Witam. Proszę o pomoc.Od kilku lat mam problemy gastryczne.Zaczeło się od refluksu żółciowego,na któ

2 odpowiedzi
Witam. Proszę o pomoc.Od kilku lat mam problemy gastryczne.Zaczeło się od refluksu żółciowego,na który dostawałam przez 3 lata IPP. Miałam zapalenie pęcherza które nie mogłam wyleczyć i przez pół roku wybrałam 7 antybiotyków. Z żołądkiem sprawa tylko się pogorszyła nie mogłam zjeść normalną porcje (byłam od razu pełna) , jedzenie zalegało, miałam deficyt kaloryczny bardzo schudłam. Ważyłam 53 kilo przy wzroście 1.82 . Późnej dostałam Xifaxan i 2 antybiotyki na SIBO. I od tego czasu zaczęłam mieć ogromne problemy z jelitami. Aktualnie jestem po leczeniu lamblii (zentel i macmiror) , miałam zrobiony test Organix Gastro i badanie flory bakteryjnej z kału wyszło mi że mam przerost grzybów i dużą ilość patogenów.
Dostałam probiotyki i leczenie na lamblie. Po leczeniu nic się nie zmieniło nadal źle się czuje ,mam ogromne wzdęcia brzuch po każdym posiłku jak w ciąży.Mam dużo nietolerancji pokarmowych, jem to samo codziennie. Próbowałam pić ocet jabłkowy który powodował później ból żołądka. Cofa mi się wszystko z żołądka, boli mnie woreczek żółciowy (nie mam zapalenia i kameni) i po jedzeniu czasami mam ból żołądka.
Dzień dobry, opisane problemy zdrowotne są bardzo złożone, dlatego proponowałabym konsultację, aby dokładniej sprecyzować o jakie nietolerancje pokarmowe chodzi. Wówczas można ustalić sposób postępowania dietetycznego, aby stopniowo wyciszyć i odciążyć przewód pokarmowy, a w miarę poprawy stanu zdrowia rozszerzać dietę. Jeśli chciałaby Pani uzyskać pomoc to proszę skontaktować się z poradnią Profidiet, współpraca jest możliwa stacjonarnie i online.

Dzień dobry, przy wielu problemach zdrowotnych dieta powinna być opracowana indywidualnie w zależności od występujących dolegliwości. W Pani przypadku powinna być lekkostrawna z wykluczeniem produktów nasilających refluks, obciążających przewód pokarmowy, długo zalegających w przewodzie pokarmowym, nasilających nadmierną produkcję gazów, uwzględniająca konkretne nietolerancje pokarmowe, możliwe, że z elementami diety low fodmap. Polecam udać się do dietetyka, który opracuje dla Pani zbilansowany jadłospis, który mimo wielu wykluczeń nie doprowadzi do niedoborów.