Tutaj jesteś: 
Strona Główna
Created with Sketch.
Chirurg Plastyczny
Created with Sketch.
Created with Sketch.
Joanna Kurmanow

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Pierwszy staż zagraniczny odbyła w 1990 roku, w Klinice Traumatologii w Chalons s. Marne, Francja. W 1993 roku,... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • opadające powieki

  Rozważam korektę górnych powiek - opadające powieki.
  Mam 45 lat. Proszę o informacje: jak długo po zabiegu trzeba nosić szwy, jak długo trwa gojenie ran i na jak długo taki zabieg pozostawia pożądany efekt?
  Czytałam gdzieś, że korekcie powiek można poddać się 2 razy w życiu.
  Zauważyłam,… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Joanna Kurmanow

  Witam,
  Wiek po 40 roku życia jest odpowiedni do operacji. Szwy usuwa się po 5-6 dniach. Do pracy wraca Pani po 7-10 dniach ( dopóki nie znikną zasinienia). Efekt dobrze wykonanego zabiegu ( nie tylko… Więcej

 • Wypelnienie pod dolnymi powiekami

  Szukam mozliwosci wypelnienia tzw. doliny lez, ewentualnego podniesienia powiek gornych, lub blefaroplastyki. czy sa to zabiegi, ktore wymagaja kilku wizyt?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Joanna Kurmanow

  Witam,
  Na jednej wizycie konsultacyjnej omawiamy wszystkie problemy, które Panią nurtują w zakresie twarzy.

  Pozdrawiam,

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Pierwszy staż zagraniczny odbyła w 1990 roku, w Klinice Traumatologii w Chalons s. Marne, Francja. W 1993 roku, na zaproszenie dr Hanne Kjeldsen, wyjeżdża na staż w Oddziale Chirurgii Plastycznej w Aarhus, Dania.W tym samym roku – najpierw jako rezydent, a potem pracownik naukowy i chirurg - rozpoczyna współpracę z Oddziałem Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej w Bristolu (Wielka Brytania).

  Chirurgii plastycznej uczyła się od najlepszych specjalistów (dr Nigel Mercier, prof. Andrew Burd). Niezależnie od codziennej pracy na Oddziale i na sali operacyjnej, pomagała tworzyć Europejski Bank Skóry pod kierownictwem prof. Andrew Burda.

  Od 1994 do 2009 roku pracowała na Oddziale Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej Kliniki Chirurgii Urazowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, kierowanej przez prof. dr hab. Krzysztofa Słowińskiego. W 2001 roku uzyskała II stopień specjalizacji z chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, pod kierunkiem dr n. med. Tadeusza Myczkowskiego.

  W 2002 roku rozpoczęła prywatną praktykę lekarską, którą z powodzeniem prowadzi do dzisiaj.

  Jest autorem i współautorem prac naukowych na temat chirurgii plastycznej oraz leczenia oparzeń, opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych oraz przedstawianych na licznych międzynarodowych zjazdach i sympozjach (m. in. w Berlinie, Poznaniu, Xian). Doskonali swoją wiedzę, systematycznie biorąc udział w licznych kursach i sympozjach (np. wrzesień 2013 - kurs chirurgii estetycznej ISAPS „Face and breast aesthetic approaches" listopad 2007- kurs „ Korekcje piersi „ M. del Yerro, Madryt; lipiec 2008 – szkolenie Mentor VIP Tour, Amsterdam; listopad 2008 – Advances In Aesthetic Plastic Surgery: The Cutting Edge VII, Nowy Jork; wrzesień 2012 -Breast Augmentation with Mentor Implants, dr Ruth Graf: luty 2010 - Allergan Academy - powiększenie piersi. Metoda Biodimensional; luty 2014- Plastyka piersi, dr Hammond )

  Członkini Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcjnej, Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń oraz The International Plastic, Reconstructive, Aesthetic Surgery.

Specjalizacje

 • Chirurgia plastyczna
 • Chirurgia ogólna

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Publikacje

więcej

Znajomość języków

 • angielski
 • polski

Staże

 • Klinika Traumatologii w Chalons s. Marne, Francja.
 • Oddział Chirurgii Plastycznej w Aarhus, Dania.
 • Oddział Chirurgii ogólnej, Southmead Hospital, Bristol, Wielka Brytania
 • Oddział Chorób wewnętrznych, Southmead Hospital, Bristol, Wielka Brytania
 • Klinika Chirurgii Plastycznej, Frenchay Hospital, Bristol, Wielka Brytania
więcej

Certyfikaty

Artykuły

 • Operacje plastyczne u nastolatków

  19 grudnia 2015

  Coraz więcej nastolatków przychodzi z rodzicami na konsultacje w sprawie korekcji piersi, odsysania tkanki tłuszczowej czy korekcji nosa. Zdarzają się...

Ocena pacjentów:

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Zdrowia i Urody Art-MedicaUsługa: korekcja wciągniętych brodawek

  Jestem po operacji polegającej na korekcji wciągniętych brodawek. Pani doktor Joanna Kurmanow podczas konsultacji dokładnie przedstawiła mi przebieg zabiegu. Zapytała, czy zamierzam mieć jeszcze dzieci. Jestem przed pięćdziesiątką, w fazie klimakterium, więc temat już mnie nie dotyczy. Nie było więc przeszkód w przecięciu przewodów mlecznych. Operacja trwała około 1 godziny, w znieczuleniu miejscowym. Wszystko odbyło się bezboleśnie. Nie bolało też w kolejnych dniach po operacji. Może lekki ból w ciągu dwóch pierwszych dni, właściwie dyskomfort, który znikał po jednym ibupromie. Blizn, ponoć 1 centymetrowych w ogóle nie widzę. Czucie w brodawkach jest świetne i ja sama czuję się świetnie. Pani doktor Joanna Kurmanow przy tej operacji stosuje nową metodę, skutkującą rewelacyjnym efektem, bez uciekania się do cięcia wzdłuż całej otoczki. Panią doktor polecam i na podstawie własnego doświadczenia oraz tego, co na ten temat przeczytałam, potwierdzam, że w przypadku tego zabiegu komplikacje zdarzają się niezwykle rzadko.

 • Lokalizacja: Klinika Zdrowia i Urody Art-MedicaUsługa: powiększanie piersi

  Zabieg powiększania piersi odbył się w październiku 2016. Od tego dnia jestem posiadaczką najpełniejszych piersi na świecie. Wszystko to zawdzięczam najlepszej, najbardziej profesjonalnej pani doktor Kurmanow. Dziękuje bardzo i z całego serca polecam klinikę pani doktor. Lepiej nie mogłam trafić.

 • P
  Lokalizacja: Klinika Zdrowia i Urody Art-MedicaUsługa: korekcja powiek

  Witam, jestem po plastyce powiek górnych z usuwaniem przepuklin tłuszczowych. Efekt jest dokładnie taki, jakiego się spodziewałam i jaki sobie wymarzyłam a cała operacja przebiegła bez żadnych problemów. Pani Doktor słusznie zdecydowała, że samo wycinanie skóry nie jest dobrym rozwiązaniem w moim przypadku i dzięki temu wyglądam tak jak zawsze chciałam. Jestem bardzo wdzięczna i cieszę się z wyboru dr Kurmanow - to miła osoba a przede wszystkim, doskonały chirurg. Polecam wszystkim!

 • J
  Lokalizacja: Klinika Zdrowia i Urody Art-MedicaUsługa: operacja plastyczna piersi

  Nie ma takich słów jakimi moglabym opisać Panią Doktor!!! Kobieta - Anioł :) chodzące dobro, a co najwazniejsze- niesamowity fachowiec z powolania!
  Z czystym sercem gorąco polecam!
  Opieka medyczna na najwyższym poziomie, podejście pani Dr do pacjenta przed operacją jak i po również 100% zadowolenia z mojej strony. Jeśli miałabym jeszcze kiedykolwiek korzystać z chirurgi plastycznej w przyszłości to na pewno będę korzystać z usług pani Dr Joanny Kurmanow !

 • Dr Kurmanow to fachowiec w dziedzinie plastyki. Opieka przed jak i po operacji rewelacyjna. Już na konsultacji da się wyczuć, że jest się w dobrych rękach.
  Polecam :)

 • N

  Byłam u Dr Kurmanow w sprawię piersi, które po ciąży zmalały i zwisały, generalnie wyglądały bardzo źle. Na pierwszej wizycie zostałam poinformowana szczegółowo o przebiegu całego zabiegu oraz o rekonwalescencji. Pani Doktor okazała się fachowcem w swojej dziedzinie. Podniesienie oraz powiększeni piersi przeszło bez problemowo. Zarówno przed zabiegiem jak i po opieka była bardzo dobra. Teraz mogę się cieszyć z wyglądu.
  Polecam

 • M

  W 2012 roku miałam przeprowadzony zabieg odstającej małżowiny usznej. Ostające ucho było dla mnie dużym kompleksem. Nie mogłam robić takiej fryzury jaką chciałam. Nosiłam tylko rozpuszczone włosy, co nie rozwiązywało problemu, ponieważ ucho wystawało. Wyrobilam sobie nawyk ciągłego poprawiania włosów. Cieszę się, że zdecydowałam się na zabieg, który został przeprowadzony w poznańskiej klinice, bardzo profesjonalnie przez Panią doktor Kurmanow. Wszystkim, którzy mają taki problem bardzo polecam.

 • A

  Witam, Miałam ogromny kompleks z powodu przerośniętych warg sromowych. W końcu trzy lata temu zdecydowałam się na operację. Po operacji, którą wykonała Pani dr Kurmanow wszystkie kompleksy zniknęły:) Efekt operacji jest taki jak oczekiwałam, nie mam zaburzeń czucia, a po operacji rana dobrze się goiła. Polecam wszystkim, którzy zmagają się z podobnymi problemami. Jestem bardzo zadowolona.

 • K

  Witam, w grudniu miałam zabieg powiększenia piersi. Efekt moich piersi dzięki Pani Doktor jest rewelacyjny!!! Pani Doktor jest lekarzem godnym polecenia. Szczerze polecam!

 • A

  Pani doktor Kurmanow wykonała u mnie korektę wciągniętych brodawek piersiowych (wada wrodzona). Zabieg, wykonany przy znieczuleniu miejscowym, okazał się prawie bezbolesny i przyniósł dobre efekty. Na podkreślenie zasługuje zwłaszcza fakt, iż nie pozostały po nim żadne blizny; brodawki prezentują się estetycznie i naturalnie. Panią doktor polecam.