Zapytanie o Prolaktynę

3 odpowiedzi
Witam staramy się z mężem o dziecko od prawie roku i niestety bez skutku. Mamy po 26 lat. Robiliśmy badanie krwi i mężowi FSH, PRL i testosteron wyszły w normie a mi TSH wyszło w normie ale PRL mam 439,1 i niestety nie pisze jaka jest norma. Czy ja mam podwyższoną prolaktynę? Czy to może być powód naszych problemów z zajściem w ciążę?
Witam
Podwyższony poziom prolaktyny może być powodem zaburzeń owulacji u kobiety.Należy tylko znać normę danego laboratorium , w którym robiła pani badanie.Należy dowiedziec sie o normę danego laboratorium choć powinna ta norma byc na wyniku
pozdrawiam

Proszę podać jednostki w jakich oznaczono prolaktyne
Prosze sprawdzić jednostki w jakich Pani ma podane wyniki. Prosze skonsultować z ginekologiem.

5-25 ng/ml - prawidłowo = norma,
powyżej 25 ng/ml - nieregularne miesiączki i cykle bezowulacyjne,
powyżej 50 ng/ml - zdarza się zupełne zatrzymanie miesiączkowania,
powyżej 100 ng/ml - istnieje ryzyko guza przysadki.