Witam serdecznie, czy mogą Państwo mi podpowiedź lub nakierować myślowo co jest "nie tak", że oso

2 odpowiedzi
Witam serdecznie,

czy mogą Państwo mi podpowiedź lub nakierować myślowo co jest "nie tak", że osoba zdrowa psychicznie teoretycznie, która powinna umieć opanować popęd seksualny (odroczyć go) i żyć z dobrowolnie obraną etyką religii według nakazanej w niej teologicznie od strony fizycznej wstrzemięźliwości nie potrafi jej dotrzymać (mówimy tu o sytuacji gdy się nie tłumi ani bezwarunkowo pozwala a ekspresje libido)? Przecież nie mamy tu doczynienia z schorzeniami psychicznymi/psychiatrycznymi, a "niedyspozycyjność" dla teologii jednak istnieje i wywołuje konsternację, z koleii metody na nieswpółżycie są prawdopodobnie "normale".
Skąd wiadomo, że osoba jest zdrowa psychicznie? Czy było to konsultowane? Czy osoba była diagnozowana?

Skąd wiadomo, że biologia ludzkiego organizmu i tego konkretnego osobnika, o którym mowa jest zgodna z wymaganiami wspomnianej etyki religijnej?

Jak radzą sobie inne osoby wyznające tę samą etykę z podobnymi problemami? Czy radzenie sobie z nimi jest raczej powszechne czy raczej rzadkie?

Sprawa wymaga konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą, seksuologiem, psychiatrą - przynajmniej jednym z tych 4ech, a może także ze wszystkimi.

Pozdrawiam i powodzenia !

Dzień dobry. Nie potrafi dotrzymać wstrzemięźliwości czy nie chce? Myślę, że w pierwszej kolejności należałoby ustalić, co dla tej osoby jest ważne. Jaką ma motywację do powstrzymywania się od seksu. Jakie korzyści i koszty ponosi? Popęd seksualny jest ewolucyjnie jednym z najsilniejszych motorów naszego działania. Jednocześnie aktywność w tym obszarze reguluje wiele pozaseksualnych potrzeb np. bycie ważnym, akceptowanym, atrakcyjnym, sprawczym człowiekiem. Pozdrawiam, Marzena Pietrusińska