Adres

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Gotówka, Karta płatnicza, Płatność ratalna
61 639..... Pokaż numer

Konsultacja z zakresu chirurgii plastycznej (opis) • od 220 zł

Chirurgiczne modelowanie sylwetki (opis) • od 5 000 zł

Korekcja powiek (opis) • od 4 500 zł +8 więcej

Korekcja wciągniętych brodawek • od 4 000 zł

Labioplastyka • od 5 000 zł

Operacja plastyczna brzucha • od 8 000 zł

Pokaż więcej usług

Moje doświadczenie

O mnie

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Pierwszy staż zagraniczny odbyła w 1990 roku, w Klinice Traumatologii w Chalons s...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Otyłość
 • Cellulit
 • Ginekomastia
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Zakres porad

 • Chirurgia plastyczna
 • Chirurgia ogólna


Znajomość języków

 • Angielski,
 • Polski

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi


Żabikowska 63, Luboń

od 220 zł

Centrum Medyczne Lumedica

od 20 min - 40 min

Pozostałe usługi


Żabikowska 63, Luboń

od 5 000 zł

Centrum Medyczne Lumedica

Cena zależy od obszaru ( np. łydki, brzuch, pośladki)Żabikowska 63, Luboń

od 4 500 zł

Centrum Medyczne Lumedica

Cena zależy od sposobu korekcji i znieczuleniaŻabikowska 63, Luboń

od 4 000 zł

Centrum Medyczne LumedicaŻabikowska 63, Luboń

od 5 000 zł

Centrum Medyczne Lumedica

cena zależy od sposobu operacji oraz znieczuleniaŻabikowska 63, Luboń

od 8 000 zł

Centrum Medyczne LumedicaŻabikowska 63, Luboń

od 4 500 zł

Centrum Medyczne LumedicaŻabikowska 63, Luboń

od 6 000 zł

Centrum Medyczne LumedicaŻabikowska 63, Luboń

od 12 000 zł

Centrum Medyczne LumedicaŻabikowska 63, Luboń

od 4 500 zł

Centrum Medyczne LumedicaŻabikowska 63, Luboń

od 14 000 zł

Centrum Medyczne Lumedica

59 opinii pacjentów

Ogólna ocena

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
Wszystkie opinie się liczą. Specjaliści nie mogą zapłacić za zmianę lub usunięcie opinii. Dowiedz się więcej.
N
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medyczne Lumedica labioplastyka

Zdecydowałam się na zabieg labioplastyki u Doktor Joanny Kurmanow i szczerze mogę polecić panią doktor - jest bardzo profesjonalna, cierpliwa i przy tym empatyczna, skupiona na pacjencie. Szczegółowo wyjaśniła na czym będzie polegał zabieg, jak się przygotować, jak będzie przebiegał i jak będzie wyglądała rekonwalescencja. Czułam się wyjątkowo zaopiekowana. Po zabiegu miałam z panią doktor stały kontakt i dzięki temu byłam spokojna. Dziękuję!

G
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medyczne Lumedica korekcja powiek

Dr Joanna Kurmanow przeprowadziła u mnie zabieg opadajacych powiek. Odbył się w sedacji,czyli spałam. Był to dla mnie dłuży komfort psychiczny.Jestem 6 tyg.po mam nowe spojrzenie, oczy wydają się większe. Czuję się z 20 lat młodziej. Pani doktor szczegółowo wyjaśniła zabieg. Opieka w czasie i po rewelacja.Jak będę jeszcze coś poprawiać to tylko u tego lekarza. Polecam

E
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medyczne Lumedica operacja plastyczna brzucha

Dr Joannę poleciła mi siostra, której Pani Kurmanow zmniejszała wargi sromowe. Ja zgłosiłam się z nadmiarem tkanki tłuszczowej wokół brzucha. Efekt przerósł moje oczekiwania. Dr wszystko szczegółowo wyjaśniła. Blizny niewidoczne (zabieg był w październiku). Obecnie mam 38 cm mniej w talii. Mam teraz drugie życie, pomimo 68 lat i niedoczynności tarczycy. Dziękuje Pani dr za wspaniałą opiekę przed, w czasie i po zabiegu. Trafiłam do mistrza skalpela i polecam wszystkim!!!

K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medyczne Lumedica operacja plastyczna piersi

Jestem po operacji powiększenia piersi. W mojej opinii chciałabym się skupić na kwestii doboru implantów – Pani Doktor zwraca uwagę nie tyle na możliwe maksymalne powiększenie, ale na zachowanie proporcji w całej sylwetce – jestem osobą szczupłą, 165 cm wzrostu, 53 kg, z niewielką ilością tkanki tłuszczowej w górnej części ciała i duże implanty wyglądałyby karykaturalnie Pani Doktor zwróciła też uwagę na fakt zmiany wyglądu ciała wraz z wiekiem (tracimy tkankę mięśniową itd. więc „jest nas mniej”) – w końcu chcemy, żeby implanty służyły nam jak najdłużej i wyglądały estetycznie przez długie lata Ograniczyłyśmy wybór do wielkości implantów 225 i 255 ml – ostatecznie zdecydowałam się na te większe i po operacji stwierdzam, że to jest max dla mojej sylwetki (jeszcze przyzwyczajam się do nowego wyglądu i czasami zastanawiam się, czy te mniejsze nie dałyby naturalniejszego efektu) dlatego też, cieszę się że zdecydowałam się na dr Kurmanow, a nie na kogoś, kto nie zwraca uwagi na te kwestie i później czułabym się nieswojo we własnym ciele. Szczerze polecam Panią Doktor!

K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medyczne Lumedica korekcja powiek

Jestem obecnie po korekcji powiek, bardzo jestem zadowolona z zabiegu u Pani Dr Kurmanow. Jest to bardzo dobry specjalista, godny polecenia. Fachowo, rzetelnie, konkretnie. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.
Dziękuję Pani Doktor!


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medyczne Lumedica korekcja powiek

Doktor Joanna Kurmanow wykonała u mnie zabieg opadających powiek z wycięciem kępki żółtej. Efekt rewelacyjny !!!Cudowny lekarz z profesjonalnym podejściem i życzliwością do pacjenta. Cały zabieg odbył się w sedacji dożylnej, dzięki której czułam się spokojnie i bezstresowo. Polecam wszystkim tą metodę bo dzięki niej człowiek czuje się bardzo komfortowo niezależnie jak długo trwa zabieg. Dziękuję pani doktor za udany zabieg i całemu personelowi za przemiłą opiekę. Polecam z całego serca

P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medyczne Lumedica operacja plastyczna piersi

Od pierwszej wizyty u dr Kurmanow wiedziałam, ze jestem w dobrych rękach! Zdecydowałam się na operacje piesi, ze względu na ich mikroskopijny rozmiar, idealnie zostały dobrane implanty, dzięki czemu dziś czuje się kobieco, wracając do operacji - bardzo duże zaangażowanie Pani Doktor, abym czuła się bezpiecznie w szpitalu, przemiły personel, bol pooperacyjny opicalabym w skali 4/10, po wyjściu ze szpitala nie brałam już środków przeciwbólowych, szybka rekonwalescencja dzięki metodzie cięcia jaka zaproponowała Pani Doktor. Polecam z czystym sumieniem :)

P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medyczne Lumedica operacja plastyczna piersi

Co prawda nie wykonałam zabiegu u Pani Doktor, ale jedynym powodem była odległość między moim miejscem zamieszkania, a kliniką. Gdyby nie ten fakt to z pewnością zdecydowałabym się na tego lekarza. Przeprowadzona konsultacja była bardzo rzetelna - jako jedyna ze wszystkich lekarzy do których zgłosiłam się na konsultację, poinformowała mnie o możliwości wykonania operacji w ramach NFZ. Nie czułam się jak klient na którym chce się zarobić, tylko jak pacjent, gdzie na uwadze było moje najwyższe dobro. Dodatkowo Pani Doktor wyszła z inicjatywą skontaktowania mnie z fundacjami które mogą mi pomóc. Jedyny problem jaki zaistniał po latach, to pewne uciążliwości w odebraniu swojej dokumentacji, gdzie nie powinno być to dla pacjenta utrudnione, ale ostatecznie wydano mi potrzebne dokumenty, także nie mam żadnych zastrzeżeń. Z pewnością mogę polecić tego specjalistę

G
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medyczne Lumedica Inny

Ja niestety, pomimo licznych dobrych opinii Pani doktor, nie jestem zbyt zadowolona. W zeszłym roku miałam korektę małżowiny usznych. Pani doktor na pierwszym spotkaniu była bardzo miła, wyjaśniała wszystko, miała dobry plan jak co gdzie, brzmiało obiecująco. Cennik, który podała był wysoki, ale do zaakceptowania.
W dniu zabiegu Pani doktor nie pamietała w ogóle o czym rozmawialiśmy na wizycie. Musiałam od nowa tłumaczyć czego oczekuje od zabiegu (jakby to nie było logiczne, ale byłam już po jednej operacji i moje uszy nie były symetryczne). Przed zabiegiem i w czasie, bo byłyśmy w stanie rozmawiać podczas zabiegu zostałam poinformowana, ze musi być miejsce na okulary wiec górna cześć ucha musi odstawać.
Po operacji dowiedziałam się, ze miałam zapłacić gotówka której oczywiście nie miałam, wiec problem w recepcji, ale ostatecznie zapłaciłam kartą i o wiele wiele niższa kwotę niż kwota o której rozmawialiśmy. Zaczęłam się zastanawiać skąd ta nagła różnica cen. Dla mnie Okey, ale było dużo niespójności. Na wizytę kontrolna umówiła mnie Pani w miejscu zabiegu. Stawiłam się i dowiedziałam się, ze tam pani doktor kontroli nie prowadzi. Po telefonie recepcji pani doktor przyjechała z dużym opóźnieniem na kontrolę, była zdziwiona ze byłam umówiona, nie wiem, nie zanotowała, zapomniała o wizycie. Później miałam już normalna rekonwalescencję, oprócz tego ze szew wyszedł i wdało się małe zapalenie (i tutaj plus dla pani bo po wiadomości, ze cos się dzieje natychmiast zadzwoniła i otrzymałam szybko pomoc). Ale poza tym z efektu nie jestem zadowolona, planuje może kolejną korektę i mam taki niesmak odnosnie podejścia, jakbym była tylko kolejnym pacjentem. Także takie moje osobiste odczucia.

lek. Joanna Kurmanow

Witam,
Dziękuję za podzielenie się swoimi odczuciami.
Zabieg poprawkowy -zwłaszcza, gdy pierwotna operacja była wykonywana przez innego chirurga, niespecjalizującego się w chirurgii plastycznej- niesie ze sobą pewne niespodzianki. Mam na myśli blizny wewnętrzne, rodzaj cięć, stan tkanek, itd.
Poza tym każdy pacjent - mężczyzna, kobieta - ma inne założenia i poczucie estetyki, szczególnie jeśli chodzi o operację twarzy. Niedawno modne i pożądane były np. elfie uszy, a część mężczyzn pragnie, aby uszy ściśle przylegały do czaszki i były równo na niej położone ( symetrycznie). Nie zdają sobie sprawy, że nie można przesunąć przewodów słuchowych zewnętrznych, że górna część anatomicznie odstaje ( miejsce na okulary), a usunięcie guzka Darwina spowoduje zmniejszenie ucha. Na konsultacji twarzą w twarz ( dlatego nie mam konsultacji on-line) tłumaczę budowę ucha, pokazuje zdjęcia przed- i pooperacyjne i uświadamiam pacjentom, że nie ma symetrii w budowie twarzy. Różnice w wyglądzie twarzy, jej symetrii będzie zauważalna również po operacji.
Płatność za zabieg odbywa się przed operacją, a cena zależy od miejsca w którym przeprowadzany jest zabieg. Podczas konsultacji rozmawialiśmy o innym miejscu wykonywania operacji.
Wizyta pooperacyjna zawsze ma miejsce 1 dzień po operacji - jest bezpłatna, polega na kontroli stanu uszu. Nie ma możliwości, aby się nie odbyła i abym o niej zapomniała. Często pacjenci mylą miejsce tej wizyty, dzwonią w nocy pytając, gdzie się stawić ( niestety, ból nie daje im zasnąć i chcą przyjeżdżać nawet o 3-4 rano ) , często rano są tak zmęczeni nieprzespaną nocą ,że nie pamiętają i przyjeżdżają o innej godzinie i w inne miejsce. Rozumiem ich, gdyż uszy po operacji powodują ból. W takich sytuacjach, niestety muszą poczekać, aż do nich przyjadę.
Szwy po operacji mogą przebijać się przez skórę, stając się widoczne i powodując podrażnienia, które wymagają usunięcia szwu. Zabieg jest krótki i powoduje małe dolegliwości bólowe. Przykro, mi, że tak się stało Pani/a przypadku.
Nie rozumiem zarzutu, że był/a Pani/Pan „tylko kolejnym pacjentem”. Nie jestem w stanie traktować każdego pacjenta jak rodzinę, być na każde wezwanie. Uważam, że lekarz ma prawo do życia osobistego poza salą operacyjną i gabinetem konsultacyjnym. Są sprawy wymagające szybkiej interwencji niezależnie od pory dnia ( np. krwawienie po zabiegu), są też takie, które można rozwiązać ze spokojem, mając na uwadze życie osobiste lekarza.
To są moje odczucia.

Serdecznie zapraszam na wizytę kontrolną do Lumedica - gdyż to obowiązkiem pacjenta jest stawiać się i pamiętać o wizytach kontrolnych - ich daty zapisane są na kartach wypisowych.
Pozdrawiam,
Joanna Kurmanow

O
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medyczne Lumedica powiększanie piersi

Do Pani Doktor zgłosiłam się ponieważ moje i tak małe piersi dosłownie zostały wyssane przez karmienie czwórki dzieci. Byłam płaska, wstydziłam się tego w kontaktach intymnych czy na plaży. Pani Doktor to najlepszy fachowiec, na jakiego mogłam trafić. Chciałam, aby operację powiększania piersi przeprowadziła kobieta, bo nikt tak nie zrozumie drugiej kobiety, jeśli chodzi o biust jak druga kobieta. Pani Doktor cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania, dokładnie tłumaczyła wiele kwestii, również to, jak ważne jest odpowiednie dobranie rozmiaru implantów, aby efekt nie był przerysowany i co najważniejsze - nie szkodził naszemu zdrowiu. Pani Doktor jest niezwykle empatyczna i profesjonalna - prowadzi za rękę we wszelkich wątpliwościach przed i po operacji. Operacja przebiegła w miłej atmosferze w najlepszych warunkach, bardzo szybko wszystko się zagoiło tak jak należy. Operację miałam przeprowadzoną 10 listopada 2020 r. a już teraz, w styczniu 2021 mogę cieszyć się przepięknym biustem, nie odczuwam żadnych dolegliwości, a jedynie niesamowitą radość i dumę, kiedy stoję przed lustrem czy w ubraniu czy nago. Jestem totalnie, niesamowicie zadowolona i jeśli będę sobie cokolwiek kiedykolwiek jeszcze poprawiać to tylko u Pani Doktor Kurmanow, ponieważ ufam Jej całkowicie i polecam z czystym sumieniem! Dziękuję!

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

93 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pytanie dotyczące operacja plastyczna piersi

Gdzie mogę wykonać operacje rekonstrukcji piersi na NFZ że skierowaniem od ortopedy jaka klinika wykonuje takie zabiegi. Nic nigdzie nie pisze.

Witam,
Ptoszę wejść na strone ptchprie - tam sa wymienione oddzialy chirurgii plastycznej.

Pozdrawiam

lek. Joanna Kurmanow

Dzień dobry. Mam 18 lat i problem z piersiami, które są bardzo obwisłe, sięgają mi prawie do połowy brzucha. Zawsze miałam niewielkie piersi, jednak gdy pojawiły się moje zaburzenia odżywiania i wahania wagi, bardzo się powiększyły i wyglądają okropnie i bardzo nieproporcjonalnie. Czuję się jakbym miała ciało starszej pani. Chciałam zapytać, jakie są dla mnie opcje? Czy jest coś co mogłabym zrobić? Czy są może jakiegoś rodzaju cwiczenia, które mogłyby pomóc? Czy jedyną opcją pozostaje operacja?
Z góry dziękuję
Pozdrawiam
O

Witam,
Niestety jedyną opcją jest zabieg operacyjny. Operacje po dużej utracie wagi może Pani przeprowadzić na NFZ - proszę znależć oddział blisko siebie.
Pozdrawiam

lek. Joanna Kurmanow

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Pierwszy staż zagraniczny odbyła w 1990 roku, w Klinice Traumatologii w Chalons s...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Otyłość
 • Cellulit
 • Ginekomastia
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Zakres porad

 • Chirurgia plastyczna
 • Chirurgia ogólna

Doświadczenie

 • Klinika Traumatologii w Chalons s. Marne, Francja.
 • Oddział Chirurgii Plastycznej w Aarhus, Dania.
 • Oddział Chirurgii ogólnej, Southmead Hospital, Bristol, Wielka Brytania
Zobacz więcejZnajomość języków

 • Angielski,
 • Polski

Profile społecznościowe


Publikacje i artykuły

Publikacje (4)

Artykuły (1)