Wloknik w miejscach po przecięciu migdalkow

3 odpowiedzi
Synek 3tyg temu miał usuwany trzeci migdał i sporo ścięte boczne. W miejscu bocznych caly czas jest biały nalot.Syn wczoraj skończył drugi antybiotyk(po zabiegu zinnat A potem z racji kaszlu ciągłego uporczywego klacid). Czy to normalne że gardło Jest niezagojone wciąż ?parę dni temu lekarz przepisał Flucorte bo stwierdził że może jest grZybica
Po 3 tyg najczęściej rany pooperacyjne są już wygojone.
Infekcje bakteryjne i grzybicze mogą jednak ten proces wydłużać.

Myślę, że należy udać się do lekarza operującego, który zna technikę podcinania migdałków (można to wykonać z użyciem różnych narzędzi) i ocenić czy to włóknik czy nalot innego pochodzenia. Włóknik może utrzymywać się do 2 tygodni i nie wymaga antybiotykoterapii
Pozdrawiam
Proponuję wizytę u laryngologa a przede wszystkim zaprzestanie antybiotykoterapii. Proszę poczekać na wygojenia się miejsc po przycięciu migdałków podniebiennych.