Witam. O czym może świadczyć rozpieranie w podbrzuszu (podobne w odczuciu do miesiączkowego, ale do

1 odpowiedzi
O czym może świadczyć rozpieranie w podbrzuszu (podobne w odczuciu do miesiączkowego, ale do miesiączki jest jeszcze prawie tydzień)? Po nacisku na podbrzusze (dość bolesnym) następuje potrzeba oddania gazów, (ale nie mam obecnie jakiegos zaparcia), które przynosi w 80% ulgę. Przy nacisku na podbrzusze ból przenosi się pod żebra. Występuje pieczenie przy oddawaniu moczu (mam teraz infekcję gardła i zatok, więc może osłabiona odporność, ale nie biorę antybiotyku który mógłby wpłynąć na mikroflorę jelit), ale czy takie powiązanie objawów z gazami i z jelitem może występowac przy infekcji pęcherza? W historii mam kilka lat temu torbiel jajnika 5 cm, która jednak się wchłonęła. USG całej jamy brzusznej wykonywane w listopadzie 2018 (z innych wskazań, bo ten dziwny ból mam dziś pierwszy dzień) nie wykazało żadnych zmian. Badania krwi te 2 miesiące temu też były dobre. A podbrzusze boli na środku, nie po bokach, więc jajnik chyba odpada? Nie wiem, do kogo się skierować, czy w pierwszej kolejnosci brać pod uwagę czynniki ginekologiczne, gastrologiczne czy urologiczne.
Przede wszystkim proponowalabym badanie ogólne moczu. Zapalenie pęcherza moczowego moze dawac spowolnienie pracy jeli i wzdęcia. A skoro jest pieczenie przy oddawaniu moczu to pewnie w drogach moczowych jest infekcja i to ona daje te objawy.