Witam mój mąż wpadł w ciąg alkoholowy i piję już tydzień chciała bym mu jakoś pomóc prubuje cały cza

8 odpowiedzi
Mój mąż wpadł w ciąg alkoholowy i piję już tydzień chciała bym mu jakoś pomóc prubuje cały czas ale to nic nie daje on w dalszym ciągu piję nie chce przestać ani iść ze mną do żadnej poradni nie wiem jak do niego mam dotrzeć mamy malutka curke pomocy
Jesli maz nie chce skorzytac z pomocy specjalisty to zachecam zeby pani udala sie na wizyte to specjalisty psychoterapii uzlaeznień

Niestety często osoba pijąca nie chce skorzystać z pomocy, nie jest jeszcze gotowa. Dlatego ważne jest, aby Pani umówiła się na wizytę do specjalisty psychoterapii uzależnień. Warto dowiedzieć się co można robić w takich sytuacjach.
Na pewno również nie warto rozmawiać z nim i prosić go o to by nie pił, gdy jest pijany. Szkoda Pani zdrowia. Jeśli ma Pani obok siebie jakąś bliską osobę, może można by było przenieść się do niej teraz z córcią? Przeczekać ten czas picia męża. A gdy przestanie trzeba by było z nim porozmawiać. Myślę jednak, że potrzebowałaby Pani wsparcia specjalisty aby podpowiedział jak to można zrobić. Proszę pamiętać też, że jeśli poczuje Pani zagrożenie dla siebie czy dziecka ze strony pijanego męża, trzeba zadzwonić na policję. Pozdrawiam serdecznie Aleksandra Hofman
nie da się pomóc komuś, kto nie widzi problemu i nie stara się go rozwiązać. mąż potrzebuje detoksykacji, by przerwać ciąg, Pani potrzebuje zadbać o siebie i o swoją córkę
Witam serdecznie. Mąż jest osoba uzależnioną i dobrze by było by udał się po pomoc do terapeuty uzależnień.Musi to być jednak jego decyzja-to warunek niebędny.Bez jego dobrej woli i chęci leczenia/zaprzestania picia żadna terapia nie odniesie skutku. Proponuje by na ten moment zajęła się Pani sobą-można się udać po pomoc do psychologa, terapeuty gdyż sytuacja w której się Pani obecnie znajduje jest bardzo trudna i obciążająca. Jedyne na co teraz ma Pani wpływ to własne myśli i emocje, własny dobrostan psychofizyczny,oraz dobro Państwa córeczki.Mąż jest osobą dorosłą i owszem-wymaga pomocy, ale odpowiada sam za siebie.Gdy będzie gotowy na przyjęcie pomocy ze strony zarówno Pani jak i terapeuty-to ją przyjmie. W tym czasie proszę dbać o siebie i swój stan. Życzę aby sytuacja rozwiązała się dla Państwa w jak najlepszy sposób.Pozdrawiam.
Dobrze byłoby aby Pani udałą się do Poradni Uzależnienia i porozmawiała z terapeutą uzależnień, który może pokierować i podpowiedzieć co może Pani robić w takiej sytuacji. Są również grupy wsparcia czy terapii dla osób "współuzależnionych" (czyli tych, którzy blisko żyją z kimś uzależnionym) oraz grupy samopomocowe Al-anon. Może również Pani skorzystać z porady w jakimś ośrodku interwencji kryzysowej. Jeśli mąż np.stosuje przemoc (fizyczną lub psychiczną) to tym bardziej warto skorzystać z interwencji. Jestem terapeutą uzależnień i od lat pracuję zarówno z osobami uzależnionymi, jak ich rodzinami. To co można teraz zrobić, to przeczekać ten czas jego picia, nie ma sensu namawiać go do zmiany kiedy jest pod wpływem alkoholu. Dopiero po ciągu, kiedy będzie trzeźwy, ale pewnie cierpiący i skruszony, warto na spokojnie, bez robienia wyrzutów i pretensji, na życzliwie porozmawiać o konieczności zmian i pomocy specjalisty od uzależnień. Postawić np warunki, ale tylko takie, jakie rzeczywiście jest Pani gotowa zrealizować. Tutaj b.ważne jest bycie konsekwentną, bo jak raz Pani czymś zagrozi i nie dotrzyma tego, to potem Pani groźby nie będą brane na poważnie. Może Pani np powiedzieć, że go kocha i martwi się, dlatego chce aby podjął np leczenie. Jeśli po odstawieniu alkoholu będzie miał silne objawy typu drżenia, niepokój, lub delirium itd to konieczne byłoby odtrucie w szpitalu. A potem terapia. Trzymam kciuki.
Witam
Proponuję, aby podeszła Pani do najbliższego ośrodka zajmującego się leczeniem uzależnień i porozmawiała tam z terapeutą. Oczywiście najlepiej jest wcześniej umówić się telefonicznie. Są również metody farmakologiczne. Pozdrawiam
Jeżeli mąż nie chce na ten moment zaprzestać picia, ani nawet spróbować, zgłosić się na leczenie, może Pani sama zgłosić się na konsultacje do terapeuty uzależnień, aby dowiedzieć się, jak postępować w chorobie alkoholowej oraz jak chronić siebie
i dziecko. Potrzebna jest tu specjalistyczna wiedza. Zachęcam do kontaktu ze specjalistą.