Witam, Zaczynam trzeci tydzień po wycięciu woreczka żółciowego. Jest lepiej i to mnie cieszy, ale po

2 odpowiedzi
Witam, Zaczynam trzeci tydzień po wycięciu woreczka żółciowego. Jest lepiej i to mnie cieszy, ale pojawił się problem. Z porannych biegunek, nagle mam straszne zaparcia, brzuch jest wzdęty i nie wiem, co mam robić, ponieważ dieta lekkostrawna, zabrania pokarmów z błonnikiem. Może siemię lniane? Czy są jakieś sposoby, żebym mogła normalnie się wypróżniać, trochę mnie to martwi, od 5 dni dni nie mogę nic zrobić :( Mam 30 lat. Dodatkowo już sama nie wiem, czy dieta wątrobowa to to samo, co dieta lekkostrawna? Kiedy będę mogła jeść surowe warzywa i owoce? Chleb razowy z nasionami i np mięso drobiowe z piekarnika?
Można stosować wywar z siemienia. Dieta lekkostrawna nie musi zwierać malo błonnika, prosze jeść więcej gotowanych warzyw, zupy, gotowane owoce. Takie potrawy , które są bogate w błonnim rozpuszczalny w wodzie zamaist nierozpuszczalnego (cukinia, trochę pomidorow bez skóry, bakłażan - ratatouille, dynia, pietruszka, marchew, seler, szpiank, toche buraków, surowa marchew w niewielkich ilosciach).

Szanowna Pani,
doraźnie swoje problemy może Pani rozwiązać przyjmując np. co 2 godziny 2-3g kwasu arkorbinowego aż do wystąpienia lekkiego rozwolnienia. Może Pani kupić także chlorek magnezu, wrzucić 1 łyżeczkę do szklanki wody i popijać co chwilę. Także w tym przypadku powinno nastąpic rozwolnienie.
Jeżeli jest Pani zainteresowana szerszymi informacjami i ustawieniem Pani procesów metabolicznyc, to prosze o kontakt. Może Pani do mnie pisać na: boguslaw.bienias(at)gmail.com
Kontakt do mnie znajdzie Pani także na stronie: klinikazdrowienia.pl
Pozdrawiam,
Bogusław Bienias