Zlamana mam 5kosc srodstopia lewego mam gips do polowy lydki, Jestem sama mam schody do pokonania,

2 odpowiedzi
Zlamana mam 5kosc srodstopia lewego
mam gips do polowy lydki,
Jestem sama mam schody do pokonania,i jestem uzalezniona od sasiadow.
Czy jest jakas inna opcja.bardzo prosze o porade
Dzień Dobry
Szanowni Państwo niestety nie udzielamy porad on-line.
Podchodzimy do każdego pacjenta indywidualnie i udzielamy wszystkich informacji w ramach wykonywanych procedur medycznych.
Mogą Państwo skorzystać z wizyt w ramach umowy z NFZ oraz z konsultacji prywatnych wykonywanych w gabinecie.

Zależy na którym pietrze Pani mieszka. Jeżeli jest to parter to z pomocą kul można spróbować zejść na dół, aby posiedzieć chwile na zewnątrz. Zrobienie zakupów będzie ciężkie do zrealizowania, chyba ze ma Pani jakiś sklepik osiedlowy bardzo blisko siebie. Jeżeli jest możliwość zamawiania zakupów rzeź firmy typu szopi.pl czy Tesco to warto rozważyć tę opcję, jeżeli nie to trzeba będzie skorzystać z pomocy sąsiadów. W najgorszym wypadku jeżeli nie chce Pani obciążać sąsiadów to trzeba będzie kogoś „zatrudnić” do tej czynności. Co do chodzenia o kulach to proszę pamiętać ze schodząc po schodach jedna ręka trzymamy barierkę, a kula w drugiej ręce. Schodząc w dół należy najpierw zacząć od chorej nogi, dołożyć kule i zdrowa nogę. Idąc w górę na odwrót, zerowa noga, kula, chora noga. Warto również rozważyć zamianę gipsu na but ortopedyczny. Łatwiej się w nim chodzi i można go zdjąć żeby chociażby umyć kończynę. Proszę pamiętać ze przy złamaniu piątej kości śródstopia trzeba szczególnie pamiętać aby zbytnio nie przeforsować nogi gdyż w okolicy małego palca znajduje się jeden z trzech punktów podporu stopy przez co obciążenie jest większe w tym miejscu, dlatego na początek lepiej maksymalnie odciążać nogę, dużo leżeć opierając nogę na podwyższeniu. Warto również skorzystać z pomocy fizjoterapeuty jak najszybciej w celu opracowania tkanek miękkich i rozpoczęcia wykonywania ćwiczeń ogólnorozwojowych co pomoże Pani szybciej wrócić do zdrowia. Życzę dużo zdrowia :)