Przewidywany czas odpowiedzi:

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

Bohaterów Warszawy 9/1, Bielsko-Biała
Prywatna Praktyka ISPL

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 5 lat
Gotówka

Konsultacja neurologiczna • 150 zł

Elektrostymulacja TENS • 50 zł


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych neurologów w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

Badania, porady, konsultacje i orzekanie ogólnolekarskie i neurologiczne; Pomiary i badania manualne układu nerwowego, mięśni szkieletowych, kręg...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Bóle głowy
 • Padaczka
 • Choroba Parkinsona
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Neurologia

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi


Bohaterów Warszawy 9/1, Bielsko-Biała

150 zł

Prywatna Praktyka ISPL

Pozostałe usługi


Bohaterów Warszawy 9/1, Bielsko-Biała

50 zł

Prywatna Praktyka ISPL

Opinie

5

Ogólna ocena
8 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
Wszystkie opinie się liczą. Specjaliści nie mogą zapłacić za zmianę lub usunięcie opinii. Dowiedz się więcej.
D
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Pan doktor jest bardzo dokładny, przeprowadza szczegółowy wywiad, wszystko odbywa się w przyjemnej atmosferze, doktor Graff poświęcił mi 100% uwagi, przeprowadził specjalistyczne badanie. Diagnoza została postawiona trafnie. Leczenie przyniosło oczekiwane efekty. Świetny specjalista i bardzo sympatyczny człowiek. Gorąco polecam wszystkim, którzy zmagają się z problemami neurologicznymi.
Pozdrawiam


D
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Prywatna Praktyka ISPL Inny

Z przyjemnością podpisuję się pod wszystkimi pozytywnymi opiniami oraz dołączam do grona bardzo zadowolonych pacjentów. Pan Doktor bardzo dokładnie i z należytą uwagą bada pacjenta, poświęca na badanie sporo czasu, tyle ile było potrzebne, aby udzielić odpowiedzi na każde pytanie, oraz zrobić szczegółowy wywiad na temat zdrowia . Bardzo dobre podejście do człowieka, w gabinecie panuje pozytywna atmosfera. Najlepszy lekarz w tej specjalizacji jakiego dotychczas udało mi się spotkać.


P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Prywatna Praktyka ISPL konsultacja neurologiczna

Wspaniały, inteligentny, empatyczny, rozsądny i pracowity Człowiek, z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Wizyta miała miejsce w ustalonym terminie bez konieczności oczekiwania w poczekalni gabinetu. Lekarz prowadził ze mną wywiad specjalistyczny i ogólnolekarski przez pół godziny, a następnie badał mnie przez 15min. Zmierzył mi ciśnienie krwi, skontrolował moją masę ciała i używał w badaniu wziernika do oczu. Następnie otrzymałam od niego wyjaśnienia co do stanu mojego zdrowia, receptę i skierowanie do badania w zakładzie radiologii.
Polecam z całego serca Pana Sławomira Graffa. :)


P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Prywatna Praktyka ISPL terapia przeciwbólowa

Profesjonalna konsultacja, merytoryczna. Na wszystkie pytania lekarz odpowiedział bardzo wyczerpująco, rozwiane zostały moje wszelkie wątpliwości. Przede wszystkim od razu wyczułam, że właściwa osoba jest na odpowiednim miejscu. Jak dla mnie lekarz z powołania. Pozdrawiam


M
Użytkownik zweryfikowany

We wrześniu miałam wypadek (upadek ciężkiej belki na głowę)- u Pana Doktora byłam po nim dwa razy. Na pierwszej wizycie zostałam zbadana oraz dostałam skierowanie na TK. Pan Doktor powiedział, że tydzień i wszystko minie. Po ok 3 tygodniach nie mijających problemów poszłam do innego lekarza i zostałam momentalnie skierowana do szpitala. Po pobycie w szpitalu zadzwoniłam do Pana Doktora z prośbą o wystawienie mi zaświadczenia z pierwszej wizyty. Podczas drugiej wizyty Pan Doktor niby był uprzejmy ale widać było, że traktuje mnie niepoważnie. Pytanie dlaczego? Nawet gdybym naprawdę wymyślała to płaciłam za wizytę, nie było to na NFZ. Oboje z Mężem wyszliśmy zniesmaczeni i rozczarowani. Doktor nawet nie obejrzał płyty z rezonansu. Zaświadczenie z wizyt wygląda właśnie jakbym wymyśliła sprawę... "Subiektywne odczucie zmienionej mowy prowokowane w nasileniu emocji?"- doktor zapytał tylko mojego Męża czy po wypadku zauważył zgłaszane przeze mnie spowolnienie w mowie. Tylko, że Mąż nie był nawet przy jednym moim zasłabnięciu... Pan Doktor wpisał takie coś- ale nie wpisał istotnego drętwienia ręki, problemów z pamięcią, koncentracją, ucisku i kłucia głowy itp. Także wywiad a opis wizyty- sporo się różnią. Minęło 5 miesięcy i nadal mam problemy ze zdrowiem (przesunięty kręg C1). Na początku błądziłam po lekarzach, szkoda, że nikt nie odesłał mnie od razu do ortopedy- chociaż ciągle mówiłam o bólu kręgosłupa. Mam żal do Doktora za potraktowanie mnie jak kogoś kto wymyśla dolegliwości. Owszem, nie miałam zmian w mózgu, ale miałam skręcony odcinek szyjny kręgosłupa- i naprawdę czułam się fatalnie. A nie jestem osobą, która się ze sobą cacka. Na szczęście później trafiłam w dobre ręce i niemalże już doszłam do siebie.

dr n. med. Sławomir Graff

Cenne są wszelkie krytyczne uwagi, która podała Pani do publicznej wiadomości na piśmie o lekarzu wobec którego kierowała się Pani zapewne zasadą : „jeśli chcesz okazać Dobro zaprzyjaźnionej osobie, to zamiast pochwał skieruj do niej upomnienie w tym, w czym nie przejawia ona doskonałości „.
A propos wypadku, w którym była Pani poszkodowana i doznała silnego stłuczenia głowy i skręcenia odcinka szyjnego kręgosłupa : każda ofiara groźnego wypadku lub osoba z jej najbliższego otoczenia zobowiązana jest, nawet gdy nie cacka się ze sobą, wezwać natychmiast na miejsce zdarzenia pomoc ratowniczą. Alarmowy telefon ( nr 112; 985; 601100300 ) umożliwia w naszym kraju bezzwłoczne skorzystanie z bezpłatnej kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej Pogotowia Ratunkowego ( a w górach – GOPR ). Standardowa procedura ratownicza zaopatrzenia osoby ratowanej z silnym stłuczeniem głowy zakłada jednocześnie obligatoryjne unieruchomienie kręgosłupa szyjnego , np. usztywnionym i fachowo dopasowanym kołnierzem szyjnym. Tylko tego rodzaju wykonana bezpośrednio po wypadku interwencja może w największym stopniu zapobiec licznym negatywnym i długotrwałym konsekwencjom zdrowotnym i potęgowaniu się roszczeń powypadkowych. Każda opieszałość w szukaniu pomocy medycznej po urazie głowy i szyjnego odcinka kręgosłupa i zwrócenie się o konsultację neurologiczną około tydzień po wypadku może świadczyć o nie priorytetowej dbałości o zdrowie.
Przejawianie przez Osobę chorą lub Poszkodowaną odniesionym urazem postawy podważającej wiarygodność udzielanego przez nią lekarzowi wywiadu i prezentowanych zaburzeń, może zniweczyć wszelkie podjęte kroki diagnostyczne i lecznicze. O tego typu postawie świadczą słowa: „ Nawet gdybym naprawdę wymyślała to płaciłam za wizytę, nie było to na NFZ „, gdyż wynika z nich, że pacjentka korzystająca z prywatnej porady lekarskiej może wymyślać objawy i dolegliwości.
Diagnostyka kontuzji czaszki i usunięcie zagrożeń z tytułu potencjalnego uszkodzenia mózgu ma pierwszoplanową rangę w trakcie diagnostyki i leczenia u neurologa. Powszechna obecność skręcenia odc. szyjnego kręgosłupa przy tego typu urazie, jak silne stłuczenie głowy nie może być ignorowana lecz poddaje się działaniom lekarskim po wykluczeniu zmian śródczaszkowych – potencjalnie zagrażających życiu. Cechy doznanego skręcenia kręgosłupa zostały odnotowane w dokumentacji już podczas pierwszej wizyty pacjentki lecz nie stanowiły zagrożenia jej życia, a prawidłowość jej funkcji mózgowych może nadal budzić wątpliwości.


D
Użytkownik zweryfikowany

W poszukiwaniu informacji na temat rozlanego uszkodzenia mózgu i stosowania Ebixy, trafiłam do Pana Doktora. Pan Doktor Sławomir Graff udzielił mi bardzo wyczerpującej informacji, która przybliżyła mi problem i rozwiała moje wątpliwości. Z tak rzetelnym potraktowaniem nie spotkałam się we wcześniejszych konsultacjach. Jestem ogromnie wdzięczna, również tą drogą chciałabym złożyć serdeczne podziękowania i życzyć wielu sukcesów zawodowo i prywatnie.


J
Użytkownik zweryfikowany

Dzisiaj pierwszy raz odwiedziliśmy Pana Doktora. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Szalenie uprzejmy, skromny i skierowany na pacjenta człowiek. Rozmowa z Panem Doktorem upłynęła w bardzo sympatycznej atmosferze. Jest bardzo kompetentny i wzbudza zaufanie od pierwszej chwili. Można pytać o wszystko a On sam bardzo interesuje się pacjentem i na każde pytanie odpowiada bardzo rzeczowo. Jestem bardzo zadowolona z wizyty.


G
Użytkownik zweryfikowany

Jestem w wielkim szoku że pan doktor, nie ma żadnych opinii.. jest to najlepszy neurolog jakiego znam. bardzo mi pomógł i wykrył u mnie chorobę, która jest bardzo rzadką. oczywiście wszystkie badania trzeba było robić prywatnie, bo gonił mnie czas jednak każdemu polecam pana doktora. wspaniały, miły, kulturalny, wszystko wytłumaczy, badanie trwa u niego jakieś 30 minut. bada dokładnie, pyta o wszystkie dolegliwości. pozdrawiam i życzę zdrowia!


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

28 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Dzień dobry, w badaniach wyszła mi dodatnia próba teżyczkowa ( EMG), ale robiłam również badania krwi hormonów tarczycy, przytarczyc, magnez, wapń, potas i wszystko wyszło prawidłowo. Co mogą oznaczać takie wyniki? Od ok 5 miejscu mam problem z bólami kończyn i drżeniem różnych części ciała oraz czuję zmęczenie.

  Szanowna Pani, drżenie różnych części ciała wraz z dodatnim wynikiem próby tężyczkowej EMG wystarczają do rozpoznania u Pani tężyczki. Prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych krwi nie wykluczają tężyczki, zwłaszcza utajonej. Zmiany poziomu różnych elektrolitów we krwi przebiegają bardzo szybko i wahają się w zależności nawet od rytmu oddechowego w ciągu jednego dnia. Chcąc potwierdzić badaniem krwi tężyczkę należy parokrotnie skontrolować poziom wapnia zjonizowanego, który w napadzie tężyczki z reguły ulega obniżeniu. Celowa jest w tym stanie suplementacja wapnia i magnezu, stosowanie leku uspokajającego oraz psychoterapia, ewentualnie ćwiczenia oddechowe pod nadzorem specjalisty w zakresie tej formy leczenia i rehabilitacji. Uczucie zmęczenia może towarzyszyć tężyczce. Korzystnie na eliminację zaburzeń tężyczkowych wpływają dyscypliny sportowe regulujące rytm oddechowy, zwłaszcza pływanie. Tężyczkę z reguły udaje się opanować. Najbardziej dramatyczne napady tężyczki wiążą się z ostrą zasadowicą krwi i wymagają szybkiego jej zakwaszenia , niekiedy poprzez spektakularny wpływ na oddech chorego, który można przeprowadzić w Izbie Przyjęć/SOR w szpitalu. Objawem silnego napadu tężyczki są kurcze mięśni kończyn ( tzw. "ręka położnika"), często bolesne oraz silny lęk, a przede wszystkim - nadmierna wentylacja.

  dr n. med. Sławomir Graff

 • Witam serdecznie,
  na Państwa portalu jeden ze specjalistów neurologów odpowiedział mi że popęd seksualny nie zależnie od jego siły ma zawsze podłoże neurologiczne i ewentualne nieprawidłowości dotyczące jego ekspresji (czyli zwiększony ochoty na seks lub zmniejszonej) po prostu na zachowania erotyczne należałoby według ww. poszukiwać w zmianach strukturalnych układu limbicznego oraz podwzgórza, ponadto przysadki za pomocą np. rezonansu magnetycznego z kontrastem. Chciałbym zaznaczyć że miałem rezonans magnetyczny z kontrastem z innych powodów tj. pod kątem bólów głowy, jednak neurolog zlecający dostał także informacje o podejrzeniu ekspresji popędu seksualnego z tym tłem. Moje pytanie brzmi czy ten rezonans magnetyczny z kontrastem, który był wykonany pokazał to ponieważ opis nic nie wskazywał na żadne poważne zmiany o charakterze neurologicznym pod kątem bólów głowy, a być może po prostu pominięto podłoże popędu seksualnego, które na skierowaniu nie było wymienione?
  Proszę bardzo o odpowiedź w tej trudnej sytuacji rozumienia tego.

  Szanowny Panie, wspomniany ww. neurolog zwracał Pańską uwagę także na znaczącą rolę płatów czołowych w przypadku nadmiernego popędu płciowego. Pragnę ponownie zwrócić Pańską uwagę na priorytetową celowość oceny funkcji płatów czołowych wg wskazówek podanych w poprzednim opisie, o który Pan wnioskował. Wyjaśnić się wówczas może jednocześnie przyczyna Pańskich bólów głowy, zwłaszcza jeżeli mają one charakter napięciowy. Wykonany u Pana rezonans magnetyczny nie wskazał na uszkodzenie strukturalne układu limbicznego, natomiast ocena rezonansu przysadki mózgowej pozostaje nie rozstrzygnięta. Jest to odrębne badanie MR ( przysadki ), zwłaszcza jeśli podejrzewa się obecność u Pana nieprawidłowości hormonalnych, np. z podwyższonym wtórnie stężeniem testosteronu we krwi Pozwolę sobie także zauważyć, że w poprzedniej opinii nie podałem informacji o tym, że jedynie zmiany strukturalne ( ale i biochemiczne ) w układzie limbicznym bywają odpowiedzialne za wzmożony popęd płciowy, poza funkcjami płatów czołowych lub ewentualnymi zaburzeniami hormonalnymi. Ściśle, w odpowiedzi na obecne Pańskie pytanie należy stwierdzić, że MR głowy z kontrastem, który już Panu wykonano, WYKLUCZYŁ obecność zmian strukturalnych, z pominięciem przysadki mózgowej, które mogłyby być odpowiedzialne za ogniskową przyczynę wzmożonego popędu seksualnego zlokalizowanej w mózgowiu. Problem dotyczący nadmiernego libido najczęściej ma swe źródło w osobowości, a nie w zmianach morfologicznych budowy mózgu.

  dr n. med. Sławomir Graff

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Badania, porady, konsultacje i orzekanie ogólnolekarskie i neurologiczne; Pomiary i badania manualne układu nerwowego, mięśni szkieletowych, kręg...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Bóle głowy
 • Padaczka
 • Choroba Parkinsona
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Neurologia

Publikacje i artykuły

Powiązane wyszukiwania