Współżyję seksualnie od z obecnym partnerem od kilku miesięcy. Mamy z sobą paręnaście stosunków, któ

2 odpowiedzi
Współżyję seksualnie od z obecnym partnerem od kilku miesięcy. Mamy z sobą paręnaście stosunków, które są dla mnie bardzo bolesne. Z każdym kolejnym ból nie ustaje, co więcej nie odczuwam żadnej przyjemności. Problemem nie jest ani podłoże psychiczne, ani też raczej żadna infekcja, gdyż żadnych innych objawów nie obserwuję.
Pytanie brzmi, czy jest to możliwe, że po prostu nie jestem w stanie czuć z tego żadnej przyjemności? Mówi się, że początki są bolesne, lecz mam już je za sobą. Obawiam się więc, że nie jestem w stanie czuć nic poza bólem i boję się również iż nie da się tego zmienić. Liczę na pomoc, pozdrawiam :)
Dzień dobry,

Teoretycznie jest to możliwe, że taką ma pani konstrukcję.
Kluczową kwestią jest, czy czuje pani pożądanie i czy nawilżenie pochwy jest wystarczające.
Jeśli nie, przyczyn może być wiele - w tym fizjologiczne - ale również kwestie orientacji psychoseksualnej i funkcjonowania w relacji.

Pozdrawiam

Szanowna Pani, jestem przekonany, że jest Pani w stanie odczuwać przyjemność, że można nad tym pracować. To zrozumiałe, że traci Pani nadzieję po swoich, powtarzających się doświadczeniach. Myślę jednak, że zdecydowanie warto zgłosić się do seksuologa-psychoterapeuty by przyjrzeć się przyczynom tego stanu. Do takiego kroku gorąco Panią zachęcam.