Witam. Prosze o podpowiedz w sprawie doboru butelki a raczej smoczka do karmienia. Jaki ksztalt smoc

3 odpowiedzi
Witam. Prosze o podpowiedz w sprawie doboru butelki a raczej smoczka do karmienia. Jaki ksztalt smoczka jest najbardziej odpowiedni dla 3 miesiecznego dziecka. Anatomiczny czy prosty
Dzień dobry Pani. Aby odpowiedzieć na Pani pytanie warto by było
1.Ocenić wargi, czy są napięte, czy wiotkie ?
2. Stan policzków.
3. Czy utrzymuje się wiotkość krtani? 4.Jak wygląda stan języka, wędzidełko?
Proszę o kontakt w razie potrzeby. Sylwia Kot

Dzień dobro, prawidłowy dobór smoczka do butelki wymaga zawsze oceny indywidualnej w gabinecie przez specjalistę.Ocenie podlega budowa
jak i sprawność kompleksu ustno-twarzowego.Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja logopedyczna dzieci - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
niestety korespondencyjnie nie można dobrać smoczka. W przypadku dzieci rozwijających się normatywnie sprawa jest prostsza, natomiast w przypadku jakichkolwiek zaburzeń rozwojowych czy to z nieprawidłowości anatomicznych w obrębie twarzoczaszki, niewłaściwej siły ssania, zbyt silnego lub zbyt słabego napięcia mięśni należy dokonać analizy problemów. Zawsze dobiera się smoczek do konkretnego dziecka. W doborze smoczka może pomóc logopeda, doradca laktacyjny, pediatra, pielęgniarka.