Witam, chciałem się dowiedzieć czy nie posiadam może "zbyt dużo bakterii" Propionibacterium acnes.

2 odpowiedzi
Witam, chciałem się dowiedzieć czy nie posiadam może "zbyt dużo bakterii" Propionibacterium acnes.
Skąd akurat pytanie o tą bakterie ? Zanim odpowiem dodam, że wyczytałem "Substratem do fermentacji jest glukoza lub kwas mlekowy."
Od lat uważnie patrzę na diete i normalnie nie mam żadnych problemów z cerą, ale wystarczy ze tylko zjem jakiegoś batona. Ogolnie jakąś czekoladę. Czy nawet przekrocze dziennie 25g cukru z produktów. To zaraz pojawiają mi się "syfy". Być może to glukoza a moze cos jeszcze pownieważ nawet zmiana ketchupu na Heinz z Kotlina nie powoduje "syfów". Czy jakies inne sosoy... no nie waże. Ważne jest to czy jeżeli ten cukier ma az tak duży wpływ. To czy nie mam właśnie za dużo wymienionej wyżej bakterii i czy nie powinienem zastosować jakiegoś probiotyku. Aż tak może mi nie zależy na tym bo bez cukru o wiele lepiej człowiek żyje a sama ciekawość mnie trapi. Tak robiłem badanie krwi i nie jedzac żadnych słodyczy to był wynik 95 z rana. Czasami biorę tabletki na cukier przed posiłkiem tak po prostu bo nawet nie jedzac słodyczy a mając jakąs tam diete gdzie praktycznie zawsze jest cukier to i tak mysle ze byl on wysoki. Im bardziej przetworzone produkty tym czesciej się pojawiaja "syfki" z napojów tez juz dawno zrezygnowalem a jezeli juz to cola zero cukru do drinka. Nie chce jesc cukru bo zęby maja się lepiej i ogolnie same plusy. Ale moze ta bakteria wpływa na jeszcze jakies inne rzeczy więc pytanie co robić i jak ?
Dzień dobry
Pojawienie się trądziku jest o wiele bardziej złożone niż tylko wpływ cukru na ich powstanie. Na ich powstanie wpływają m.in. leki, kosmetyki, hormony, cykl menstruacyjny, stres, palenie papierosów, stan zapalny oraz czynniki genetyczne. Badania wykazują prawdopodobieństwo wpływu produktów wysokoprzetworzonych z dużą ilością cukrów prostych i tłuszczy nasyconych z wystąpieniem trądziku. Jednak jest to o wiele bardziej złożona kwestia.
Do usłyszenia
Marek Kochajkiewicz

Tutaj oprócz kwestii cukru może dochodzić problem z histaminą (spożywanie m.in. kakao, czy ketczupu powoduje jej wyrzut w organizmie). U osób z zaburzoną mikroflorą często dochodzi do nietolerancji histaminy. Do trądziku trzeba podejść holistycznie, zadbać o jelita, zaopatrzyć się m.in. w dobry probiotyk. Zapraszam na konsultację, gdzie po szczegółowym wywiadzie, pomogę dobrać odpowiednią dietę oraz suplementację. Pozdrawiam