Mój 9cio miesięczny synek dostaje wysypki na klatce piersiowej, szyi i brzuszku po podaniu nowych produktów podczas rozszerzenia diety. Odrzucił marchewkę, pietruszkę, seler, brokuł, nawet banany, po indyku dostał wysypki nawet na powiekach. Dodam, że wprowadzam stopniowo (1, 2, 4, 8 łyżeczek) i kupuje bio produkty, na słoiczki reaguje tak samo. Długo już trwała ta nasza walka i próby wprowadzania nowych smaków. Nic mu nie jest po ziemniakach, dyni i jabłuszkach.
Panel pokarmowy nie wykazał żadnych alergii i pani doktor kazała mi mimo wszystko wprowadzać to co go wczesniej uczulalo. Wiem, że dziecko już w tym wieku powinno jeść prawie wszystko, ale martwi mnie, że ciągle jest w krostkach i boje się co się dzieje w środku synka...
Czy kontynuować rozszerzenie diety pomimo nasilajacej się wysypki? Czy wstrzymać się jeszcze? Czy może dojść do wstrząsu anafilaktycznego?
Bardzo proszę o pomoc
Dzień dobry!
Czy wprowadzenie nowych produktów odbywało się codziennie? Można spróbować raz na cztery dni po jednym nowym produkcie. Z mięsa proponuję królika. Na zmniejszenie reakcji proponuję podać syrop z wapniem.
Pozdrawiam

mgr Emilia Kozłowska
mgr Emilia Kozłowska
Dietetyk, Terapeuta
Wrocław
Proszę pamiętać, że każde dziecko jest inne i jeśli synek reaguje w taki sposób, rozszerzanie diety należy przeprowadzać wolniej. Podawanie mniejszych ilości w większych odstępach czasu oraz systematyczna ekspozycja, mogą spowodować zanik objawów. Dodatkowo sugerowałabym stałą kontrolę lekarską. Jeśli są produkty, na które maluszek reaguje dobrze, można mieszać np ziemniaki z innym warzywem i takie pure podawać w niewielkich ilościach. Możliwe jest, że na tym etapie życia nie wykryto żadnych alergii, jednak za jakiś czas uwidocznią się one w badaniach, dlatego proszę mieć rękę na pulsie.
Pozdrawiam i trzymam kciuki

Specjaliści w zakresie leczenia: alergia pokarmowa

Jarosław Górnicki

Jarosław Górnicki

Alergolog

Warszawa

Karolina Wróblewska

Karolina Wróblewska

Dietetyk

Białystok

Ewa Jagiełło

Ewa Jagiełło

Alergolog

Wrocław

Ryszard Matusiewicz

Ryszard Matusiewicz

Alergolog, Internista

Warszawa

Katarzyna Jankiewicz

Katarzyna Jankiewicz

Alergolog, Pulmonolog, Internista

Warszawa

Marta Ambroziak Dogru

Marta Ambroziak Dogru

Weterynarz

Piastów

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 33 pytań dotyczących usługi: alergia pokarmowa

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.