Pen-iconCreated with Sketch. Zadaj darmowe pytanie Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Pierwszy staż zagraniczny odbyła w 1990 roku, w Klinice Traumatologii w Chalons s. Marne, Francja. W 1993 roku,... więcej

 • Co wybrać - botox czy lifting twarzy ?

  Jestem 45-letnią kobietą. Do tej pory nie stosowałam zabiegów medycyny estetycznej ,ale od pewnego czasu zastanawiam się nad tym. Nie wiem jednak czy lepiej zdecydować się na liftting twarzy czy na systematyczny botox ? Jakie są plusy i minusy obydwu zabiegów. Jak długo utrzymują się efekty liftingu… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Joanna Kurmanow

  Witam,
  Nie widząc Pani nie wiem czego pani oczekuje? czy przeszkadzają Pani zmarszczki wokół oczu? Czy zmarszczki na czole? Czy opadajęce policzki? Czy wygląd szyi?
  Proszę napisać, co Pani… Więcej

 • korekta nosa

  Dzień dobry Pani Joanno ,
  Czy zajmuje się Pani również korektą kształtu nosa? czytam opinie pacjentów ale głównie Panie piszą o biuście...a ja chciałabym pomniejszyć nos.
  pozdrawiam
  Joanna

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Joanna Kurmanow

  Witam,
  Tak, wykonujemy tez korekcje nosa.
  Pozdrawiam

Zobacz wszystkie (61) odpowiedzi

Adresy i cenniki

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Pierwszy staż zagraniczny odbyła w 1990 roku, w Klinice Traumatologii w Chalons s. Marne, Francja. W 1993 roku, na zaproszenie dr Hanne Kjeldsen, wyjeżdża na staż w Oddziale Chirurgii Plastycznej w Aarhus, Dania.W tym samym roku – najpierw jako rezydent, a potem pracownik naukowy i chirurg - rozpoczyna współpracę z Oddziałem Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej w Bristolu (Wielka Brytania).

  Chirurgii plastycznej uczyła się od najlepszych specjalistów (dr Nigel Mercier, prof. Andrew Burd). Niezależnie od codziennej pracy na Oddziale i na sali operacyjnej, pomagała tworzyć Europejski Bank Skóry pod kierownictwem prof. Andrew Burda.

  Od 1994 do 2009 roku pracowała na Oddziale Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej Kliniki Chirurgii Urazowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, kierowanej przez prof. dr hab. Krzysztofa Słowińskiego. W 2001 roku uzyskała II stopień specjalizacji z chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, pod kierunkiem dr n. med. Tadeusza Myczkowskiego.

  W 2002 roku rozpoczęła prywatną praktykę lekarską, którą z powodzeniem prowadzi do dzisiaj.

  Jest autorem i współautorem prac naukowych na temat chirurgii plastycznej oraz leczenia oparzeń, opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych oraz przedstawianych na licznych międzynarodowych zjazdach i sympozjach (m. in. w Berlinie, Poznaniu, Xian). Doskonali swoją wiedzę, systematycznie biorąc udział w licznych kursach i sympozjach (np. wrzesień 2013 - kurs chirurgii estetycznej ISAPS „Face and breast aesthetic approaches" listopad 2007- kurs „ Korekcje piersi „ M. del Yerro, Madryt; lipiec 2008 – szkolenie Mentor VIP Tour, Amsterdam; listopad 2008 – Advances In Aesthetic Plastic Surgery: The Cutting Edge VII, Nowy Jork; wrzesień 2012 -Breast Augmentation with Mentor Implants, dr Ruth Graf: luty 2010 - Allergan Academy - powiększenie piersi. Metoda Biodimensional; luty 2014- Plastyka piersi, dr Hammond )

  Członkini Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcjnej, Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń oraz The International Plastic, Reconstructive, Aesthetic Surgery.

Specjalizacje

 • Chirurgia plastyczna
 • Chirurgia ogólna

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Publikacje

więcej

Znajomość języków

 • angielski
 • polski

Staże

 • Klinika Traumatologii w Chalons s. Marne, Francja.
 • Oddział Chirurgii Plastycznej w Aarhus, Dania.
 • Oddział Chirurgii ogólnej, Southmead Hospital, Bristol, Wielka Brytania
 • Oddział Chorób wewnętrznych, Southmead Hospital, Bristol, Wielka Brytania
 • Klinika Chirurgii Plastycznej, Frenchay Hospital, Bristol, Wielka Brytania
więcej

Certyfikaty

Artykuły

 • Operacje plastyczne u nastolatków

  19 grudnia 2015

  Coraz więcej nastolatków przychodzi z rodzicami na konsultacje w sprawie korekcji piersi, odsysania tkanki tłuszczowej czy korekcji nosa. Zdarzają się...

Ocena pacjentów:

33 opinie

 • Dr Kurmanow to fachowiec w dziedzinie plastyki. Opieka przed jak i po operacji rewelacyjna. Już na konsultacji da się wyczuć, że jest się w dobrych rękach.
  Polecam :)

 • Byłam u Dr Kurmanow w sprawię piersi, które po ciąży zmalały i zwisały, generalnie wyglądały bardzo źle. Na pierwszej wizycie zostałam poinformowana szczegółowo o przebiegu całego zabiegu oraz o rekonwalescencji. Pani Doktor okazała się fachowcem w swojej dziedzinie. Podniesienie oraz powiększeni piersi przeszło bez problemowo. Zarówno przed zabiegiem jak i po opieka była bardzo dobra. Teraz mogę się cieszyć z wyglądu.
  Polecam

 • W 2012 roku miałam przeprowadzony zabieg odstającej małżowiny usznej. Ostające ucho było dla mnie dużym kompleksem. Nie mogłam robić takiej fryzury jaką chciałam. Nosiłam tylko rozpuszczone włosy, co nie rozwiązywało problemu, ponieważ ucho wystawało. Wyrobilam sobie nawyk ciągłego poprawiania włosów. Cieszę się, że zdecydowałam się na zabieg, który został przeprowadzony w poznańskiej klinice, bardzo profesjonalnie przez Panią doktor Kurmanow. Wszystkim, którzy mają taki problem bardzo polecam.

 • Witam, Miałam ogromny kompleks z powodu przerośniętych warg sromowych. W końcu trzy lata temu zdecydowałam się na operację. Po operacji, którą wykonała Pani dr Kurmanow wszystkie kompleksy zniknęły:) Efekt operacji jest taki jak oczekiwałam, nie mam zaburzeń czucia, a po operacji rana dobrze się goiła. Polecam wszystkim, którzy zmagają się z podobnymi problemami. Jestem bardzo zadowolona.

 • Witam, w grudniu miałam zabieg powiększenia piersi. Efekt moich piersi dzięki Pani Doktor jest rewelacyjny!!! Pani Doktor jest lekarzem godnym polecenia. Szczerze polecam!

 • Pani doktor Kurmanow wykonała u mnie korektę wciągniętych brodawek piersiowych (wada wrodzona). Zabieg, wykonany przy znieczuleniu miejscowym, okazał się prawie bezbolesny i przyniósł dobre efekty. Na podkreślenie zasługuje zwłaszcza fakt, iż nie pozostały po nim żadne blizny; brodawki prezentują się estetycznie i naturalnie. Panią doktor polecam.

 • Dwa miesiące temu przeszłam operacje powiększenia biustu u Pani doktor Kurmanow. Na konsultacjach byłam wcześniej u dwóch innych lekarzy. Jako trzecia była Pani doktor i przy niej pozostałam, ponieważ poczułam się bezpiecznie. Jako jedyna pokazała mi zdjęcia przed i po. Jako jedyna również wyjaśniła, jak mogą wyglądać moje piersi za kilka lat, jeśli wybiorę zły rozmiar implantu. Nikt wcześniej nawet o tym nie wspomniał.
  Piersi wyszły pięknie. Jestem zadowolona i z czystym sumieniem polecam Panią doktor.
  Pozdrawiam :)

 • piersi są różnej wielkości są za małe bo 250ml pani dr powinna doradzić z takim doświadczeniem 350ml nikt nie zauważył że powiększyłam sobie piersi a kosztowało to 15000 zł.jestem w punkcie wyjścia tak już od maja zeszłego roku,pechowy dzień dla mnie 16 maja.

  lek. Joanna Kurmanow2015-11-03

  Witam, zapraszam na obowiązkową i bezpłatną wizytę pooperacyjną, gdyż od czasu ostatniej minęły ponad 2 lata. Decydując się na rozmiar implantów wspólnie ustalam z pacjentką ich wielkość,kształt, projekcję i wysokość tak, aby efekt był dobry teraz i po latach - tzn. aby nie występował efekt widocznego i pofałdowanego implantu i symmastii ( proszę zobaczyć w grafikach google - rippling breast implants, symmastia). Doświadczony chirurg nie patrzy na rozmiar protezy, patrzy na budowę pacjentki, pokrycie tkanek nad przyszłą protezą, dostosowuje implanty do budowy ciała kobiety. Pamiętać należy, że np. implanty firmy Mentor które Pani ma, różnią się szerokością, wysokością i projekcją. I tak należy je dobrać, aby nie wychodziły poza klatkę piersiową, nie spotykały się na mostku tworząc jedną pierś, nie naciągały mocno skóry, aby nie powstały rozstępy, nie powodowały rozciągnięcia otoczek do dużych rozmiarów, nie nachodziły tuż pod obojczyk, ale tworzyły delikatne, niewidoczne przejście, itd
  Serdecznie zapraszam na konsultację, gdzie ocenię efekt operacji - wielkość piersi i ich symetrię. Pozdrawiam

 • Bylam u pani dr na zmianie opatrunku po operacji wykonanej u innego chirurga plastycznego( on wyjechal i nawet nie moglam sie do niego dodzwonic). Pani doktor przyjela mnie przed swoja praca. Poswiecila mi swoj czas-zrobila opatrunki, uspokoila ze wszystko dobrze sie goi - wszystko bez pieniedzy! Wspanialy czlowiek!

 • Nie mogę wypowiedzieć się na temat umiejętności pani doktor, ale na konsultacji na której byłam, była nieprzyjemna, ironiczna i lekceważąca, a przyszłam z nadzieją na pomoc - likwidacja skutków po zabiegu chirurgicznym. Czułam się głupio wysłuchując dziwnych uwag pani doktor. Nie wrócę.

  lek. Joanna Kurmanow2016-02-21

  Witam,
  Nie zawsze pacjent jest zadowolony z porady lekarza. Zwłaszcza, jeśli chodzi o korekcję powikłań pooperacyjnych, które mają być wykonane " natychmiast". Zawsze wyjaśniam na konsultacji, że korekcja po uprzedniej operacji powinna być wykonana minimum 6 miesięcy od pierwotnego zabiegu. Blizna - i to ta skórna, i tkanek głębokich - dojrzewa około 1 - 1,5 roku. Nie można operacji przeprowadzać wcześniej, bo może to przynieść pogorszenie stanu obecnego. Podczas konsultacji tłumaczyłam Pani ponad godzinę - o dojrzewaniu blizny, o strukturze piersi. Nie ulegając Pani namowom na szybką ( 2 miesiące po pierwszej) operację, przyczyniłam się do lepszego efektu przyszłego zabiegu ( jeśli go Pani wykonała).Pozdrawiam