dr n. med.

Rafał Kamiński

Ortopeda

Poproś o kalendarz wizyt

Ortopeda traumatolog, absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Zajmuje się leczeniem operacyjnym i zachowawczym schorzeń narządu ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem metod mało inwazyjnych… więcej

Adresy i cenniki usług

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ortopeda traumatolog, absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Zajmuje się leczeniem operacyjnym i zachowawczym schorzeń narządu ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem metod mało inwazyjnych (artroskopie stawów: ramiennego, kolanowego, biodrowego i skokowego). Zajmuje się również rekonstrukcjami tkanek miękkich takich jak: więzadło krzyżowe przednie, krzyżowe tylne oraz wykonuje zabiegi ortopedyczne takie jak: osteotomie, rekonstrukcje po wadliwie wygojonych złamaniach czy endoprotezoplastyce. Szczególnie interesuje się schorzeniami stawu kolanowego oraz ramiennego doskonaląc swoje umiejętności na licznych kursach i szkoleniach zarówno w kraju jak i za granicą m.in.: w Bostonie, Nowym York, Monachium, Montpellier i Wiedniu. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako pracownik naukowy Harvardu, Medical School, Boston, MA, USA, Klinice Chirurgii Urazowej i Ortopedycznej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, pracownik Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Adama Grucy w Otwocku.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Choroby

 • złamania
 • zwichnięcia
 • stany pourazowe
 • uszkodzenia więzadeł
 • endoproteza
 • artroskopia
więcej

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
32 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: W innym miejscu

  Artroskopia kolana jest to lekarz surowy ale wie co robi. Wszystko tłumaczy i odpowie na każde pytanie dotyczące leczenia czy też o okresie poopercyjnym. Polecam.

 • Bardzo dobry lekarz. Dn. 20 kwietnia doznałem kontuzji kolana grając w siatkówkę. Przez internet znalazłem opinie o dr. Kamińskim i postanowiłem się do niego udać. Przy pierwszej wizycie dr. stwierdził konieczność zabiegu chirurgicznego, artroskopie - rekonstrukcja więzadła i łąkotki co potwierdziło za kilka dni USG kolana. Pełny profesjonalizm lekarza. Kilka wizyt w Lux med Falenica - jedno usg, i szybki czas oczekiwania do operacji która odbyła się już 31 lipca. Teraz w/g zaleceń chodzę przy pomocy kul w ortezie i uczęszczam na rehabilitację. Pan rehabilitant u mnie w rejonie jest w wielkim szoku jak szybko robię postępy po udanej operacji po upływie 23 dni. Ponadto pan doktor ponadto poinformował mnie ze można wypożyczyć szynę CPN która uruchamia kolano i czasz powrotu do zdrowia jest szybszy. Po operacji nie miałem żadnego bólu. Rewelacyjnie wykonany zabieg i prawie żadnego śladu na kolanie po szwach, tylko lekka opuchlizna. Z czystym sumieniem polecam dr. Kamińskiego. Jest to lekarz z powołania a nie z przymusu, nie bajko-pisarz. Fachowiec w swojej profesji jakich mało w Polsce. Nadal chodzę prywatnie na rehabilitację w miejscu zamieszkania i wszystko jest rewelacyjnie. Jestem 24 dni po operacji i już chodzę po bieżni lekko podtrzymując się, bez żadnych bólów w kolanie i dolegliwości. Na zakończenie ,,panie doktorze jest pan rewelacyjnym lekarzem i chciałbym podziękować za udzieloną mi pomoc". Pozdrawiam serdecznie. piotr.p. /pomarańcz/

 • Dr. Kamiński to profesjonalista w każdym calu – rzetelny, profesjonalny
  Przez ponad 3 lata szukałam powodu silnego bólu biodra uniemożliwiającego chodzenie….Dr. Kamiński był pierwszym lekarzem, który postawił właściwą diagnozę. Pierwszym, który chciał ratować moje biodro nie korzystając z protezy!!!! DZIĘKUJĘ!!!!
  Diagnoza: najważniejsze dla doktora to objawy opisane przez pacjenta – jaki ból, gdzie , kiedy. Nie chce słuchać opinii innych lekarzy, nie patrzy na zdjęcia czy rezonans tylko pyta i słucha. Potem wnikliwie bada. Dopiero ogląda zdjęcia by dokładnie wymierzyć zmiany, przestrzenie w stawie. Już na pierwszej wizycie, po obejrzeniu zdjęć posadził mnie przed komputerem i wytłumaczył co mi jest. Tłumacząc już planował jak podczas operacji zlikwiduje przyczyny bólu. Rzetelnie omówił możliwe powikłaniami podając prawdopodobieństwo wystąpienia (w % lub często, rzadko, b. rzadko).
  Umówienie zabiegu: podał przybliżony termin operacji. Słowa otrzymał
  Jestem rok po operacji – doktor przywrócił mi normalność, radość życia – mogę normalnie chodzić co wcześniej bez środków przeciwbólowych nie było możliwe. Byłam na nartach i operowane biodro spisało się lepiej niż drugie.
  Wielkie dziękuję dla Pana Doktora.
  Ostatnio po kontuzji kolana wróciłam do Doktora i tym razem mnie nie zawiódł. Podczas badania zdiagnozował – wymienił dokładnie to co było w rezonansie stwierdzone, choć wyników nie oglądał.
  Doktor jest przy tym bardzo przyjemny – dokładnie tłumaczy sytuację, odpowiada na pytania.

  Dziękuję Panie Doktorze

 • Doznałem skręcenia stawu kolanowego, po serii badań udałem się do przychodzi FitMedica na Wawrze do dr Kamińskiego w celu zdiagnozowania kontuzji. Na podstawie opisów badań (m.in. rezonans magnetyczny) Pan dr szybko i pewnie postawił diagnozę- niestety, złamaniu uległa rzepka oraz ułamał się kawałek kości przy kłykciu bocznym kości udowej, zmianom uległ również troczek rzepki. Lekarz orzekł, że szybko potrzebna jest operacja która została sprawnie przeprowadzona. Ciężko mi byłoby mi napisać opinię zaraz po operacji, bo wiadomo, ból, szwy i bezruch. Dziś jest koniec października a ja od drugiego dnia po operacji nie odczuwałem w kolanie żadnego bólu aż do dzisiaj! Mało tego, chodzę od dłuższego czasu bez kul! Oczywiście, czeka mnie jeszcze trochę rehabilitacji zanim noga dojdzie do pełni sprawności ale to, że to przebiega tak pomyślnie to zawdzięczam tylko i wyłącznie dr Kamińskiemu. Cieszę się, że trafiłem w jego ręce, świetny specjalista, rzetelny i konkretny. Prywatnie świetny facet, z poczuciem humoru :) Jeśli szukacie Państwo dobrego specjalisty mogę śmiało polecić dr Kamińskiego!

 • Bardzo dobry specjalista chociaż nie jest lekarzem gawędziarzem. Nie będzie czarował i opowiadał kawałów , nie ma na to czasu i trzeba to uszanować. Lekarz jest od leczenia a nie dobrych relacji, chirurg z dobrą ręką. Jestem matką 16 latka , który doznał kontuzji kolana w szkole na lekcji WF. Kilka wizyt w Lux med - seria prześwietleń, chodzenie w ortezie i po drodze 3 kolejne kontuzje - strata czasu i pogłębienie urazu. Doktor Kamiński przy pierwszej wizycie stwierdził konieczność zabiegu chirurgicznego - rekonstrukcja więzadła i łąkotki. Aktualnie syn jest po operacji, chodzi prywatnie na rehabilitację (Fimedica) bo z NFZ cito ma termin za 4 miesiące.

 • Jak dla mnie najlepszy lekarz na świecie. Zdecydowanie ocena bardzo dobra. Polecam i bardzo dziękuję za przeprowadzoną operację rekonstrukcji ALC kolana i poświęcony mi czas.

 • P.Doktor operował moje kolano w szpitalu w Otwocku.
  Konkretny facet na odpowiednim stanowisku.Dba o Pacjenta od początku do końca.Tłumaczy wszystko zrozumiale i człowiek czuje,ze jest bezpieczny i pod dobrą opieką.
  Polecam i serdecznie dziękuję

 • W sierpniu 2013 r. miałam przeprowadzaną operację kolana, usuwanie ciał wolnych i regeneracja chrząstki (co wynikło już podczas zabiegu). Począwszy od pierwszej wizyty aż do ostatniej pod koniec rehabilitacji, miałam bardzo dobry kontakt z Panem doktorem. Wyczerpująco opisał mój przypadek, odpowiedział na wszystkie pytania oraz zaproponował szybki termin operacji. Jestem bardzo zadowolona z samego jej przebiegu jak i efektu, bo mija już rok a ja odczuwam wielki komfort w poruszaniu się i zapomniałam o jakichkolwiek dolegliwościach z kolanem, bez bólu, mogę biegać! Bardzo się cieszę, że decyzja co do regeneracji uszkodzonej chrząstki (II i IV stopień) została podjęta już podczas zabiegu i była trafna, a same mikrozłamania świetnie wykonane. Świadczy to o wysokiej fachowości doktora i trafności w podejmowaniu decyzji. Swobodny sposób bycia doktora Kamińskiego odstraszył moją panikę. Jest życzliwy i naprawdę zaangażowany oraz nieustannie się szkoli, co nie jest bez znaczenia przy obecnym postępie techniki w ortopedii.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem już ponad 3-mce pod opieką P.Dr i jestem bardzo zadowolony z wyników leczenia, jak i podejścia do pacjenta. Konsultacje są przeprowadzane fachowo i w pełni profesjonalnie, od razu "czuć", że to prawdziwy fachowiec i bardzo dobry specjalista w swojej dziedzinie. Mówi pacjentowi tyle ile powinien on wiedzieć o jego dolegliwościach, ale za to konkretnie i zrozumiale. Życzyć tylko należy więcej takich lekarzy w naszej służbie zdrowia.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Na wizytę przyszłam z wynikami RTG i USG. Pan Dr zanim je przejrzał poprosił o przedstawieniehistorii choroby. Zbadał bardzo dokładnie kolano (czego nie zrobił lekarz ortopeda w przychodni).
  W trakcie badania wypytywał o stopień odczuwalnego bólu, wszelki dyskomfort. Dokładnie przedstawił przyczynę dolegliwości. Dał dokładne zalecenia co robić by choroba się nie pogłębiała. Uratował mój żołądek przed zbędnymi tabletkami zapisanymi przez poprzednika.
  Wizyta trwała 15 -20 minut, co wg mnie świadczy o zaangażowaniu lekarza w postawienie prawidłowej diagnozy i podjęciu właściwego leczenia. Jedyna uwaga do Pana Doktora ( co już pisało wiele osób) za cicho mówi. Zwłaszcza,że chyba ma problemy z dykcją.
  Dziękuję.