Witam moj 3 letni syn tydzien temu przestraszyl sie psa sasiada od tego czasu jaka sie ale tylko na

6 odpowiedzi
Moj 3 letni syn tydzien temu przestraszyl sie psa sasiada od tego czasu jaka sie ale tylko na poczatku wypowiadanego zdania dodam ze nie za kazdym razem i jak go prosze zeby powtorzyl cos to zrobi to bez jakania. Ale wczoraj zaczol sie jakac bardzo i sam mowil do mnie mamo co sie ze mna dzieje. Nie umiem mu pomoc bo nie wiem jak bardzo prosze o rade
Witam,
przede wszystkim proszę nie koncentrować się na tym jak mówi Pani Synek, bo wtedy jąkanie się nasili. Proszę go nie poprawiać, nie kończyć ani nie dopowiadać słów za niego, ani nie kazać mu powtarzać słów. Najważniejszą rzeczą jest spokój i akceptacja im większe napięcie emocjonalne i stres tym mowa staje się bardziej niepłynna. Proszę udać się na konsultację do logopedy - dostanie Pani wskazówki i ćwiczenia do domu.
Pozdrawiam serdecznie Urszula Korbiel

Dzień dobry. Proszę skonsultować się z logopedą pracującym z małymi dziećmi. Logopeda przekaże pani wskazówki, w jaki sposób bawić się z dzieckiem, jak z nim rozmawiać, jakie ćwiczenia wykonywać, aby niwelować niepłynność mowy. Pozdrawiam
Witam,

Proszę udać się z synkiem do psychologa dziecięcego. Jąkanie u chłopca jest wynikiem traumy. Uspokojenie dziecka to podstawa.

Pozdrawiam.
Dzień dobry Pani! Najprawdopodobniej syn zaczął się jąkać na podłożu emocjonalnym. Przede wszystkim należy wyciszyć emocje, żyć spokojnie, nie zmieniać dziecku za dużo w jego najbliższym otoczeniu, otoczyć akceptacją, dać czas do wypowiedzenia się, nie przerywać mu. Przede wszystkim należy udać się do logopedy, który ma doświadczenie w pracy z tym zaburzeniem mowy i pracuje z małymi dziećmi. proszę pamiętać, że terapia jąkania to terapia całej rodziny. Nie zaszkodzi też wizyta u psychologa. Trzeba reagować. Pozdrawiam !
Dzień dobry. Przede wszystkim na początek proszę zacząć stosować techniki wyciszające (np. masaż dociskowy z omijaniem stawów w ciągu dnia i na noc z muzyką relaksacyjną np. Tchaikovsky ma bezpieczną częstotliwość dla układu nerwowego dziecka) oraz koniecznie proszę udać się na diagnozę do neurologopedy, który wskaże tok dalszego postępowania i udzieli wskazówek odnośnie techniki postępowania.

Pozdrawiam
Karolina Modzelewska
Dzień dobry, warto udać się do neurologopedy i psychologa na konsultację. Może to być wizyta online z nagraną mową dziecka aby dodatkowo nie stresować malca.Taka rozmowa połączona z wywiadem pozwoli ocenić jakiego wsparcia potrzebuje dziecko ale też i rodzice.Powodzenia.Beata Musieowicz-neurologopeda.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 175 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.