Witam, od dwóch miesięcy jest na diecie niskowęglowodanowej. Przed rozpoczęciem diety mój poziom glu

2 odpowiedzi
Witam, od dwóch miesięcy jest na diecie niskowęglowodanowej. Przed rozpoczęciem diety mój poziom glukozy na czczo wahał się w granicach od 80 mg/dl do 99 mg/dl. Po dwóch miesiącach stosowania tej diety moje pomiary glukozy na czczo wynoszą powyżej 100 mg/dl. A rekord to 120 mg/dl.
Czy taka sytuacja jest normalna? Czy raczej oznaka że ta dieta nie jest dla mnie?
Chciałem się też zapytać czy pomiary glukozy robić od razu po przebudzeniu? czy odczekać jakiś czas?
Pozdrawiam
Dieta niskowęglowodanowa jest często zalecana dla osób z insulinoopornością, stanami przedcukrzycowymi, cukrzycą, chorobami neurologicznymi, a także osobom z nadwagą oraz otyłym. W przypadku tej diety, organizm może przestawić się na spalanie tłuszczu, co może prowadzić do utraty wagi. Jednakże, każdy organizm jest inny i reaguje na zmiany w diecie na swój własny sposób.

Jeśli chodzi o poziom glukozy we krwi, to prawidłowy poziom na czczo wynosi od 70 do 99 mg/dl. Idealnie 85 mg/dl. Poziom od 100 do 125 mg/dl jest uważany za nieprawidłowy, a poziom powyżej 126 mg/dl może wskazywać na cukrzycę.

Co do pomiarów glukozy, to zaleca się mierzyć poziom cukru we krwi na czczo rano, przed spożyciem pierwszego posiłku (śniadania). W tym czasie organizm ma przynajmniej 8-10 godzin przerwy od jedzenia i nie ma wpływu na wynik badania.
Zapraszam do kontaktu w celu omówienia szczegółów.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, w oparciu o wyniki które Pan podaje należałoby przede wszystkim dokonać ewaluacji diety. Istnieje prawdopodobieństwo, że wybrane produkty spożywcze uznane za niskowęglowodanowe nie są akurat dla Pana. Bardzo możliwe, że wprowadził Pan do diety produkty, których Pan do tej pory nigdy nie spożywał i organizm tak na nie zareagował. Bardzo możliwe, że w wybranych przez Pana produktach znalazły się gdzieś "ukryte węglowodany" w formie np. dodatków. Ważne są również pory spożywania posiłków, ilość snu oraz godzina ostatniego posiłku. Zapraszam do kontaktu.
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.