zaburzenia nerwowe

6 odpowiedzi
Witam.czym roznia sie leki np sentralina od Coaxilu? czy jesli nie bylo poprawy znacznej po asentrze mozna sprobowac z coaxilem w zaburzenaich nerwywch?
Witam.

Teoretycznie oba leki mają podobne zastosowanie, a praktycznie każdy z nich może być bardzie odpowiedni w konkretnej sytuacji. Są to inne substancje. Potrzebne jest dokładne badanie psychiatryczne, aby odpowiedzieć na pytania.

Pozdrawiam serdecznie

Leki te znacznie się różnią tak budową chemiczną jaki sposobem działania. Oba stosowane są w depresji ale z różnych wskazań i przy różnych chorobach towarzyszących. Proszę jednak nie "próbować" ich zamiany bez opinii lekarza! Nie jest to dobry pomysł. A może dać nieoczekiwane efekty!
Gdybym wiedział co Pisząca(y) ma na myśli pod określeniem "zaburzenia nerwowe" byłoby mi łatwiej coś radzić.
Pozdrawiam
To leki o innych mechanizmach i "sile" działania. Sertralina działa silniej przeciw depresyjnie i przeciwlękowo. Jednakże u niektórych osób Coaxil (Tianeptyna) działa lepiej. Wszystko zależy od osoby (indywidualnej tolerancji leku) i postaci schorzenia. PS: są "silniejsze" leki p. depresyjne od Sertraliny.
Oba leki stosowane są w podobnych problemach nerwicowych i z nastrojem. Ale są to leki o różnym mechanizmie działania, więc inny może być efekt ich zastosowania. Leki w zaburzeniach psychicznych zarówno nerwicowych czy zaburzeniach nastroju (np. depresji) dobierane są do objawów, które występują u danej osoby.
Witam!
Nie jestem pewna czy dobrze rozumiem pytanie. Czy chodzi o zaburzenia nerwicowe, czy raczej zaburzenia nastroju typu depresyjnego? Odpowiadając dość ogòlnie na to pytanie należy stwierdzić, że tianeptyna ( Coaxil) jest słabszym lekiem przeciw depresyjnym niż sertralina (Asentra). Nie znaczy to jednak jednoznacznie, że przy braku zadawalającej skuteczności w czasie leczenia sertraliną nie można zastąpić jej tianeptyną. Leki te z jednej strony mają podobny mechanizm działania, z drugiej pewne ròżnice odziaływania receptorowego powodują trochę inny efekt terapeutyczny. Tianeptyna w odròżnieniu od sertraliny powoduje doraźne uspokojenie, ma też mniej działań ubocznych oraz rzadziej wchodzi w interakcje z innymi lekami i substancjami.
Pozdrawiam Ewa Słaboń
Sertralina ma nieco inne działanie od tianeptyny (Coaxilu). Leczymy pacjenta, nie chorobę. U niektórych Coaxil znacznie lepiej działa od Asentry. Na pewno trzeba poczekać na działanie leku: co najmniej kilka tygodni, żeby coś ocenić, a Coaxil ma nieco inny profil, niż Asentra, może być stosowany także w połączeniu z innymi lekami, np. kardiologicznymi. Nie ma leków "silnych" i "słabych". Wszystko zależy od pacjenta.