Witam serdecznie, mam takie pytanie, w przypadku brania wielu suplementów czesto antagonistycznych j

2 odpowiedzi
Witam serdecznie, mam takie pytanie, w przypadku brania wielu suplementów czesto antagonistycznych jaki bezpieczny odstep czasu nalezy zachować dajmy na to między wapniem albo magnezem, albo cynkiem, jedni (zwykle posłannicy big farmy-ze 1 godzina styka), drudzy, że 2 h, trzeci, że najlepiej i 3 h. Mając na uwadze powyższe, kilka róznych minerałów jaki bedzie dobry odstep?
Dzień dobry, według mojego doświadczenia jeśli suplementów jest wiele to optymalne będą 3 godziny. Często jest to również odstęp pomiędzy posiłkami, a suplementy najlepiej jest przyjmować razem z odpowiednio zbilansowanymi posiłkami ułożonymi pod kątem tych niedoborów. Zdrowia życzę!

Dzień dobry, godzina to może być za mało, szczególnie jeśli wcześniej był zjedzony posiłek z białkiem i tłuszczem- wówczas jedzenie jeszcze jest w żołądku i substancje się tam "spotkają". Dla mnie optymalne są 3-4 h, czyli 1 suplement bierzemy z 1 posiłkiem, a kolejny (antagonistyczny) z 2 posiłkiem.
Plus oczywiście im lepiej zbilansowana dieta, mało przetworzona tym mniej suplementów musimy brać :)