Zgrubienie na szyi

1 odpowiedzi
Dzień Dobry Pnie Doktorze mój syn 5 lat ma a szyi zgrubienie. Badanie USG wykazało: W okolicy wcięcia rękojeści mostka nad jej brzegiem górnym powyżej tchawicy podskórnie widoczna owalna dobrze ograniczona zmiana hypoechogeniczna jednorodna, wyczuwalna palpacyjnie, przesuwalna dość spoista, bez widocznego związku z wyżej leżącą tarczycą i głębiej leżącą tchawicą mająca wymiary 9x8x4 mm. Zmiana nie wykazuje typowej budowy węzłowej.. Dość liczne powiększone kształtne i o typowej budowie strefowej węzły chłonne przy brzegu obu MMOS w 1/3 górnej największe lewostronnie 23x7 mm i prawostronnie 19x6 mm. Czy zmiana ta to coś poważnego?
Najprawdopodobniej torbiel szyi, ale trzeba wykluczyć zmianę w grasicy. Konieczna jest wizyta u chirurga dziecięcego.