Dzień dobry, Mężczyzna 23 lata 180cm 75kg W listopadzie miałem infekcje lewego płuca na którą ot
1
odpowiedzi
Dzień dobry,
Mężczyzna 23 lata 180cm 75kg
W listopadzie miałem infekcje lewego płuca na którą otrzymałem antybiotyk augmentin który mi pomógł.
W czasie infekcji regularnie występowały ukłucia po lewej stronie klatki piersiowej które w tamtym czasie utożsamiałem z przebywaną chorobą. Ukłucia były szybkie, bardzo krótkie lecz intensywne, ból występował przez 2-3 sekundy po czym wszystko wracało do normy.
Dwa tygodnie po wyleczeniu infekcji, w grudniu bóle w okolicy serca wróciły. Na początku były bardzo intensywne jednak z czasem złagodniały. Występują również w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego takiego jak bieganie lub pływanie lecz nie jest to regułą, zdarzały mi się treningi podczas których nie odczuwałem bólu. Co więcej od czasu infekcji wyraźnie odczuwam bicie swojego serca w klatce piersiowej, nigdy tak wcześniej nie miałem. Duszności nie występują lecz czasami mam potrzebę głębszego oddychania.
Ciśnienie tętnicze jest bardzo dobre i nie wskazuje na problem kardiologiczny.
Zapisałem się na EKG serca oraz na echokardiografie.
Obawiam się, że może być to początek choroby takiej jak na przykład zapalenie mięśnia sercowego.
Bardzo proszę o dodatkową radę co mógłbym zrobić aby zdiagnozować problem oraz czy wyżej wymienione badania wstępnie wykluczą zapalenie mięśnia sercowego.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Mężczyzna 23 lata 180cm 75kg
W listopadzie miałem infekcje lewego płuca na którą otrzymałem antybiotyk augmentin który mi pomógł.
W czasie infekcji regularnie występowały ukłucia po lewej stronie klatki piersiowej które w tamtym czasie utożsamiałem z przebywaną chorobą. Ukłucia były szybkie, bardzo krótkie lecz intensywne, ból występował przez 2-3 sekundy po czym wszystko wracało do normy.
Dwa tygodnie po wyleczeniu infekcji, w grudniu bóle w okolicy serca wróciły. Na początku były bardzo intensywne jednak z czasem złagodniały. Występują również w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego takiego jak bieganie lub pływanie lecz nie jest to regułą, zdarzały mi się treningi podczas których nie odczuwałem bólu. Co więcej od czasu infekcji wyraźnie odczuwam bicie swojego serca w klatce piersiowej, nigdy tak wcześniej nie miałem. Duszności nie występują lecz czasami mam potrzebę głębszego oddychania.
Ciśnienie tętnicze jest bardzo dobre i nie wskazuje na problem kardiologiczny.
Zapisałem się na EKG serca oraz na echokardiografie.
Obawiam się, że może być to początek choroby takiej jak na przykład zapalenie mięśnia sercowego.
Bardzo proszę o dodatkową radę co mógłbym zrobić aby zdiagnozować problem oraz czy wyżej wymienione badania wstępnie wykluczą zapalenie mięśnia sercowego.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
W diagnostyce zapalenia mięśnia sercowego pomocne mogą być badania dodatkowe wykonywane z krwi (jak CRP i troponina) oraz badania serca jak EKG i echokardiografia. Na podstawie badania pacjenta i wyników dodatkowych lekarz stawia rozpoznanie przyczyny dolegliwości lub wyklucza pewne jednostki chorobowe i zleca dalszą diagnostykę. Także zawsze wyniki badań wymagają konsultacji lekarskiej.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Dzień dobry, mam 24 lata, krótkowzroczność i noszę soczewki kontaktowe. Od trzech dni w lewym oku, TYLKO po zdjęciu soczewek, podczas mrugania i patrząc wprost, odczuwam uczucie drapania i dyskomfortu. Kiedy nie mrugam i mam założone soczewki wszystko jest w porządku, nie boli, nie drapie, natomiast…
- Mój syn miał wyrwana mleczna jedynke (jej resztkę bo był zepsuty) bo zaczęła wychodzić stała Zauważyłam że została resztka a dziąsło się już zrosło i wyszła nowa jedynka. Co e takiej sytuacji.
- W trakcie przelewania płynu do epapierosa nakładka wyskoczyła pod ciśnieniem i kilka kropel liquidu poleciało na moją twarz i do oczu. Natychmiast oczy były wypłukane pod bieżącą wodą przez kilka minut. Widzę normalnie, zaczerwienienie powoli schodzi. Czy powinienem się kontaktować z lekarzem?
- 28 dni temu był stosunek ostatni robiłam 3 testy w niedługim czasie dostałam miesiączki w dniu dostania miesiączki też był test wszystkie są negatywne mam się o co martwić ale po miesiączce która trwała prawie 4 dni mam powiekszone I bolace piersi
- Dzień dobry. Szukam pomocy dla męża, który (moim zdaniem) choruje na nerwicę natręctw. Chciałabym umówić go na wizytę online - jednakże nie wiem jakiego specjalistę wybrać. Mąż obawia się wizyty u specjalisty, gdyż twierdzi, że nikt nie zrozumie jego problemu. Za moją namową widzę jednak chęć…
- Witam. Moja dziewczyna po 9 miesiącach związku mnie zostawiła. Ma depresje. Choruję od dawna. Mieszkaliśmy razem od początku. Od miesiąca zamarło w niej życie. Poszła do psychologa i stwierdziła że musi mnie zostawić i chce być sama z sobą w zgodzie. Wcześniej nic na to nie wskazywało. Zawsze…
- Witam. Mam pytanie odnośnie leczenia a chwilowo nie mogę skontaktować się z lekarzem. Psychiatra stwierdził u mnie ptsd, traumę rozwojową. Wydaje mi się ,że mogę mieć także zaburzenia lękowe. Zalecił mi stosować escilopram najpierw 5mg ,następnie zwiększać. Biorę tabletki od 3 dni i nie wiem…
- Chciałem się dowiedzieć czy podczas brania leku humira , mezczyzna moze starać się o dziecko . Jaki ten lek mam wpływ na poczęcie ?
- Witam, córka ma 8 lat i takie wyniki badań na mononukleozę: IgG>750 IgM<10 Jest się czym martwić?
- Witam Poszukuję opini specjalisty, ponieważ miałam wykonywana operację rekonstrukcji MPFL w listopadzie 2021. Od tamtej pory chodziłam na rehabilitację, które nie pomogły pozbyć się bólu w kolanie oraz po czasie ból nasilił się. W 2022 w listopadzie po wizycie kontrolnej okazało się, że śruba…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.