Witam, od dwóch miesięcy jest na diecie niskowęglowodanowej. Przed rozpoczęciem diety mój poziom glu

2 odpowiedzi
Witam, od dwóch miesięcy jest na diecie niskowęglowodanowej. Przed rozpoczęciem diety mój poziom glukozy na czczo wahał się w granicach od 80 mg/dl do 99 mg/dl. Po dwóch miesiącach stosowania tej diety moje pomiary glukozy na czczo wynoszą powyżej 100 mg/dl. A rekord to 120 mg/dl.
Czy taka sytuacja jest normalna? Czy raczej oznaka że ta dieta nie jest dla mnie?
Chciałem się też zapytać czy pomiary glukozy robić od razu po przebudzeniu? czy odczekać jakiś czas?
Pozdrawiam
Dieta niskowęglowodanowa jest często zalecana dla osób z insulinoopornością, stanami przedcukrzycowymi, cukrzycą, chorobami neurologicznymi, a także osobom z nadwagą oraz otyłym. W przypadku tej diety, organizm może przestawić się na spalanie tłuszczu, co może prowadzić do utraty wagi. Jednakże, każdy organizm jest inny i reaguje na zmiany w diecie na swój własny sposób.

Jeśli chodzi o poziom glukozy we krwi, to prawidłowy poziom na czczo wynosi od 70 do 99 mg/dl. Idealnie 85 mg/dl. Poziom od 100 do 125 mg/dl jest uważany za nieprawidłowy, a poziom powyżej 126 mg/dl może wskazywać na cukrzycę.

Co do pomiarów glukozy, to zaleca się mierzyć poziom cukru we krwi na czczo rano, przed spożyciem pierwszego posiłku (śniadania). W tym czasie organizm ma przynajmniej 8-10 godzin przerwy od jedzenia i nie ma wpływu na wynik badania.
Zapraszam do kontaktu w celu omówienia szczegółów.

Dzień dobry, w oparciu o wyniki które Pan podaje należałoby przede wszystkim dokonać ewaluacji diety. Istnieje prawdopodobieństwo, że wybrane produkty spożywcze uznane za niskowęglowodanowe nie są akurat dla Pana. Bardzo możliwe, że wprowadził Pan do diety produkty, których Pan do tej pory nigdy nie spożywał i organizm tak na nie zareagował. Bardzo możliwe, że w wybranych przez Pana produktach znalazły się gdzieś "ukryte węglowodany" w formie np. dodatków. Ważne są również pory spożywania posiłków, ilość snu oraz godzina ostatniego posiłku. Zapraszam do kontaktu.
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.