Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adresy (2)

Bohaterów Warszawy 9/1, Bielsko-Biała
Prywatna Praktyka ISPL

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 5 lat
Gotówka

Konsultacja neurologiczna • 150 zł

Elektrostymulacja TENS • 50 zł


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych neurologów w pobliżu
Bohaterów Warszawy 2/2, Bielsko-Biała
Centrum Medyczne Podzamcze

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Gotówka
Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych neurologów w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

Badania, porady, konsultacje i orzekanie ogólnolekarskie i neurologiczne; Pomiary i badania manualne układu nerwowego, mięśni szkieletowych, kręg...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • bóle głowy
 • padaczka
 • choroba Parkinsona
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Neurologia

Usługi i ceny

Popularne usługi

Konsultacja neurologiczna


Bohaterów Warszawy 9/1, Bielsko-Biała

150 zł

Prywatna Praktyka ISPL

Pozostałe usługi

Elektrostymulacja TENS


Bohaterów Warszawy 9/1, Bielsko-Biała

50 zł

Prywatna Praktyka ISPL

Opinie od pacjentów

4.5

Ogólna ocena
5 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Prywatna Praktyka ISPL terapia przeciwbólowa

Profesjonalna konsultacja, merytoryczna. Na wszystkie pytania lekarz odpowiedział bardzo wyczerpująco, rozwiane zostały moje wszelkie wątpliwości. Przede wszystkim od razu wyczułam, że właściwa osoba jest na odpowiednim miejscu. Jak dla mnie lekarz z powołania. Pozdrawiam


M
Użytkownik zweryfikowany

We wrześniu miałam wypadek (upadek ciężkiej belki na głowę)- u Pana Doktora byłam po nim dwa razy. Na pierwszej wizycie zostałam zbadana oraz dostałam skierowanie na TK. Pan Doktor powiedział, że tydzień i wszystko minie. Po ok 3 tygodniach nie mijających problemów poszłam do innego lekarza i zostałam momentalnie skierowana do szpitala. Po pobycie w szpitalu zadzwoniłam do Pana Doktora z prośbą o wystawienie mi zaświadczenia z pierwszej wizyty. Podczas drugiej wizyty Pan Doktor niby był uprzejmy ale widać było, że traktuje mnie niepoważnie. Pytanie dlaczego? Nawet gdybym naprawdę wymyślała to płaciłam za wizytę, nie było to na NFZ. Oboje z Mężem wyszliśmy zniesmaczeni i rozczarowani. Doktor nawet nie obejrzał płyty z rezonansu. Zaświadczenie z wizyt wygląda właśnie jakbym wymyśliła sprawę... "Subiektywne odczucie zmienionej mowy prowokowane w nasileniu emocji?"- doktor zapytał tylko mojego Męża czy po wypadku zauważył zgłaszane przeze mnie spowolnienie w mowie. Tylko, że Mąż nie był nawet przy jednym moim zasłabnięciu... Pan Doktor wpisał takie coś- ale nie wpisał istotnego drętwienia ręki, problemów z pamięcią, koncentracją, ucisku i kłucia głowy itp. Także wywiad a opis wizyty- sporo się różnią. Minęło 5 miesięcy i nadal mam problemy ze zdrowiem (przesunięty kręg C1). Na początku błądziłam po lekarzach, szkoda, że nikt nie odesłał mnie od razu do ortopedy- chociaż ciągle mówiłam o bólu kręgosłupa. Mam żal do Doktora za potraktowanie mnie jak kogoś kto wymyśla dolegliwości. Owszem, nie miałam zmian w mózgu, ale miałam skręcony odcinek szyjny kręgosłupa- i naprawdę czułam się fatalnie. A nie jestem osobą, która się ze sobą cacka. Na szczęście później trafiłam w dobre ręce i niemalże już doszłam do siebie.

dr n. med. Sławomir Graff

Cenne są wszelkie krytyczne uwagi, która podała Pani do publicznej wiadomości na piśmie o lekarzu wobec którego kierowała się Pani zapewne zasadą : „jeśli chcesz okazać Dobro zaprzyjaźnionej osobie, to zamiast pochwał skieruj do niej upomnienie w tym, w czym nie przejawia ona doskonałości „.
A propos wypadku, w którym była Pani poszkodowana i doznała silnego stłuczenia głowy i skręcenia odcinka szyjnego kręgosłupa : każda ofiara groźnego wypadku lub osoba z jej najbliższego otoczenia zobowiązana jest, nawet gdy nie cacka się ze sobą, wezwać natychmiast na miejsce zdarzenia pomoc ratowniczą. Alarmowy telefon ( nr 112; 985; 601100300 ) umożliwia w naszym kraju bezzwłoczne skorzystanie z bezpłatnej kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej Pogotowia Ratunkowego ( a w górach – GOPR ). Standardowa procedura ratownicza zaopatrzenia osoby ratowanej z silnym stłuczeniem głowy zakłada jednocześnie obligatoryjne unieruchomienie kręgosłupa szyjnego , np. usztywnionym i fachowo dopasowanym kołnierzem szyjnym. Tylko tego rodzaju wykonana bezpośrednio po wypadku interwencja może w największym stopniu zapobiec licznym negatywnym i długotrwałym konsekwencjom zdrowotnym i potęgowaniu się roszczeń powypadkowych. Każda opieszałość w szukaniu pomocy medycznej po urazie głowy i szyjnego odcinka kręgosłupa i zwrócenie się o konsultację neurologiczną około tydzień po wypadku może świadczyć o nie priorytetowej dbałości o zdrowie.
Przejawianie przez Osobę chorą lub Poszkodowaną odniesionym urazem postawy podważającej wiarygodność udzielanego przez nią lekarzowi wywiadu i prezentowanych zaburzeń, może zniweczyć wszelkie podjęte kroki diagnostyczne i lecznicze. O tego typu postawie świadczą słowa: „ Nawet gdybym naprawdę wymyślała to płaciłam za wizytę, nie było to na NFZ „, gdyż wynika z nich, że pacjentka korzystająca z prywatnej porady lekarskiej może wymyślać objawy i dolegliwości.
Diagnostyka kontuzji czaszki i usunięcie zagrożeń z tytułu potencjalnego uszkodzenia mózgu ma pierwszoplanową rangę w trakcie diagnostyki i leczenia u neurologa. Powszechna obecność skręcenia odc. szyjnego kręgosłupa przy tego typu urazie, jak silne stłuczenie głowy nie może być ignorowana lecz poddaje się działaniom lekarskim po wykluczeniu zmian śródczaszkowych – potencjalnie zagrażających życiu. Cechy doznanego skręcenia kręgosłupa zostały odnotowane w dokumentacji już podczas pierwszej wizyty pacjentki lecz nie stanowiły zagrożenia jej życia, a prawidłowość jej funkcji mózgowych może nadal budzić wątpliwości.


D
Użytkownik zweryfikowany

W poszukiwaniu informacji na temat rozlanego uszkodzenia mózgu i stosowania Ebixy, trafiłam do Pana Doktora. Pan Doktor Sławomir Graff udzielił mi bardzo wyczerpującej informacji, która przybliżyła mi problem i rozwiała moje wątpliwości. Z tak rzetelnym potraktowaniem nie spotkałam się we wcześniejszych konsultacjach. Jestem ogromnie wdzięczna, również tą drogą chciałabym złożyć serdeczne podziękowania i życzyć wielu sukcesów zawodowo i prywatnie.


J
Użytkownik zweryfikowany

Dzisiaj pierwszy raz odwiedziliśmy Pana Doktora. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Szalenie uprzejmy, skromny i skierowany na pacjenta człowiek. Rozmowa z Panem Doktorem upłynęła w bardzo sympatycznej atmosferze. Jest bardzo kompetentny i wzbudza zaufanie od pierwszej chwili. Można pytać o wszystko a On sam bardzo interesuje się pacjentem i na każde pytanie odpowiada bardzo rzeczowo. Jestem bardzo zadowolona z wizyty.


G
Użytkownik zweryfikowany

Jestem w wielkim szoku że pan doktor, nie ma żadnych opinii.. jest to najlepszy neurolog jakiego znam. bardzo mi pomógł i wykrył u mnie chorobę, która jest bardzo rzadką. oczywiście wszystkie badania trzeba było robić prywatnie, bo gonił mnie czas jednak każdemu polecam pana doktora. wspaniały, miły, kulturalny, wszystko wytłumaczy, badanie trwa u niego jakieś 30 minut. bada dokładnie, pyta o wszystkie dolegliwości. pozdrawiam i życzę zdrowia!


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

23 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Proszę o interpretację wynikow, oraz informację co dalej robić, jak leczyć Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego wykonano bez podania środka kontrastowego w obrazach T1-
  i T2- zależnych oraz w sekwencji STIR.
  Lewostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego.
  Zniesiona lordoza lędźwiowa.
  Wysokości trzonów kręgów prawidłowe, drobna osteofity na ich krawędziach.
  Zwężenie przestrzeni międzykeęgowych na poziomach od L3 do S1 - z cechami dehydratacji
  krążków międzykręgowych.
  W brzeżnych częściach pojedycnzych trzonów zmiany zwyrodnieniowe typu 2 wg Modica.
  Na poziomie:
  - L3/L4 - wypuklina krążka międzykręgowego na gł. 3 mm - zwężająca nieznacznie otwory
  międzykręgowe bez ucisku na nerwy rdzeniowe,
  - L4/L5 - wypuklina krążka międzykręgowego na max gł. 8 mm po stronie lewej - uciskająca worek
  oponowy i zwężająca skrajnie lewy zachyłek boczny - z wewnątrzkanałowym uciskiem nerwu
  rdzeniowego L5. Wypuklina zwęża nieznacznie otwory międzykręgowe bez ucisku na nerwy
  rdzeniowe L4. Po stronie lewej przepuklina przylega podwięzadłowo do tylej części trzonu L5 na dł.
  15 mm. Stenoza kanału kregowego do 6 mm w wymiarze a-p - z zachowaną wąską rezerwą
  płynową wokół włókien ogona końskieggo.
  - L5/S1- wypuklina krążka międzykręgowego na gł. 3 mm - zwężająca otwory międzykręgowe wraz z
  osteofitami w stawach międzykręgowych - z zaznaczonym prawostronnym wewnątrzotworowym
  konfliktem z nerwem rdzeniowym L5.
  Na pozostałych poziomach nie stwierdza się wypadania krążków międzykręgowych do kanału
  kręgowego.
  Struktury wewnątrzkanałowe bez uchwytnej patologii.
  Stożek rdzeniowy i włókna ogona końskiego prawidłowe.

  Zdecydowanie podkreślam potrzebę powszechnej popularyzacji w mediach wskazówki podanej przez Panią Doktor Neurolog.Obserwuje się od lat w licznych portalach dyskusyjnych o konwencji zapytań pacjentów do lekarzy, typowość i mnogość oczekiwań uzyskania zaleceń lekarskich w oparciu o przytoczenie jedynie wskazanych przez pacjenta określonych lub wybranych informacji zawartych w badaniach dodatkowych. Błędem sztuki lekarskiej jest wydawanie zaleceń pacjentowi przez lekarza pozbawionego możliwości osobistego badania podmiotowego i przedmiotowego tego pacjenta. Wobec przytoczonego opisu badania MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego narzuca się opinia wskazująca na zalecenie pilnej konsultacji neurochirurgicznej wobec cech radiologicznych istotnego ryzyka wystąpienia trwałego ubytku funkcji neurologicznych - w tym przypadku włącznie z możliwością porażeniem w dolnej części ciała, także nawet w odniesieniu do zwieraczy. Jednak i ten wskazany specjalista musi mieć możliwość osobistego zbadania podmiotowego i przedmiotowego chorego, aby ewentualnie zdyskwalifikować go od zabiegu neurochirurgicznego, po zapoznaniu się przed decyzją o dalszym postępowaniu o uzupełniające, ważne, ale - dodatkowe informacje przytoczone w podanym opisie badania neuroradiologicznego.

  dr n. med. Sławomir Graff

 • Pytanie dotyczące migrena

  W przednim płacie przysadki po stronie prawej widoczny jest guzek śr. 3 mm hiperintensywne w T2 i hypointensywny w T1 po podaniu kontrastu - gruczolak ? Torbiel ? Do dalszej diagnostyki. To jest opis z rezonansu magnetycznego głowy. Co to oznacza i co dalej robić ?

  Należy zacząć od możliwości przeprowadzenia przez lekarza badania podmiotowego i przedmiotowego. Zakładając, że badanie MR z uwagami podanymi przez lekarza radiologa przeprowadzono w oparciu o skierowanie wydane przez innego lekarza, to należałoby zgłosić się z tym wykonanym badaniem do lekarza, który na nie skierował. Zarówno gruczolak, jak i torbiel są łagodnymi nowotworami. Celowa jest m.in. dodatkowo : ocena perimetryczna pola widzenia, sprawdzenie endokrynologiczych wskaźników osi hormonalnej z uwzględnieniem poziomu prolaktyny i ewentualnie innych badań, których potrzebę przewidywał także radiolog. W zakresie konsultacji specjalistycznych, ich priorytet : neurologiczny, neurochirurgiczny, onkologiczny bądź endokrynologiczny, wskaże i ukierunkuje zapewne lekarz, który zlecił badanie MR, którego fragment przytoczono.

  dr n. med. Sławomir Graff

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Badania, porady, konsultacje i orzekanie ogólnolekarskie i neurologiczne; Pomiary i badania manualne układu nerwowego, mięśni szkieletowych, kręg...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • bóle głowy
 • padaczka
 • choroba Parkinsona
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Neurologia

Publikacje i artykuły

Powiązane wyszukiwania