Witam. Potrzebuję pomocy. Byłam przez rok w związku z facetem, mieszkalismy razem, nieraz zdazylo si

2 odpowiedzi
Witam. Potrzebuję pomocy. Byłam przez rok w związku z facetem, mieszkalismy razem, nieraz zdazylo się że z nerow mnie uderzył, był chorobliwie o mnie zazdrosny, często mnie wyzywał od najgorszych i z czasem zaczął czepiac się o wszystko że to robię źle i tamto też. Bardzo często się kłóciliśmy, ale bardzo się kochaliśmy i ciągnęłam to dalej z nadzieją ze się zmieni.. Przez niego mam niska samoocenę gdy byliśmy razem wiele razy przypalam go jak przeglądał inne młodsze ode mnie nastoletnie dziewczyny,ja mam 24lata. Gdy robiłam mu o to aferę mówił że to przypadkiem, albo samo się włączyło.. Często kłamał mimo dowodów jakie miałam chciał mi wmowic że to nie on... Kilka dni temu gdy kolejny raz mnie uderzył podjęłam decyzję że odchodzę, wyprowadziłam się i nie mogę sobie z tym poradzić. Wypisuje do mnie ze się zmieni, i będzie o mnie walczył by mnie odzyskać. Ale ja nie reaguje mimo że serce mi pęka z tęsknoty. Dwa dni po rozstaniu zalogowałam się na jego konto (nie wiedział że mam hasło) i zobaczyłam wiadomość do 19letniej dziewczyny która się oferuje na sex spotkania, napisał do niej żeby się spotkać.. Co ja mam o tym myśleć? Dlaczego on to robi? Przecież mnie tak kocha? Gdy odchodziłam płakał ze sobie nie poradzi beze mnie. I widać było że naprawde cierpi. Od rozstania wziął wolne od pracy. Czyli musi to przeżywać, ale żeby od razu umawiać się na sex?proszę o pomoc, czy taki człowiek się zmieni jeśli pójdzie na jakąś terapię?
Myślę że to może być przede wszystkim dobry moment żeby Pani przyjrzała się własnym wzorcom i powodom dla których znalazła się Pani w takiej relacji gdzie granice są tak bardzo poprzesuwane. Szczerze mówiąc raczej bym nie liczyła na zmiany u partnera. Wsparcie psychologa w terapii byłoby bardzo wskazane dla Pani w takiej sytuacji. Przemoc fizyczna z reguły się nasila. Jest wiele bezpłatnych źródeł pomocy, telefony zaufania, poradnie z których może Pani skorzystać. Wszystkie informacje są w internecie. Proszę też poczytać o związkach z narcystycznymi partnerami i o wzorcach nadużyć jakich się dopuszczają. Jeśli mówi Pani po angielsku to proponuję you tube Dr Ramani Durvasula.

Dzień dobry,
najważniejsze jest Pani poczucie bezpieczeństwa i komfortu.
Proszę odpowiedzieć sobie na pytanie- na czym Pani zależy, co sprawi, że będzie Pani szczęśliwa? Czy związek, w którym Pani była spełnia Pani oczekiwania odnośnie poczucia bezpieczeństwa, wzajemnego wsparcia i pomocy, budowania poczucia własnej wartości?
Sugeruję przepracowanie Pani emocji z Psychologiem/Psychoterapeutą.
Pozdrawiam serdecznie