Zrobilam badania tarczycowe. TSH, FT3 I FT4 są w normie, natomiasty anty TPO i anty TG mocno powyżej
1
odpowiedzi
Zrobilam badania tarczycowe. TSH, FT3 I FT4 są w normie, natomiasty anty TPO i anty TG mocno powyżej normy około 90. O czym to może świadczyć? Od dłuższego czasu bardzo źle się czuję, wypadają mi włosy, jestem ciągle zmęczona. Dodam że rok temu miałam nadczynność tarczycy, TSH poniżej 0.005 oraz choroby tarczycy są u moich członków rodziny.
Szanowna Pani,
Przedstawione objawy kliniczne oraz podwyższone przeciwciała przeciwtarczycowe anty-TPO i anty-Tg sugerują przewlekłe autoimmunologiczne zapalenie tarczycy .
Powinna Pani skonsultować się z endokrynologiem celem wykonania badania USG tarczycy oraz ewentualnego wdrożenia leczenia substytucyjnego preparatem L-tyroksyny (niestety nie zamieściła Pani konkretnych wyników badań hormonalnych).
Pozdrawiam
Przedstawione objawy kliniczne oraz podwyższone przeciwciała przeciwtarczycowe anty-TPO i anty-Tg sugerują przewlekłe autoimmunologiczne zapalenie tarczycy .
Powinna Pani skonsultować się z endokrynologiem celem wykonania badania USG tarczycy oraz ewentualnego wdrożenia leczenia substytucyjnego preparatem L-tyroksyny (niestety nie zamieściła Pani konkretnych wyników badań hormonalnych).
Pozdrawiam
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Dzień dobry, Mężczyzna 23 lata 180cm 75kg W listopadzie miałem infekcje lewego płuca na którą otrzymałem antybiotyk augmentin który mi pomógł. W czasie infekcji regularnie występowały ukłucia po lewej stronie klatki piersiowej które w tamtym czasie utożsamiałem z przebywaną chorobą. Ukłucia…
- Dzień dobry, mam 24 lata, krótkowzroczność i noszę soczewki kontaktowe. Od trzech dni w lewym oku, TYLKO po zdjęciu soczewek, podczas mrugania i patrząc wprost, odczuwam uczucie drapania i dyskomfortu. Kiedy nie mrugam i mam założone soczewki wszystko jest w porządku, nie boli, nie drapie, natomiast…
- Mój syn miał wyrwana mleczna jedynke (jej resztkę bo był zepsuty) bo zaczęła wychodzić stała Zauważyłam że została resztka a dziąsło się już zrosło i wyszła nowa jedynka. Co e takiej sytuacji.
- W trakcie przelewania płynu do epapierosa nakładka wyskoczyła pod ciśnieniem i kilka kropel liquidu poleciało na moją twarz i do oczu. Natychmiast oczy były wypłukane pod bieżącą wodą przez kilka minut. Widzę normalnie, zaczerwienienie powoli schodzi. Czy powinienem się kontaktować z lekarzem?
- 28 dni temu był stosunek ostatni robiłam 3 testy w niedługim czasie dostałam miesiączki w dniu dostania miesiączki też był test wszystkie są negatywne mam się o co martwić ale po miesiączce która trwała prawie 4 dni mam powiekszone I bolace piersi
- Dzień dobry. Szukam pomocy dla męża, który (moim zdaniem) choruje na nerwicę natręctw. Chciałabym umówić go na wizytę online - jednakże nie wiem jakiego specjalistę wybrać. Mąż obawia się wizyty u specjalisty, gdyż twierdzi, że nikt nie zrozumie jego problemu. Za moją namową widzę jednak chęć…
- Witam. Moja dziewczyna po 9 miesiącach związku mnie zostawiła. Ma depresje. Choruję od dawna. Mieszkaliśmy razem od początku. Od miesiąca zamarło w niej życie. Poszła do psychologa i stwierdziła że musi mnie zostawić i chce być sama z sobą w zgodzie. Wcześniej nic na to nie wskazywało. Zawsze…
- Witam. Mam pytanie odnośnie leczenia a chwilowo nie mogę skontaktować się z lekarzem. Psychiatra stwierdził u mnie ptsd, traumę rozwojową. Wydaje mi się ,że mogę mieć także zaburzenia lękowe. Zalecił mi stosować escilopram najpierw 5mg ,następnie zwiększać. Biorę tabletki od 3 dni i nie wiem…
- Chciałem się dowiedzieć czy podczas brania leku humira , mezczyzna moze starać się o dziecko . Jaki ten lek mam wpływ na poczęcie ?
- Witam, córka ma 8 lat i takie wyniki badań na mononukleozę: IgG>750 IgM<10 Jest się czym martwić?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.