Witam moim problemem jest tycie Nie jem dużo fakt nieregularne ale nie są to jakieś nie wiadomo jak

2 odpowiedzi
moim problemem jest tycie
Nie jem dużo fakt nieregularne ale nie są to jakieś nie wiadomo jakie tłuste potrawy staram się jeść zdrowo ale moje ciało ciągle przybiera na wadze mam stwierdziny zespół policystycznych jajników do tego długotrwały brak miesiączki każdy lekarz mówi co innego jedni aby zrobić badania na tarczyce ale wyniki z tarczycy wyszły dobrze inni na insulinoodpornosc ale wszyscy wiemy jak wygląda teraz dostanie się do jakiegokolwiek lekarza co robię nie tak że moja waga ciągle idzie w górę przez to wszystko zaczynam popadać w depresje wstydzę się rozebrać przed własnym mężem czuje się okropnie
Dzień dobry, jednostki chorobowe które Pani wymieniła mogą w pewien wpływać na zmianę masy ciała, ale główną przyczyną wzrostu masy ciała jest nieodpowiednio dobrana energetyczność diety do zapotrzebowania. Prawdopodobnie je Pani zbyt duże porcje, być może podjada coś Pani pomiędzy posiłkami lub dobór produktów do diety wymaga korekty. Zachęcam do konsultacji z dietetykiem, który po przeanalizowaniu Pani sposobu odżywiania oraz zebraniu wywiadu zdrowotno- żywieniowego, będzie mógł zaproponować indywidualne zalecenia żywieniowe. Powodzenia :)

Witam serdecznie
Jedzenie nieregularne może znacząco wpływać na zmianę masy ciała, jedzenie zbyt małych porcji także. Proszę wprowadzić regularność posiłków co 3 - 4 godziny i w tym czasie nie podjadać, pić około 2 - 2,5 litra wody. Co do badań można wykonać krzywą cukrową i insulinową, jak nie ma takiej możliwości wstępnie może być sam poziom glukozy i insulina na czczo (z tych wartości wylicza się wskaźnik HOMA) i z wynikiem udać się do lekarza