Wychowuję 14 letniego syna mam z nim problemy w szkole ma wydaną opinie z poradni psychologiczno- pe

16 odpowiedzi
Wychowuję 14 letniego syna mam z nim problemy w szkole ma wydaną opinie z poradni psychologiczno- pedagogicznej tj; wydłużony czas pracy, nie przyswaja długich wypowiedzi jedynie zapamiętuje krótkie zdania jest zamknięty w sobie, w chwilach zdenerwowania występują objawy drętwienia rąk oraz drżenie szczeki. Bardzo proszę o pomoc gdzie i do jakiego specjalisty powinnam się udać?
Gdzie Pani mieszka?

Dzień dobry. Myślę że na taki stan syna może składać się wiele czynników tj poczucie własnej wartości, akceptacja otoczenia, brak wiary w siebie, stres związany z nauką. Proponuję kontakt z psychoterapeutą rodzinnym. Warto też rozważyć opcję skorzystania z psychoterapii indywidualnej dla Pani i syna. Wyobrażam sobie że jest to trudny czas dla Was obojga w którym potrzebujecie wsparcia. Zrobiła Pani już pierwszy krok. Zachęcam do kolejnego.
Witam serdecznie. Jestem pod wrażeniem, że szuka Pani pomocy. Wbrew pozorom nie jest to powszechne zachowanie Rodziców. Moim zdaniem psycholog byłby wskazany dla Pani i syna aby spróbować znaleźć przyczynę - moim zdaniem nie jest to wyłącznie problem poznawczy. Wyraźne niskie poczucie wartości skądś się bierze. Proszę do mnie napisać maila bez zobowiązań - odpowiem. Bez trudu mnie Pani znajdzie w sieci.
Jeśli syn korzystał z pomocy Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej to może to byłoby najlepsze miejsce do jej kontynuacji w formie na przykład psychoterapii czy konsultacji rodzinnej.
Myślę, że warto zacząć od wizyty u neurologa, aby zdiagnozować czy czynności układu nerwowego są prawidłowe. Jeżeli takie badanie niedawno było już wykonane to można od razu skorzystać z konsultacji psychologa lub zadzwonić do poradni, gdzie opinia została sporządzona i opowiedzieć o sytuacji, która Panią niepokoi - poradnia może zaproponować Pani dodatkową diagnostykę lub pracę terapeutyczną z synem. Pozdrawiam
Dzień dobry,
Polecam udać się z synem do psychologa lub psychiatry specjalizującego się w pracy z dziećmi i z młodzieżą. Po wnikliwym zebraniu wywiadu i rozmowie z Państwem specjalista będzie mógł więcej powiedzieć i zaproponować konkretną pomoc.
Pozdrawiam Paulina
Witam Panią
Mam za mało danych na temat Pani syna i jego problemów. Moim zdaniem warto byłoby rozważyć konsultację u psychologa psychoterapeuty.
Pozdrawiam serdecznie
Dobry wieczór.
Bardzo ważne byłoby, aby udała się Pani do neurologa oraz psychologa specjalizującego się w pomocy dzieciom i młodzieży. Specjaliści dokonają dalszej oceny stanu zdrowia Pani Syna, ewentualnie skierują na dodatkowe badania oraz zaproponują konkretne rozwiązania. Być może skierują także do innych specjalistów. Ponadto, myślę, że bardzo istotne byłoby zasięgnięcie konsultacji u specjalisty zajmującego się integracją sensoryczną. Z pewnością zaproponowałby terapię wspomagającą Pani Syna. Bardzo ważne jest również, aby w tej sytuacji nie zapomniała Pani o sobie. Jeśli ma Pani taką możliwość, proszę spróbować poszukać wsparcia psychologicznego dla siebie-najlepiej w pobliżu Pani miejsca zamieszkania. Sytuacja z którą się Pani mierzy z Synem jest, jak myślę, dość trudna i wymaga dużego zaangażowania. Dlatego warto znaleźć chwilę dla siebie- chociażby tylko po to,aby uzyskać wsparcie.
Pozdrawiam i życzę pomyślności.
Witam,
Na początek zachęcam do wizyty u lekarza neurologa, aby dokonać odpowiednich badań diagnostycznych. Zapewne EEG, rezonans magnetyczny i inne które zaleci lekarz. W zależności od wyników dalej postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeżeli opisane problemy nie mają podłoża biologicznego to podejrzewam, że wynikają z przyczyn psychologicznych.
Okres dojrzewania to specyficzny czas w rozwoju dziecka i wiele czynników wpływa na jego rozwój. Dlatego zachęcam po konsultacjach u lekarza skorzystać z pomocy psychologa, żeby przyjrzeć się jak można pomóc Pani synowi. Na podstawie Pani opisu trudno powiedzieć czy syn potrzebuje regularnej pracy terapeutycznej, czy trudności wynikają z przemian biologicznych okresu dojrzewania, działania hormonów.
Pozdrawiam Justyna Pojawa - Sidorowicz
Dzień dobry,
Objawy, które Pani opisuje prawdopodobnie świadczą o trudnościach syna z radzeniem sobie w sytuacjach stresowych. Dobrym rozwiązaniem byłaby wizyta u psychologa/terapeuty dziecięcego. Po bliższym przyjrzeniu się trudnościom syna, w razie potrzeby skieruje Państwa do odpowiedniego specjalisty.
Powodzenia, pozdrawiam.
Dzień dobry, proszę udać się do psychologa dziecięcego. Proszę zadbać o informację z poradni o możliwych przyczynach, które wywołują takie objawy. Pozdrawiam serdecznie. Katarzyna Zalewska
Dobry wieczór,
proponuję ponowną wizytę w poradni psychologiczno – pedagogicznej w celu omówienia wyników badania pod kątem akualnego funkcjonowania dziecka oraz zaleceń zawartych w opinii. Po Pani opisie trudno jednoznacznie wnioskować o wspomnianych problemach, a objawy jakie Pani wskazała mogą mieć różne przyczyny. Stąd sugeruję udanie się do „źródła”.
Pozdrawiam serdecznie.
Agnieszka Wieliczko
Droga Pani,
czy poradnia psychologiczno-pedagogiczna nie zaproponowała Pani pracy z synem?
Proponuję wizytę u psychologa dziecięcego. Trening umiejętności poznawczych powinien pomóc synowi. Jeśli psycholog uzna za stosowne, zaproponuje konsultację neurologiczną.

Radosław Krąpiec
psycholog
Witam, z podanego przez Panią opisu sytuacji zachęcałabym do skonsultowania się z psychologiem, który mógłby szerzej poznać Państwa trudności i zaproponowałby odpowiednią formę pomocy. Specjalista ten mógłby opracować np. odpowiednie ćwiczenia, treningi wspierające i poprawiające procesy pamięciowe czy uwagowe, które w sposób kluczowy wpływają na jakość uczenia się. Dodatkowo praca nad samooceną chłopca, jago relacjami rówieśniczymi oraz trening z zakresu funkcjonowania w trudnych sytuacjach, mogłyby znacząco zmniejszyć poczucie dyskomfortu i związanego z nim odczuciami z ciała. Jeśli nie ma Pani zaufanej placówki, która mogłaby zapewnić Państwu zaproponowaną formę pomocy, zapraszamy do kontaktu w celu umówienia się na konsultację. Pozdrawiam
Dzień dobry, myślę, że po pierwsze syna powinien obejrzeć neurolog, aby zbadać syna na wypadek poważniejszych problemów neurologicznych. Niezależnie praca z dobrym psychologiem czy psychoterapeutą wydają się też kluczowe, ale tutaj wiele by zależało od diagnozy neurologa. Możliwe też, że warto by było zasięgnąć opinii dobrego psychiatry. Jeśli neurolog zdiagnozowałby jakiś problem - powinien być głównym lekarzem prowadzącym. Jeśli wszystko byłoby w porządku od strony neurologicznej - kluczowa byłaby praca z psychologiem czy psychoterapeutą, być może zasilanych przez psychiatrę.
Kluczowa jest tutaj właściwa diagnoza, aby Państwa pokierować dalej we właściwy sposób i do odpowiedniego specjalisty.
Proponuje kontakt z terapeutą rodzinnym,
pozdrawiam