Witam. Od roku mam założoną spiralę Mirena. Na kontroli po miesiącu okazało się, ze mam torbiel 3 cm
1
odpowiedzi
Witam. Od roku mam założoną spiralę Mirena. Na kontroli po miesiącu okazało się, ze mam torbiel 3 cm. Lekarz powiedział, że to normalne i aby sie nie przejmować. Przyszłam na kontrolę po roku, torbiel nadal jest ale powiększyła się do rozmiaru 5cm x 8cm. Do tego po środku jest dziwna przegroda, wygląda jak podzielona na pół. Dostałam tabletki Belara. Mam szereg objawów torbieli. Czy czeka mnie usunięcie wkładki? Usunięcie torbieli takiej wielkości wiąże się z laparoskopią czy już operacją? Lekarz niechętnie ze mna rozmawial na ten temat, czuję się zagubiona. Mam zle sampoczucie, bole glowy, bole brzucha (po stronie torbieli) i bol pleców w dolnym odcinku.
Torbiel tej wielkości wiąże się z ryzykiem skrętu torbieli co z kolei stanowi wskazanie do pilnej operacji. Proszę skontrolować podczas kolejnej wizyty czy torbiel po zastosowaniu leczenia uległa wchłonięciu lub pęknięciu. Jeśli będzie się utrzymywała to wskazana może być planowa laparoskopia celem jej usunięcia.
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.