Witam! Na imię mam Kasia (26 lat, 65kg,163cm wzrostu). Mieszkam obecnie za granicą i planuję krótką wizytę w Polsce dlatego chciałam się poradzić do jakiego specjalisty sie udać i jakie badania wykonać.
Moje problemy są takie jak: uzależnienie od słodyczy, obniżenie nastroju, brak chęci do życia po jakiejkolwiek próbie odstawienia; większy niż zwykle, niepohamowany apetyt na słodkie tuz przed okresem; nie odczuwam sytości po jakimkolwiek posiłku; żadkie oddawanie stolca; nieregularne miesiączki, ciągłe zmęczenie, mogłabym spać po 12h. Proszę o jakąś poradę, pozdrawiam serdecznie
mgr Olimpia Przyjemska
mgr Olimpia Przyjemska
Dietetyk, Terapeuta
Brodnica
Przede wszystkim dietetyk oraz endokrynolog. Pani objawy mogą sugerować niedoczynność tarczycy lub jej nieswoiste zapalenie albo / lub zaburzenia odżywiania. Zachęcam do konsultacji własnie z tymi specjalistami.
Warto przebadać tarczycę - TH3, TH4, TSH, Anty TPO
Pozdrawiam

 Monika Papuga-Sobczak
Monika Papuga-Sobczak
Dietetyk
Łódź
Witam serdecznie,

Podstawową kwestią powinna być diagnoza, czy ew. objawy nie są skutkiem nieprawidłowego działania tarczycy. Warto wykonać badanie TSH, FT3 i FT4. Niestety wszystkie objawy występują przy chorobach tarczycy. Dobrze to wykluczyć lub potwierdzić. I oczywiście w oparciu o wyniki ułożyć zbilansowany jadłospis.

Pozdrawiam
Monika P-S

Witam serdecznie. Na początek polecam zrobić badania pod kątem insulinooporności, zbadać hormony tarczycy, sprawdzić czy nie ma niedoborów witamin lub minerałów, które powodują niedokrwistość, poziom witaminy D. Proszę zadzwonić. Więcej szczegółów podam w trakcie rozmowy. Pozdrawiam

 Małgorzata Gajewczyk
Małgorzata Gajewczyk
Dietetyk, Terapeuta, Diagnostyk
Legnica
Dzień dobry, krzywa cukrowa i insulinowa, poziom wit. D3, hormony płciowe, tarczycowe. pozdrawiam

Proponuję udać się do dobrego dietetyka w swojej miejscowości. Na pewno zleci dla Pani m.in. następujące badania: TSH, ft3, ft4, anty - TPO, witamina D3 25 (OH) D3, B12, selen, cynk, magnez, wapń, jod, cholesterol, HDL, LDL, trójglicerydy, próby wątrobowe, histamina, glukoza, morfologia z rozmazem, ferrytyna, CRP, homocysteina. Pozdrawiam, Agnieszka

Dzień dobry,
proponuję wykonać kilka badań podstawowych morfologia, glukoza, lipidogram. Pani objawy mogą wskazywać na niedoczynność tarczycy, niedobory żelaza, a także problemy z gospodarką glukozowo- insulinową. Dlatego też poleciłabym zbadać parametry dotyczące tarczycy: TSH, Ft3, Ft4, antyTPO oraz antyTG. Ale także poziom żelaza oraz insulinę na czczo. Być może konieczne byłoby również zbadanie hormonów płciowych, te jednak najlepiej badać w konkretnych dniach cyklu. Natomiast moim zdaniem, absolutną podstawą są badania wymienione przeze mnie powyżej. Z tymi badaniami może się Pani udać na wizytę do endokrynologa, by dod. wykonał usg tarczycy. Myślę, że wskazana byłaby również wizyta u dietetyka klinicznego, który pomoże zarówno zinterpretować wyniki krwi, jak i ustali odpowiednią dietę pod Pani dolegliwości. Zapraszam na moją stronę dietea.pl
Pozdrawiam,
Agnieszka Płóciniak

Dzień dobry,

przed wizytą u lekarza proszę wykonać morfologię z OB, ogólne badanie moczu, Pełny profil tarczycowy z przeciwciałami przeciw chorobie Hashimoto, lipidogram, glukozę i insulinę na czczo i po obciążeniu. W zależnosci od wyników badań należy poszukać odpowiedniego specjalistę, a z wynikami mozna już się udać do dietetyka. Do wizyty może Pani popjać dzirawiec na poprawę nastroju który działa przeciwdepresyjnie oraz herbatkę z morwy która reguluje poziom cukru we krwi.

Pozdrawiam

Witam, częsta ochota na słodycze może być przyczyną niedoborów witaminowo mineralnych w organizmie. Proponuję udać się do lekarza internisty, poprosić o skierowanie i wykonać podstawowe badania. Następnie udać się do dietetyka w celu ułożenia Programu Żywienia, który będzie zawierał wszystkie potrzebne składniki potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu (będzie dobrze zbilansowany).
Sugeruję wizytę: Zwykła wizyta
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

mgr Agnieszka Pierwoła
mgr Agnieszka Pierwoła
Dietetyk, Specjalista medycyny naturalnej
Cieszyn
Dzień dobry,
proponuję odwiedzić w swojej miejscowości podczas pobytu w Polsce dietetyka z referencjami i przedstawić swój problem. Wszystkie powyższe problemy wynikają z nieprawidłowego odżywiania i spożywania nadmiaru słodyczy.
pozdrawiam

 Marta Heller-Surowiec
Marta Heller-Surowiec
Dietetyk
Katowice
Dzien dobry,
Mysle, że warto aby wykonala Pani podstawowe badania krwi: morfologie, profil lipidowy i poziom glukozy. Warto tez wykonac badanie TSH, poniewaz problemy z tarczyca mogą objawiac się m.in. sennością. Dobrze, by skonsultowała się Pani z lekarzem internista, który skieruje Pania na specjalistyczne badania. Z mojego punktu widzenia warto przyjrzec się Pani diecie, ponieważ to co jemy w bardzo dużym stopniu przekłada się na samopoczucie. Nie dostarczanie organizmowi w odpowiedniej ilości wszystkich niezbędnych składników może prowadzic do odczuwania wzmożonego apetytu, ponieważ organizm domaga się potrzebnych mu witamin i mikroelementów. Serdecznie pozdrawiam, Marta Heller-Surowiec

 Marianna Hall
Marianna Hall
Dietetyk
Warszawa
Pani Katarzyno, Pani objawy mogą wynikać z nieprawidłowej, niezbilansowanej diety. Jest to czynnik który w dużej mierze wpływa na wyżej opisane problemy.
Aby Pani pomóc konieczna jest wizyta (w gabinecie lub drogą online) w celu omówienia Pani zwyczajów żywieniowych, historii chorobowe oraz innych czynników które wpływają na Pani styl żywienia.
Zachęcam do kontaktu.
Dietetyk Marianna Hall - Centrum Dietetyki Nutrado ( nutrado. pl)

Sugeruję zacząć od hormonów tarczycy oraz od badania w kierunku hashimoto. Pozdrawiam

mgr Monika Nowicka
mgr Monika Nowicka
Dietetyk
Płock
Witam serdecznie Pani Kasiu,
Przed wizytą u specjalisty warto wykonać podstawowe badania krwi tj. morfologia, glikemia na czczo, OB, badanie ogólne moczu. Z uwagi na występujące objawy ważne będzie także oznaczenie poziomu TSH, które pozwala ocenić czy tarczyca funkcjonuje prawidłowo. Z wynikami proszę się udać do lekarza pierwszego kontaktu, który je zinterpretuje i oceni czy występuje coś niepokojącego. Polecam również wizytę u dietetyka, który pomoże uporać się z problemami, o których Pani wspomniała. Na pierwszą konsultację warto zabrać ze sobą wyniki badań krwi oraz dzienniczek żywieniowy czyli listę produktów i potraw spożywanych w ciągu dnia. Mam nadzieję, że udało mi się pomóc, pozdrawiam, Monika Nowicka

 Amelia Świsłowska
Amelia Świsłowska
Dietetyk
Żukowo
Witam, wstępnie proponuję wykonać badania laboratoryjne przed wizytą u lekarza i dietetyka - proszę nie interpretować ich na własną rękę.
Morfologia, lipidogram, glukoza na czczo, TSH, ferrytyna, badanie ogólne moczu.
Pozdrawiam

 Małgorzata Białokur
Małgorzata Białokur
Dietetyk
Kraków
Witam
Zapraszam do gabinetu Metabolic Balance w Krakowie na ul Szlak 28/15. Jesteśmy w stanie pomóc w takich problemach. Mamy już duże osiągnięcia . Nasza rola to poprawienie metabolizmu, od którego wiele zależy. Opieramy się na wynikach 36 parametrów krwi. Zapraszam.

mgr Paulina Górska
mgr Paulina Górska
Dietetyk
Piła
Witam Pani Kasiu. W pierwszej kolejności polecam wizytę u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który wyda skierowania na specjalistyczne badania. Jeśli miałabym Pani pomóc jako dietetyk, to musiałabym szczegółowo poznać Pani sposób żywienia, aby zdiagnozować, gdzie mogą pojawiać się błędy żywieniowe rzutujące na Pani zdrowie. Po tak krótkim opisie mogę jedynie wstępnie stwierdzić problemy z wyrównaniem stężenia glukozy we krwi (tutaj zwróciłabym uwagę na regularność posiłków oraz indeks glikemiczny) oraz zbyt małą ilość błonnika pokarmowego i produktów bogatych w tryptofan w diecie. Po wykonaniu badań lekarskich mogę zaproponować Pani ułożenie zaleceń żywieniowych lub jadłospisu, który pozytywnie wpłynie na stan Pani zdrowia i pomoże złagodzić występujące objawy.

lek. Justyna Jakimiuk
lek. Justyna Jakimiuk
Dietetyk, Specjalista medycyny naturalnej, Geriatra
Wrocław
Prosze zacząć od testu na nadwrażliwość pokarmową oraz badania na grzyby i pasożyty.

mgr Beata Śpiewak
mgr Beata Śpiewak
Dietetyk, Diagnostyk
Łódź
Pani Kasiu, nad uzależniami niestety trzeba pracować , nie jest to łatwa sprawa, ze słodyczami w szczególności. Przy ciągłym zmęczeniu przebadałabym dokładnie całą tarczycę z antygenami włącznie ( TSH, Ft3, Ft4, ant, TPO, ant Tg) . U mnie w gabinecie polecam przy Pani problemach bad wit D3 oraz opóznionych nietolerancji pokarmowych. Więcej pewnie powiem na wizycie jak będę mogła dowiedzieć się od Pani więcej szczegółów.

 Angelika Korcz
Angelika Korcz
Dietetyk
Mosina
Dzień dobry,
Sugeruje zrobić podstawowe badania: morfologia, lipidogram, TSH, glukoza oraz wybrać się do dobrego dietetyka. Ale najważniejsza w tym wypadku będzie diagnostyka.
Pozdrawiam,
Angelika Korcz.

mgr Dorota Janur
mgr Dorota Janur
Dietetyk
Polkowice
Witam, niestety trudno udzielić Pani porady bo tak na prawdę może być wiele powodów , że takie a nie inne ma Pani objawy . Służę pomocą dietetyczną "online" zapraszam do kontaktu freshlife24@wp.pl wtedy będę mogła Pani zadać kilka pytań i spróbować pomóc. Pozdrawiam serdecznie

mgr Helena Niemeczek
mgr Helena Niemeczek
Dietetyk
Kędzierzyn-Koźle
Leczeniem uzależnień zajmuje się psychoterapeuta. Niezależnie od tego z jakim uzależnieniem się chcemy zmierzyć, leczeniem zajmuje się właśnie specjalista psychoterapii. Wskazane Przez Panią objawy są typowe dla uzależnienia od słodyczy. Jednak, polecałabym odwiedzić także lekarza rodzinnego lub lekarza internistę. Prawdopodobnie zleci On Pani konkretne badania, aby sprawdzić czy zaburzenia jakie u Pani występują nie mają także podłoża choroby somatycznej. Przypuszczam, że zaleci wykonanie badanie ogólne moczu, także badania krwi (morfologia, ob, glukoza, TSH, jonogram). Prawdopodobnie może również polecić wykonanie badania kału w kierunku pasożytów. Ważnym elementem terapii uzależnienia, jest wdrażanie nowych nawyków żywieniowych oraz edukacja żywieniowa. Problem z poczuciem sytości oraz z zaparciami, także można korygować odpowiednimi wyborami żywieniowymi. No i tutaj przydatna może się okazać wizyta u dietetyka. Pani BMI w tym momencie jest w normie, czyli Pani nie ma jeszcze nadwagi. Wynik jednak mieści się już przy górnej granicy normy, więc tym bardziej warto wdrożyć odpowiednio poprowadzone postępowanie żywieniowe.

Zapraszam na wizytę, opracujemy plan badań laboratoryjnych na podstawie obszernego wywiadu żywieniowego.
Barbara Dąbrowska-Górska
Sugeruję wizytę: Konsultacje dietetyczne
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

 Monika Kurdej
Monika Kurdej
Dietetyk, Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Pani Kasiu,
proszę skorzystać z gratisowej konsultacji via phone - serdecznie Panią zapraszam:) Jestem psychodietetykiem, a Pani opis zmęczenia, jedzenia słodyczy i takiego nawet depresyjnego nastroju pozwala mi sądzić, że będziemy miały o czym rozmawiać:D Ponadto pracuję głównie on-line, więc - jeśli uznamy obydwie, że możemy razem pracować - będzie mogła to Pani robić "od siebie", bez problemu:)

A jeśli chodzi o badania to zachęcam, żeby na początek zrobiła Pani ogólne badania krwi. To takie ledwo zaglądnięcie do organizmu przez okienko, ale z całą pewnością da Pani podstawową odpowiedź dotyczącą Pani zdrowia.

Monika
Sugeruję wizytę: Konsultacja wstępna (via phone lub skype) - 45 minut)
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

mgr Natalia Bobowik
mgr Natalia Bobowik
Dietetyk
Gdańsk
Pani Kasiu, pojawia się pytanie czy opisane objawy pojawiły się niedawno czy utrzymują się od dłuższego czasu czy może towarzyszą Pani przez całe życie? Jeśli pojawiły się niedawno zaczęłabym od oznaczenia zrobienia ogólnej morfologii i TSH. Jednak przede wszystkim należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zapewne pokieruje Panią do odpowiedniego specjalisty lub dietetyka. W razie pytań zachęcam do kontaktu.

Szanowna Pani, warto wybrać się do lekarza rodzinnego, który skieruje Panią do odpowiedniego specjalisty (ginekolog, gastrolog, endokrynolog) bądź zleci wykonanie badań krwi. Można także doszukiwać się błędów dietetycznych, które dają takie objawy i tutaj pomocna będzie wizyta u dietetyka.

Z poważaniem,
Sławomir Kula

Witam serdecznie,
Przed wizytą u dietetyka proszę wykonać badanie poziomu hormonów TSH, FT3,FT4, poziom glukozy, cholesterolu oraz frakcji LDL, HDL, trójglicerydów oraz poziom kwasu moczowego.
Pozdrawiam,
Agnieszka Blumczyńska,
Dietetyk kliniczny

mgr Katarzyna Krupińska
mgr Katarzyna Krupińska
Dietetyk, Specjalista medycyny naturalnej
Wrocław
Dzień dobry,
proponuję wizytę u psychoterapeuty i psychodietetyka a także lekarza pierwszego kontaktu w celu wykonania badań podstawowych.
Pozdrawiam

Witam serdecznie, Sugerowałabym przede wszystkim wizytę u endokrynologa oraz badania pod kątem zaburzeń funkcjonowania tarczycy oraz wizytę u dietetyka, aby zweryfikować, czy "głód na słodycze" nie jest spowodowany brakiem pewnych składników w codziennej diecie.
Sugeruję wizytę: Konsultacje dietetyczne - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Pani Kasiu,
Opisane przez Panią problemy nie da się rozwiązać na jednej wizycie. Niezbędny jest cały cykl spotkań czy to u mnie jako coacha i dietetyka czy u takich specjalistów jak psycholog czy nawet psychiatra.
Pozdrawiam.

mgr Paula Łysakowska
mgr Paula Łysakowska
Dietetyk
Gdynia
Dzien dobry, sugeruje zaczac od podatawowych badań, a w tym : morfologia z rozmazem, glikemia, insulina na czczo, tsh, żelazo, ob i crp, a takze ogolne badnie moczu jako wskazniki stanu zapalnego.
Jezeli tutaj nic sie nie rozjasni bedzie trzeba rozwazyc wykonanie badan na nietolerancje pokarmowa.

Pozdrawiam serdecznie,
Paula Łysakowska
Zdrowie na Talerzu

 Joanna Gaweł
Joanna Gaweł
Dietetyk
Kraków
Szanowna Pani,
Myślę że warto wykonać diagnostykę w kierunku ewentualnych chorób tarczycy: a więc oznaczyć TSH, fT3, fT4, a także wykonać morfologię, poziom glukozy i insuliny. Proszę skonsultować się z Pani lekarzem pierwszego kontaktu, być może okaże się konieczna wizyta u endokrynologa.
Wspomina Pani o obniżonym nastroju i braku chęci do życia-myślę, że przyniosłaby Pani korzyść konsultacja z psychologiem. Co do uzależnienia od słodyczy, możliwe że problem złagodzi większa regularność posiłków – proszę starać się jadać częściej mniejsze porcje. Możliwe, że ma Pani długie przerwy między posiłkami i to przyczynia się do tego, że podjada Pani słodycze w tym czasie. Warto zastanowić się, w jakich okolicznościach i kiedy sięga Pani po słodycze – czy dzieje się to w ramach pocieszania się po niepowodzeniach, czy np. jest to przegryzka w czasie oglądania filmu? Konieczna byłaby konsultacja, aby ustalić przyczyny tego problemu.

mgr Anna Wysocka
mgr Anna Wysocka
Dietetyk
Gdańsk
Witam,
jeśli podstawowe badania krwi (morfologia), poziom żelaza oraz poziom hormonów tarczycy (ft3, ft4, TSH) będą w normie szukałabym przyczyny w ogólnym obniżeniu sił witalnych, być może na skutek złej przemiany materii. Zalecałabym wykonanie powyższych badań oraz wizytę u dietetyka w celu rozpisania diety prawidłowego odżywiania, która "podniesie" Panią całościowo. Należałoby przyjrzeć się wielu aspektom Pani życia, może stres powoduje u Pani nastroje depresyjne oraz szukanie tzw. ukojenia w jedzeniu?

 Agnieszka Zasada
Agnieszka Zasada
Dietetyk
Łódź
Witam,

Pani Kasiu sugerowałabym wizytę u endokrynologa , sprawdzić sobie poziom hormonu tarczycy Tsh, gdyż obiawy mogą wskazywać na niedoczynność tarczycy.

Pozdrawiam
Agnieszka Zasada

mgr Joanna Arciszewska
mgr Joanna Arciszewska
Dietetyk, Specjalista medycyny naturalnej, Diagnostyk
Wrocław
Proszę zrobić badania: morfologia, mocz, glukoza i insulina na czczo, TSH. W gabinecie przeanalizujemy sytuację. Przyczyn może być wiele: najczęstsze to zaburzenia metabolizmie glukozy - hiperinsulinemia, insulinooporność, niedoczynność tarczycy, pasożyty i in. Potrzebuję dłuższego wywiadu, żeby dojść do przyczyny, ale w każdym z tych przypadków możemy zdecydowanie poprawić Pani samopoczucie. Proszę komplet ww. badań przynieść ze sobą na pierwszą konsultację. Pozdrawiam. Joanna Arciszewska.
Sugeruję wizytę: Konsultacje dietetyczne
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

W czasie pobytu w Polsce może Pani odwiedzić dietetyka. Do wizyty dobrze jest przygotować się wcześniej. Na wizytę proszę zabrać aktualne badania ( morfologię krwi wraz profilem lipidowym, stężeniem glukozy na czczo itd...) , a także przygotowany wcześniej wywiad żywieniowy tzn. spis wszystkich posiłków i produktów z przykładowych ale typowych dni. Taki spis pozwoli wyłapać ewentualne błędy dietetyczne.

Serdecznie pozdrawiam!
Bożena Czabaj Brauntsch

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.