze szczególnym uwzględnieniem technik małoinwazyjnych
  - leczenie uszkodzeń ścięgna Achillesa ze szczególnym uwzględnieniem technik małoinwazyjnych
  - małoinwazyjne, anatomiczne rekonstrukcje więzadeł w niestabilności stawu skokowego
  - leczenie złamań kończyn i skręceń stawów
  - artroskopowe operacje biodra
  - artroskopowe opracowanie ubytku chrzęstnego stawu biodrowego
  - artroskopowa naprawa obrąbka stawowego z użyciem kotwic
  - artroskopowa plastyka konfliktu szyjkowo-panewkowego FAI (w przypadkach dużych zmian operacja mini-open)
  - artroskopowe usunięcie ciał wolnych ze stawów
  - rekonstrukcje więzadła krzyżowego przedniego (ACL) i tylnego (PCL) różnymi technikami mocowania przeszczepu (oraz ponowne rekonstrukcje zerwanych przeszczepów)
  - chondrektomia - usuniecie powierzchownych i głębokich zmian chrząstki Mikrozłamania
  - plastyka mozaikowa ubytków chrzęstnych lub z użyciem membran kolagenowych
  - szycie uszkodzeń łąkotek z użyciem szwów i materiałów biowchłanialnych
  - artroskopowe leczenie nawracającego zwichnięcia rzepki (rekonstrukcje MPFL)
  - artroskopowa synowektomia całkowita (całkowite usunięcie błony maziowej)
  - usunięcie cysty dołu podkolanowego tzw. Bakera
  - artroskopowe leczenie zespołu cieśni kanału nadgarstka (met. Agee) oraz metodą klasyczną
  - operacje korekcyjne osi kończyn (korekta paluchów koślawych, osi kończyn np. osteotomie korygujące)
  - usuwanie metalowych implantów

Ocena pacjentów:

 • Świetny lekarz, bardzo miły, z poczuciem humoru ale co najważniejsze bardzo dobry ortopeda. Po dwukrotnym dość poważnym urazie kolana w trakcie jednego zabiegu naprawił krzyżowe , poboczne + łąkotki jak należy. Szczerze polecam!

 • M

  Bardzo dobre podejscie do pacjenta jak i profesjonalista w swoim fachu. Doktor naprawil mi dwa kolana (wiezadla krzyrzowe w obydwu) poinformowal i wytlumaczyl wszystko tak ze bez obaw kladlem sie na stol operacyjny bo wiedzialem ze jestem w dobrych rekach. Duze poczucie humoru jak i dystans do calej nie zbyt milej sytuacji ktora jest operacja. Goraco Polecam tego chirurga.

 • A

  Najlepszy lekarz, u którego byłam. Kulturalny, miły i zawsze w dobrym humorze. Naprawił mi kolano (zerwane więzadło przyśrodkowe poboczne). Oczywiście kolejki są, ale co się dziwić. Szczerze polecam, oby więcej takich ludzi.

 • J

  Artysta, Geniusz, Wirtuoz - Lekarz,, a przede wszystkim Człowiek o wielkim sercu, radosnym uśmiechu i ciepłym podejściu do pacjenta (przepraszam za wielkie litery, ale inaczej nie potrafię okazać szacunku i podziękowania dodoktora Sławomira Majchera i jego pracy).
  Do Pana doktora trafiłam po półrocznym tułaniu się po różnych "specjalistach", "profesorach", "sławach", - z niby wyleczonym połamaniem nogi zezwichnięciem stawu skokowego (nie wdaję się w szczegóły, bo nie o to chodzi). Ponad 4 miesiące leżałam w gipsie, skręcałam się z bólu,zdjęcia rengenowskie (nawet dla kompletnego laika) wyglągdały niefajnie, lecz każdy z tzw. sław ortopedycznych mowił"będzie dobrze", lecz ja nie czułam się na to dobrze. Kedy trafiłam do Kliniki, do Pana Doktora,spotkałam się z niesamowicie sympatycznym, uśmiechniętym, kulturalnym lekarzem,który popierwszym rzucie oka na zdjęcie stwierdził - trzeba operować i ratować stopę, Przed tem jednak, wysłał mnie na tomograw (ciekawe, że innilekarze na to nie wpadli). Zdjęcie tomograficzne wykazało, że złamania się nie pozrastały (bo źle złożone kości nie miały ze sobą styczności), są liczne odpryski, a staw skokowy żyje jak na dyskotece, czylli kompletny nieład. Zdjęcie potwierdziło decyzję o operacji. Przed zabiegiem zostałam dokładnie poinformowana o stanie nogi, otym co trzeba zrobić, w jaki sposób będzie zabieg przebiegał itp. - co też zostało uczynione. Po miesiącu zaczęłam chodzić,zaczęłam normalnie funkcjonować. Pan Doktor przez całyczas wykazywał troskliwe zainteresowanie,cierpliwie odpowiadał na moje pytania, Po określonym czasie bez problemu umówił mnie nazabieg usuwania całego metalowego ustrojstwa z nogi i znów zostałam dokładnie poinformowana co, jak i po co. Dodaję, iż mistrzowska ręka Pana Doktora tak zeszyła ranę pooberacyjną, iż po trzech tygodniach miałam jedynie cieniuteńką kreseczkę, Porokuchodzenia z żelastwem - prawie nie było śladu po cięciu. Po kolejnym zabiegu sytuacja się powtórzyła - znów blizna jest mistrzowska.
  Jednym słowem dane mi było spotkać lekarza przez duże L, który przysięgę Hipokratesa wziął sobie do serca, Ponadto swoją niesamowitą kulturą, poczuciem humoru i pogodą ducha wspiera każdego pacjenta.
  Dodaję, że nie jestem młódką,nie mam znajomości, trafiłam do Pana Doktora z przysłowiowej ulicy.
  Dziękuję i polecam,

 • wspanialy lekarz bardzo cierpliwy zartobliwy a zarazem skuteczny wykazuje sie profesjonalizmem lekarz zpowolania

 • M

  W maju 2015 zostałam przyjęta na oddział chirurgi urazowo- ortopedycznej w Jarosławiu z rozpoznaniem klinicznym- paluch koślawy stopy lewej, palec II młotkowaty M20.1.
  Ordynatorem oddziału jest doktor spec. ortopeda traumatolog Sławomir Majcher.
  Zabieg mój wykonany został właśnie przez pana doktora. Pan doktor Majcher jest z pewnością lekarzem z powołania, doskonale wykonującym swoje obowiązki. Jest sumienny, odpowiedzialny i wyrozumiały. Jego spokój i opanowanie a także wrażliwość i współczucie dla cierpienia powoduje że rozumie doskonale potrzeby pacjenta. Muszę dodać iż bezinteresowność i wytrwałość pana doktora sprawia że zwyczajnie pacjent ufa mu. Zarówno opieka jak i komunikacja przebiegała bez zastrzeżeń.
  Po zabiegu czuję się świetnie a moja stopa wyglądem przypomina stopę nastoletniej dziewczyny, choć już nią nie jestem :)
  Z pewnością pan doktor Majcher jest autorytetem lekarskim.Oby tak dalej. Dziękuję .

  Grażyna z Jarosławia

 • M

  Witam, U Pana doktora miałam operowane obie nogi (usunięcie halluksów), moja mama również. Jest to człowiek bardzo sympatyczny, pogodny i potrafiący wyjaśnić wszystko tak, że strasch przed zabiegiem mija. Rany na nogach zostały bardzo ładnie zszyte, o wszystkich niedogodnościach poinformowano mnie wczesniej, termin ustalilismy wspólnie- dogodny dla mnie. Na ściągnięcie szwów znalazł się czas poza godzinami przyjęć, bezproblemowo jednym słowem:) Pan Majcher nie jest burkliwy jak niektórzy lekarze i nie robi łaski, widać że naprawde zalezy mu na "dogodzeniu pacjenowi". Inną sprawą jest to, że halluksom często towarzyszą duże deformacje stóp, a tego niestety nie da się całkowicie skorygować. Panie po operacjach chcą mieć nowe stopy, podczas gdy palec często zostaje lekko przekrzywiony, za to nie ma ju ż wystającej kostki. Trzeba się z tym liczyć. Co do negatywnego komentarza o czekaniu dlużej pomimo wyznaczonej godziny- Pan doktor jest oblegany, tzreba się liczyć z kolejkami mimo zapisów, bo poświęca każdej osobie czas, a nie bierze pieniądze i leci dalej za listą. Zresztą chyba nigdzie nie ma tak, że się wchodzi punkt o swojej godzinie:) Pozdrawiam serdecznie Magdalena G., operowana w Rudnej Małej:)

 • G

  Bardzo sympatyczny i kompetentny lekarz. "Naprawił" moje kolano. Polecam!

 • D

  świetny lekarz. bardzo miły wesoły. rozmowa z nim to przyjemność. sprawdził wyniki badań usg i rezonansu. opowiedział o problemie. dobrze wytłumaczył. zalecił kilka rzeczy i zapisał na zabieg. kazał się nie martwić. według mnie jeden z lepszych lekarzy u jakich ostatnio byłem. wyszedłem z wizyty bardzo uśmiechnięty i zadowolony z tego że wkońcu ktoś potrafił ze mną w normalny sposób rozmawiać. wykazywał duże zainteresowanie moja osoba i problemem z którym przyszedłem. wydawało mi się że tak może być tylko w filmach. jednak nie. wystarczy umówić się do tego lekarza. pełen profesjonalizm. super super super. wszystkim polecam !

 • Bardzo słaby, z moim problemem chorej ręki sobie nie poradził ale nie potrafił powiedzieć "nie wiem, proszę szukać gdzie indziej pomocy" tylko kierował na rehabilitacje, która nie przynosiła efektu. Inny lekarz musiał po tym lekarzu poprawiać tylko już było za późno. W gabinecie prywatnym owszem miły tylko zawsze jest poślizg nawet półtorej godziny, natomiast w gabinecie na NFZ nie ma czasu, trzeba ciągnąć za język.

Lekarz, do którego umówisz się na wizytę online

Beata Bator - Ramotowska

ortopeda,  chirurg dziecięcy,  ortopeda dziecięcy

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów się