Zabieg usunięcia lipomastii

7 odpowiedzi
Witam

jaki koszt usunięcia lipomastii? zależy mi na jak najmniejszych bliznach po zabiegu. Czy po zabiegu może nastąpić nawrót lipomastii?

pozdrawiam
Koszt liposukcji to 6500 zł. Blizny są praktycznie niewidoczne długości ok 6mm. Przed zabiegiem należy wykonać badanie USG piersi celem oceny czy przerost ma charakter tłuszczowy czy gruczołowy. W przypadku przerostu gruczołowego czyli ginekomastii konieczne jest usunięcie chirurgiczne i wówczas blizna jest na granicy otoczki również mało widoczna. Pozdrawiam

Witam,
koszt zabiegu lipomastii uzależniony jest od rozległości zabiegu. Niestety dopiero po osobistej konsultacji możemy podać finalną cenę. Jeżeli zaś chodzi o blizny w przypadku gdy wykonywana jest sama liposukcja blizny są naprawdę znikome, czasami jednak potrzebne jest wykonanie dodatkowego cięcia w celu usunięcie nadmiaru tkanki skórnej. W razie pytań zapraszam do kontaktu z Recepcją Kliniki.
Z wyrazami szacunku,
Zespół Kliniki Bieniek we Wrocławiu
Czy chodzi o ginekomastię? Zaprazsam na moją stronę internetową - tam znajdzie Pan informacje nt cen, sposobów,badań itd.
Powrót jest możliwy, w przypadku np. brania hormonów płciowych.
Zapraszam na konsultację.
Pzdr
Witam. Lipomastię należy potwierdzić w badaniu USG. Leczeniem z wyboru tego schorzenia jest liposukcja. Pozostają po niej najmniejsze blizny. Efekt końcowy widoczny jest po 6 miesiącach, poprawa wyglądu znacznie wcześniej. U pacjentów, którzy nie zmienią swoich przyzwyczajeń żywieniowych może dojść do nawrotu z powodu ponownego gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Chirurg plastyczny wykonując liposukcję nie może odessać 100% objętości tkanki tłuszczowej, ponieważ powstaną wówczas nieestetyczne zagłębienia na powierzchni skóry.
Dzien dobry,
jesli ma Pan potwierdzona w USG lipomastie, odpowiednim zabiegiem jest liposukcja, najlepiej VASER (Dermamed Wroclaw) lub NIL (KCM Clinic Jelenia Gora). Pozostaja po niej 3 male blizenki dlugosci do 5 mm. Co do ryzyka nawrotu, jest proporcjonalne do ewentualnego przybrania na wadze. Aby przeprowadzic ostateczna kwalifikacje do zabiegu zapraszam na konsultacje. W przypadku duzego nadmiaru skory lub komponenty gruczolowej (badanie USG) konieczne moze byc wyciecie nadmiaru skory oraz gruczolu piersiowego - ciecie prowadzi sie na dolnej granicy otoczki brodawki sutkowej.
Przepraszam za brak polskich liter, pisze z komputera stacjonarnego w USA, gdzie jestem na szkoleniu.
Z powazaniem,
lek. Piotr Drozdowski
Specjalista chirurgii plastycznej
FEBOPRAS
Po zabiegu operacji ginekomastii pozostaje półkolista blizna wokół brodawki. Nawroty przy całkowitym usunięciu raczej nie zdarzają się.
Pozdrawiam
Witam.
Cena zabiegu jest ustalana podczas konsultacji, zależy od wielkości piersi, tym samym sposobu operacji, rodzaju znieczulenia. Min. 4500 PLN. Cięcie wokół połowy otoczki brodawki praktycznie niewidoczne przy prawidłowym gojeniu. Nawrót lipomastii może nastąpić w przypadku gwałtownego tycia i chudnięcia.
Zapraszam do kontaktu osobistego.
Z poważaniem,
dr M. Lewandowicz