Witam,od jakiegoś czasu mam ze sobą problem i nie wiem co może to powodować.Zacznę od tego że zauważ

4 odpowiedzi
Witam,od jakiegoś czasu mam ze sobą problem i nie wiem co może to powodować.Zacznę od tego że zauważyłem u siebie zmiany zachowania wobec swojej partnerki jestem bardziej agresywny werbalnie i wszystko wzbudza we mnie zazdrość,dodatkowo od jakiegoś czasu towarzyszy mi silne pocenie się dłoni,ból brzucha do tego problem z zasypianiem,natrętne myśli których powoli mam dosyć całym sercem do tego rano gdy wstaję do pracy mam po kilka razy odruch wymiotny (uspokaja się to po około 2h od przebudzenia,dodam że cały czas mam ciarki na plecach mimo że w pomieszczeniu się nawet gorąco bo 21 stopni a ja mam ciarki... chorowałem na depresje i stany lękowe spory czas ale nie czuje się tak jak wtedy więc o co tu może chodzić? predkosc akcji serca podczas tych rzeczy się nie zmienia serce pracuje normalnie.Proszę o pomoc.
Zaburzenia lękowe manifestują się różnie.Bardzo często towarzyszą im objawy, które Pan zauważa u siebie..Uporczywe, natrętne myśli,zaburzenia snu,drażliwość.
Do objawów somatycznych należy nadmierna reakcja układu autonomicznego co objawia się poceniem rąk. Natrętne myśli mogą świadczyć o OCD, choć niekoniecznie.Sugeruję holistyczne podejście do diagnozy; wizytę u lekarza rodzinnego; podstawowe badania krwi,konsultację z lekarzem psychiatrą oraz psychoterapeutą, rozpoczęcie medytacji. Wszystkiego dobrego!

Dzień dobry, dziękuje za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Przede wszystkim zachęcałbym do wizyty u lekarza w celu wykluczenia chorób somatycznych.
W przypadku wykluczenia, poleciłbym konsultację psychologiczną podczas której mógłby Pan szerzej przedstawić swoje trudności jak np. natrętne myśli.
Życzę wszystkiego dobrego :)
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 130 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Rozumiem, że od pewnego czasu dostrzega Pan u siebie niepokojące zachowania wobec partnerki: wzrost zazdrości oraz agresji werbalnej. Poza tym wymienił Pan jeszcze kilka objawów somatycznych (ból brzucha, wzmożona potliwość, odruchy wymiotne, ciarki na plecach) oraz dodatkowe niepokojące Pana symptmy takie jak: problemy z zasypianiem i natrętne myśli. Faktycznie ważną wskazówką jest fakt, iż wcześniej zmagał się Pan z depresją i zaburzeniami lękowymi. Oczywiście z powodu niewystarczających informacji nie można powiedzieć, iż opisywane przez Pana objawy są powiązane z jedną z tych chorób. Warto natomiast zaobserwować, że zarówno depresja jak i zaburzenia lękowe mają tendencję do nawrotów i przebieg kolejnego epizodu wcale nie musi być rażąco podobny do wcześniejszego okresu nasilenia objawów depresyjnych czy lękowych. Ze względu na występowanie, niepokojących Pana sypmtomów somatycznych warto przede wszystkim zacząć od konsultacji z lekarzem rodzinnym - tak aby wykluczyć fizyczne podłoże opisywanych przez Pana objawów. Dopiero potem być może warto będzie pomyśleć o konsultacji z psychologiem, który pomoże zorientować się w sytuacji i wskaże dalsze możliwe kierunki działania. Pozdrawiam serdecznie!
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Z opisu wynika, że możesz doświadczać kilku różnych objawów, które mogą być związane ze stresem lub innymi czynnikami emocjonalnymi. Zmiany w zachowaniu wobec partnerki, agresja werbalna, zazdrość oraz natrętne myśli mogą być objawami trudności w relacjach interpersonalnych lub problemów emocjonalnych, takich jak lęki czy niepokój. Silne pocenie się dłoni, ból brzucha, problemy ze snem oraz odruchy wymiotne mogą być reakcjami fizycznymi na stres lub napięcie emocjonalne. Ciągłe odczuwanie ciarków na plecach, mimo ciepła, może być związane z nadmiernym napięciem mięśniowym lub dysregulacją emocji.

Warto rozważyć skonsultowanie się z terapeutą, który może pomóc Ci zidentyfikować przyczyny tych objawów oraz opracować strategie radzenia sobie z nimi. Możliwe, że doświadczasz skutków wcześniejszych doświadczeń z depresją i lękami, które nadal mogą wpływać na Twoje samopoczucie. Ważne jest również wykluczenie innych przyczyn fizycznych tych objawów poprzez konsultację z lekarzem. Terapeuta może pracować z Tobą nad budowaniem umiejętności radzenia sobie ze stresem, poprawą komunikacji w związku oraz eksploracją ewentualnych nieświadomych czynników prowadzących do tych objawów.