Witam.Potrzebuje pomocy dla siostry,uważam że dopadła ją depresja i nie radzi sobie ze wszystkim.Jes

3 odpowiedzi
Potrzebuje pomocy dla siostry,uważam że dopadła ją depresja i nie radzi sobie ze wszystkim.Jest silną kobietą tak myślałam do wczoraj gdy chciała łyknąć tabletki....Gdzie mam szukać pomocy dla niej ,jak mam pomóc...
Dzień Dobry Pani,
Dziękuję Pani za kontakt :)
Dla Pani Siostry niezbędna jest pomoc profesjonalna.
Proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu lub prywatnie - celem szczegółowej diagnostyki symptomatycznej oraz komplementarnego leczenia.
Proszę nie czekać, warto byłoby dać Siostrze wsparcie emocjonalne poprzez swoją obecność, towarzysząc Siostrze w drodze/w czasie konsultacji specjalistycznej (oczywiście na zewnątrz Gabinetu).

Z życzeniami dla Pani i Siostry tego, co jest Paniom teraz najbardziej potrzebne,

Dzień dobry,w przypadku dowiedzenia się o próbie samobójczej należy natychmiast zadzwonić po karetkę nawet wtedy,gdy osoba będzie nas prosiła czy mówiła,że wcale nie chciała tego zrobić. Ważna jest jak najszybsza interwencja,ponieważ bardzo często się zdarza,że osoba dokonuje kolejnej próby samobójczej po tej pierwszej.Nie musimy wiedzieć nawet gdzie dokładnie osoba się znajduje by zadzwonić po pomoc.W tym momencie bardzo zachęcam do udania się siostry do Ośrodka Interwencji Kryzysowej znajdującego się w pobliżu miejsca zamieszkania,który ma obowiązek udzielić pomocy bez czekania w kolejce. Może Pani też poszukać jak najszybszego terminu do psychiatry lub psychologa na stronie Informatora o terminach leczenia NFZ. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Dzień dobry. W sytuacji zagrożenia życia należy wezwać pogotowie. Warto skorzystać z pomocy specjalisty: psychiatry, psychoterapeuty. Taką pomoc można znaleźć prywatnie bądź na NFZ (Poradnie Zdrowia Psychicznego). W każdym większym mieście są też Ośrodki Interwencji Kryzysowej, w których w nagłych sytuacjach można skorzystać z pomocy specjalisty. Ważna będzie też postawa nieoceniającego wsparcia, towarzyszenia, bycia obok. Przykładowe komunikaty wspierające to "Nie jesteś sama", "Jesteś dla mnie ważna", "Jak mogę Ci pomóc?", "pomogę Ci znaleźć odpowiedniego specjalistę", "możesz na mnie liczyć", "masz prawo tak się czuć".
W sytuacji kryzysowej, zagrożenia życia działamy zdecydowanie i dyrektywnie, a gdy stan osoby jest bardziej stabilny, wtedy warto przyjąć bardziej łagodną postawę i zachęcać do skorzystania z pomocy specjalistów.
Życzę powodzenia i ciepło pozdrawiam.