Zaburzenia odżywiania niemowlaka

4 odpowiedzi
Witam, mam problem z córeczka w wieku 6 mc. Jest karmiona mlekiem modyfikowanym, jednak od 3 mc nie chce jeść inaczej niż tylko przez sen, i jadąc samochodem czy wózkiem kiedy nie skupia się na jedzeniu. Pediatra nie widzi problemu bo córka przybiera na wadze prawidłowo. Jednak wg mnie nie może jeść tylko przez sen lub w sytuacjach gdy nie skupia się na tej czynności. Bardzo proszę o pomoc do jakiego specjalisty powinnam się z nią udać i gdzie szukać pomocy. Dodam że podstawowe wyniki z krwi, moczu i usg brzucha są dobre.
Witam Pania,
Czy wprowadza już Pani córeczce inne pokarmy poza mlekiem modyfikowanym inne produkty ? Jest już najwyższa pora. Należy stworzyć małej jak najprzyjemniejsze warunki aby jadła,czyli siadacie Państwo do stołu dziecko na foteliku towarzyszy Wam,dostaje jedzenie i chociaż się nim bawi nabiera nawyków i uczy się jak należy jeść. Polecam przeczytanie książki "Bobas lubi wybór",która naprawdę w bardzo przyjemny sposób pomaga i odkrywa przed młodymi Mamami tajemnice karmienia swoich skarbów.W razie jakichkolwiek pytań zapraszam :)

Witam. A zaczęła już Pani rozszerzac dietę córki? Czy jak poda Pani inny produkt niż mleko to również nie chce jeść?
Witam, to dość powszechny problem u temperamentnych dzieci.
Jest na to rozwiązanie.

1) przed porą karmienia proszę zrelaksować dziecko, biorąc np na łóżko do sypialni, przytulając, spacerując z wtulonym dzieckiem (kilka minut)
2) Zgasić światło (ma panować jak największa ciemność) i nakarmić córeczkę po ciemku.

Zapewniam, że to podziała :)
Proszę o odpowiedź zwrotną czy zabieg się udał :)
Dzień Dobry. Dziękuję za zaufanie. Jestem dietetykiem i po zapoznaniu się z krótkim opisem sytuacji, zgadzam się z wnioskiem, że dziecko nie powinno jeść przez sen oraz że nie powinno się podsuwać dziecku jedzenia przy okazji. Nawet tak małe dziecko (6 msc.) powinno już zauważać, że jest czas posiłku (chociaż nadal karmimy na żądanie) i czas po posiłku. Głód dzieci w tym wieku wyraźnie sygnalizują. Zastanawia mnie co takiego stało się 3 msc. temu że córeczka Pani zmieniła swoje postępowanie. Trudno mi dawać jakiekolwiek zalecenia bez przeprowadzenia szczegółowego wywiadu. Proponuję kontakt z psychologiem dziecięcym, moim zdaniem jest to specjalista, który powinien pomóc a przynajmniej wyjaśnić Pani wszystkie obawy. Może Pani także zasięgnąć porady dietetyka specjalizującego się w prowadzeniu małych dzieci. Pozdrawiam Agnieszka Kornacka