Zwracam się z prośbą o poradę. Mam 23 lata, problem to bardzo bolesne miesiączki od około 2 lat. Naj

1 odpowiedzi
Zwracam się z prośbą o poradę. Mam 23 lata, problem to bardzo bolesne miesiączki od około 2 lat. Najczęściej w drugi dzień menstruacji od razu po przebudzeniu pojawiają się silne skurcze, kłujący ból zlokalizowany w okolicach prawego jajnika, zimne poty. Po przejściu bólu pojawiają się skrzepy krwi w wydzielinie. Dolegliwości są na tyle silne, że mam problem, żeby wstać z łóżka. Tabletki przeciwbólowe czy rozkurczowe dostępne bez recepty nie pomagają. Taki stan trwa zazwyczaj około kilku godzin i potem miesiączka staje się mniej bolesna. W trakcie cyklu odczuwam czasami "burczenie" w prawym jajniku, nie jest to bolesne. Wcześniej nie obserwowałam u siebie takich objawów, miesiączki nie były aż tak bolesne. Jestem po konsultacji ginekologicznej, miałam zrobione USG, podczas którego nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Lekarz przepisał czopki przeciwbólowe oraz zaproponował tabletki antykoncepcyjne lub zajście w ciążę oraz zaznaczył, że medycyna nie ma żadnego wytłumaczenia na to, dlaczego miesiączki nagle stają się bolesne i to normalny stan. Dopiero po wizycie przejrzałam negatywne opinie na temat tego lekarza i byłam przerażona, ponieważ kilka kobiet pisało o braku wykrycia nieprawidłowości podczas badania USG a przy wizycie u innego lekarza okazywało się, że mają torbiele lub inne nieprawidłowości, dlatego nie mam pewności co do rzetelności wykonanego USG.
W związku z tym zwracam się z następującymi pytaniami:
1. Czy powinnam udać się do innego lekarza i powtórzyć badanie USG?
2. Czy takie dolegliwości mogą świadczyć o innych chorobach lub niedoborach?
3. Jakie badania krwi lub inne powinnam wykonać?
najlepszym preparatem jest nimesil albo aulin (to samo tylko tabl)ale należy rozpocząć stosowanie jeszcze przed m-ką 2dni i kontynuować; rozkurczowe nie mają zastosowania; tabletki antykoncepcyjne tak ale lepsza o wiele jest wkładka z hormonem...