Witam. Moje dziecko ma prawie piec miesiecy. Karmie mala jedynie mlekiem naturalnym. Przybiera norma

5 odpowiedzi
Witam. Moje dziecko ma prawie piec miesiecy. Karmie mala jedynie mlekiem naturalnym. Przybiera normalnie na masie. Dzis w nocy zauważylam pienisty stolec o normalnym zabrwieniu bez dodatkowych niepokojacych cech> Wygladal jak ubity trzepaczka i bylo slychac go w trakcie wyprozniznia. Sytuacja miala miejsce dwa razy. Stolec na dobe byl oddany dwa razy. jestem tym faktem mocno zaniepokojona> młoda nie ma temeratury zachowuje sie normalnie.O czym to moze swiadczyc ta konsystencja stolca?? Dodam ze zjadlam dzien wczesniej kilka orzehow i okolo dwoch lyzek pelnego mleka w proszku. Czy to moze byc z tym zwiazane??Udac sie do lekarza na wizyte??Co zrobic w tej sytuacji??Ile czasu to moze trwać??Z gory dziekuje za pomoc i porade. Czekam na odp
Witam. Rozumiem że karmi Pani dziecko jedynie piersią? Proszę pamiętać, że wszystko co Pani zje, w jakiś sposób odbija się na pracy przewodu pokarmowego Pani dziecka. W związku z tym że np. orzechy są często alergizujące, lepiej jest je skreślić z Pani jadłospisu. Druga sprawa - w chwili obecnej jest dość dużo różnych infekcji o które bez przerwy się ocieramy. Panuje np. grypa jelitowa, która charakteryzuje się m. innymi licznymi, luźnymi wypróżnieniami. Na razie proszę się nie martwić ale proszę zwrócić uwagę na dopojenie dziecka. Wtedy kiedy liczba luźnych wypróżnień zwiększyła by się, wystąpiła gorączka i inne objawy - należy poprosić o konsultację. Pozdrawiam Dr J.Czelej

Taki stolec może być wynikiem spożytych przez Panią pokarmów. Jezeli jest to jednorazowe zdarzenie nie ma powodu do niepokoju, jeżeli objawy będą się powtarzać proszę zasięgnąć porady lekarza
Dzień dobry

Jeden tego typu stolec nie jest powodem do dużego niepokoju.
Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać warto włączyć probiotyk lub zgłosić się do lekarza.

Pozdrawiam
Piotr Hartmann
Ten stolec może zależeć od tego co Pani spożyła. Należy przejść na kilka dni na dietę Hypoalergiczną.Jeżeli nadal dziecko będzie oddawało wolne stolce- proszę iść do lekarza.
Szanowna Pani, tak jak Pani zauważyła jakość kupy mogła się pogorszyć po wprowadzeniu nowych produktów do Pani diety. Proszę obserwować kupy. Jeśli gdyby się pojawiły liczniejsze kypy, wymioty bądź gorączka proszę o konsultację z pediatrą.
Póki co można włączyć probiotyk Dicoflor 1x5 kropli.