zaburzenia krazenia
1
odpowiedzi
Witam.czy w wieku 27 lat moge miec zaburzenia krazenia.Czesto odczowam mącenie w glowie a takze sporadycznie szumy uszne
Bardzo mało prawdopodobne.
U osób młodych przyczyną zaburzeń krążenia jest zawsze inna choroba lub wada budowy naczyń mózgowych.
Zaburzenia krążenia mózgowego w zależności od kręgu unaczynienia mają cały zespół objawów, to nie jest pojedynczy objaw. To tak jak na anginę składa się gorączka, ból gardła, " nalot w gardle" itd... Sama gorączka nie świadczy o anginie a może być objawem wielu chorób.
W diagnostyce u osób młodych, jeśli są wskazania i podejrzenie zaburzeń krążenia mózgowego należy wykonać badanie układu sercowo-naczyniowego, wykluczyć schorzenia hematologiczne i układowe.
W tym wypadku należałoby wykonać echo serca (najlepiej przezprzełykowe) celem wykluczenia drożnego otworu owalnego, holter EKG w kierunku zaburzeń rytmu serca, oraz usg tt domózgowych.
Z badań laboratoryjnych należy oznaczyć układ krzepnięcia, lipidogram, homocysteinę, wykonać badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego oraz chorób układowych.
Innym badaniem jest angio -TK lub angio-MRi naczyń mózgowych.
Brzmi to mądrze i skomplikowanie ale dobry lekarz będzie wiedział o co chodzi.
U osób młodych przyczyną zaburzeń krążenia jest zawsze inna choroba lub wada budowy naczyń mózgowych.
Zaburzenia krążenia mózgowego w zależności od kręgu unaczynienia mają cały zespół objawów, to nie jest pojedynczy objaw. To tak jak na anginę składa się gorączka, ból gardła, " nalot w gardle" itd... Sama gorączka nie świadczy o anginie a może być objawem wielu chorób.
W diagnostyce u osób młodych, jeśli są wskazania i podejrzenie zaburzeń krążenia mózgowego należy wykonać badanie układu sercowo-naczyniowego, wykluczyć schorzenia hematologiczne i układowe.
W tym wypadku należałoby wykonać echo serca (najlepiej przezprzełykowe) celem wykluczenia drożnego otworu owalnego, holter EKG w kierunku zaburzeń rytmu serca, oraz usg tt domózgowych.
Z badań laboratoryjnych należy oznaczyć układ krzepnięcia, lipidogram, homocysteinę, wykonać badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego oraz chorób układowych.
Innym badaniem jest angio -TK lub angio-MRi naczyń mózgowych.
Brzmi to mądrze i skomplikowanie ale dobry lekarz będzie wiedział o co chodzi.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Dzień dobry. mniej więcej od roku choruję na nadczynność tarczycy, rozpoznanie w kierunku choroby Gravesa-Basedowa - jeszcze nie potwierdzone, gdyż czekam na wyniki. Leczona jestem thyrozolem i propranololem, TSH obecnie poziom nieco powyżej 7 mU/l, także mam lekką niedoczynność. FT3 i FT4…
- Witam serdecznie. Jestem mężczyzną i wykryto u mnie HPV 6 i 56 testem DNA. Obecnie związałem się z kobietą z którą nie doszło do współżycia a zależny mi na jej bezpieczeństwie. Czy jest sens szczepić ją w podanych genotypach? czy musi zrobić badania przed takim szczepieniem? Jaki czas po szczepieniu…
- witam Mam 44 lata Oto mój wynik TK głowy Anomalia rozwojowa pod postacią poszerzenia zbiornika blaszki czworaczej oraz zniekształcenia górnej części robaka móżdzku Poza tym reszta w normie
- Witam serdecznie. Panie doktorze jestem mężczyzną i badanie genetyczne wykazało u mnie HPV 6 i 56. Mam obecnie nową partnerkę z którą nie doszło do współżycia. Chciałbym aby była w pełni bezpieczna. Czy jest sens szczepienia? czy musi przejść przed szczepionką dodatkowe badania? czy bezpośrednio…
- Witam, mężczyzna lat 25. Od pewnego czasu zauważyłem pewien problem, a mianowicie czasami podczas przełykania czuję jakby część kęsa zatrzymała się gdzieś w okolicy nad krtanią (uczucie, nie ból) tak jakby w górnej części przełyku i po ponownym przełknięciu albo popicu wodą to jedzenie przechodzi…
- Witam, po wizycie u ginekologa (prywatnie) dostałam zalecenie wykonania badań: TSH, FT4, FSH, LH, E2, PRL i testosteron. Czy te badania mogę wykonać w ramach NFZ? Jeśli nie, to czy lekarz pierwszego kontaktu może wystawić skierowanie na te badania? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
- Mam zapalenie prostownika i dostałam zalecenie zrobienia stabilizacji kręgosłupa, czy wykonuje Pan tego typu zabiegi?
- witam.dosc czesto mam uczucie pustego zatkanego nosa glownie w zimne dni i gdy nie zakladam czapki.Po jakims zcasie to mija ale czuje ze w nosie za duzo jest pustego miejsca "zbyt male malzowiny nosowe" w jaki sposob mozna to wyleczyc?
- dzień dobry Panie doktorze. Dziś zrobiłam test z krwi B-HCG Gonadotropina kosmówkowa wynik to : < 0,1 mIU/ml oznacza to, że nie jestem w ciąży ? Badanie zostało wykonane 16 dni po stosunku czy można uznać go za wiarygodny ? z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
- Odbyłem wizytę w przychodni, w trakcie której lekarz przypisał mi lek. W praktyce okazało się, że lek mnie uczula, o czym nie miałem pojęcia przed przyjęciem go. Nie mogę więc go zażywać. Chciałbym to skonsultować z lekarzem i spytać o alternatywę dla tego leku. Niestety nie mam jak tego zrobić,…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.