Witam, od około 5 miesięcy zmagam się z problemem, dotyczy on uczuć do mojego partnera. Zaczeło się

2 odpowiedzi
Witam, od około 5 miesięcy zmagam się z problemem, dotyczy on uczuć do mojego partnera. Zaczeło się od jednej myśli "a co jezeli go nie kocham" i od tamtej pory moja codzienność polega na biciu się ze własnymi myślami, nie umiem o tym nie myśleć, nie chce nie kochać mojego kochanego chłopaka, chce być blisko niego ale czesto gdy chce go po prostu pocalować czuje jakies nieprzyjemne napięcie które mi przeszkadza, często także gdy pomagam pojawiają sie myśli o treści ze sie zmuszam mimo iz nie czuje aby tak było. Chce kochać mojego partnera, nie chce z nim zrywac, jednak życie z tym jest bardzo męczące. Czasami są epizody kiedy to nie umiem określić czy go kocham czy nie. Nie mam pojęcia co sie dzieje, nie wiem czy to zwykle natretne mysli czy moze w tym wszyskim naprawde chowa sie jakas niechec do niego, pomocy!
Dzień dobry,
to rzeczywiście może być nieprzyjemne uczucie, kiedy pojawia się w nas niepewność lub sprzeczność w tak ważnej sprawie, a jakaś część nas (myśli, emocje) jest sprzeczna z naszymi świadomymi intencjami: chcę kochać chłopaka, ale pojawiają się myśli, że może nie kocham i napięcie w ciele, które sugeruje, że coś mi przeszkadza. Często też boimy się tego odczucia i myśli, bo co jeśli są "prawdziwe"?
Z pewnością warto się przyjrzeć temu, co się pod nimi kryje i pewnej wiadomości, jaką ta myśl, napięcie niesie dla nas. Być może czegoś się obawiamy, albo potrzebujemy w związku, czego nie do końca sobie uświadamiamy, a co powoduje to napięcie i ambiwalencję. Często samo uświadomienie już zmienia nasze emocje wokół problemu.
Zdecydowanie polecam umówienie się na konsultację (psychologiczną, psychoterapeutyczną) i przyjrzenie się na spokojnie i w bezpiecznej przestrzeni temu, co się dzieje. Niekoniecznie musi być to psychoterapia, może to być krótka praca, skoncentrowana na tę trudność.
Powodzenia!

Dzień Dobry, polecam skontaktować się ze specjalistą, aby szerzej omówić ten temat podczas sesji. Pozdrawiam serdecznie