endometrioza

1 odpowiedzi
Dzień dobry, mam 41 lat, mam zdiagnozowaną endometriozę.We wrześniu miałam laparoskopie, usunięto mi lewe przydatki, okazało się,że na prawym jajniku mam także dużą torbiel. Zażywam visanne, po dwóch miesiącach torbiel troszkę się zmniejszyła.Za kilka miesięcy mam mieć ponownie laparoskopię.Jeśli uda się usunąć torbiel i zachować jajnik , to chciałam zapytać Pana Doktora czy istnieje jaka kolwiek szansa na zajście w ciążę?
Problemy, które Pani opisuje wymagają gruntownego zastanowienia się czy jest ewidentna konieczność wykonania operacji. W przypadku gdy podczas zabiegu trzeba będzie w wyniku komplikacji operacyjnych usunąć jajnik to utracimy możliwość uzyskania Pani komórek jajowych. Sam proces usuwania torbieli również wpływa na osłabienie rezerwy jajnikowej, która z racji na obecność torbieli i stan po usunięciu jednego jajnika jest już obniżona. Ostateczną decyzję musi podjąć lekarz prowadzący. Jeżeli chciałaby Pani uzyskać opinię naszych specjalistów, to zapraszamy do umówienia się na wizytę w dowolnej z naszych placówek.