zabieg usuniecia owlosienia

1 odpowiedzi
witam moja corka ma 15 lat ma problem z owlosieniem miedzyinnymi posladki w jaki sposob laserowo mozna to usunac i ile zabiegow trzeba przejsc zeby corka odzyskala komfort psychiczny .jest to dla niej wielki problem pozdrawiam
Ilość niezbędnych zabiegów dla uzyskania właściwego efektu depilacji uzależniona jest od koloru włosów, ich grubości, karnacji skóry, lokalizacji owłosienia, doświadczenia operatora lesera i jakości lasera. Pośladki są trudną okolicą ponieważ depilacji poddają się tylko włosy w fazie anagenu a w tym regionie ok. 20 % jest w anagenie i jej czas wynosi ok. 16 tygodni. Konieczne więc będzie minimum 6-8 zabiegów w regularnych odstępach co 10 tygodni i dobrej klasy laser diodowy z dobrym systemem chłodzenia, bo okolica jest dość wrażliwa. Włosy jasne u osób o jasnej skórze znacznie trudniej usunąć niż ciemne włosy u ludzi o normalnej karnacji europejskiej. Najtrudniejsze w epilacji są włosy siwe oraz czarne u osób negroidalnych. Ilość koniecznych zabiegów może więc ulec zmianie w zależności od fototypu skóry. Po zakończonym cyklu epilacji leserowych może okazać się, że nie wszystkie włosy zostały zniszczone trwale, ale zawsze ulegają one wtedy osłabieniu i gwałtownej redukcji ilości a jeśli nawet odrastają są cienkie, słabe i jaśniejsze. Wtedy pomocny jest zabieg przypominający raz w roku. Nadmierne owłosienie bywa jednak problemem psychicznym i warto podjąć decyzję o jego redukcji. Pozwoli to córce odzyskać pewność siebie. W razie podjęcia decyzji o rozpoczęciu leczenia zapraszamy do gabinetu. Dysponujemy laserem diodowym najnowszej generacji. Pozdrawiam Iwona Stajkowska