Witam,mam takie pytanie schudłem podczas depresji z 80 kg na 73,po dwóch miesiącach wróciłem do swoj

2 odpowiedzi
Witam,mam takie pytanie schudłem podczas depresji z 80 kg na 73,po dwóch miesiącach wróciłem do swojej wagi ale twarz dalej jest szczupła i obwód głowy trochę mniejszy,czy powróci mi z czasem wygląd twarzy i obwód głowy taki jaki miałem przed chorobą? Mam 43 lata.Mężczyzna.
Sposób w jaki reagujemy na redukcję i ponowne przybranie na masie ciała jest bardzo indywidualny i raczej trudno to przewidzieć. Na kształt twarzy dodatkowo ma wpływ nie tylko ilość tkanki tłuszczowej ale i jakość skóry, która zmienia się nie tylko pod wpływem diety ale i wieku, stylu życia, stanu zdrowia itp.

Dzień dobry! Ciężko przewidzieć czy wygląd Pana twarzy powróci do stanu sprzed operacji. O wyglądzie twarzy abstrahując od czynników genetycznych będzie wpływać ilość tkanki tłuszczowej, jakość skóry, a także ilość zgromadzonej wody. O masie ciała w perspektywie długoterminowej decyduje bilans energetyczny, który według książkowej definicji jest formą przedstawienia przemiany materii organizmów żywych. Porównuje on ilość energii (kalorii) dostarczonej wraz z pożywieniem z wydatkiem energetycznym danego organizmu, czyli z tym, ile organizm jej zużył. W sytuacjach, w których ilość dostarczanej do organizmu wraz z produktami spożywczymi energii/kcal będzie większa niż wydatkuje organizm, to masa ciała długofalowo będzie rosnąć. Należy pamiętać, że na masę ciała wpływa bardzo wiele czynników takich jak: nawodnienie, ilość treści jelitowej, sen, ilość spożytej soli, ilość spożytego błonnika oraz węglowodanów czy ilość stresu, a sam wynik widziany na wadze może z dnia na dzień różnić się kilkoma kilogramami. Stąd może być tak, iż choć waga przy jednorazowym pomiarze wykazała powrót do masy ciała sprzed operacji, to w rzeczywistości może ona być niższa oraz ilość tkanki tłuszczowej może być niższa niż przed operacją, a to z kolei sprawia, że wygląd twarzy nie wrócił do stanu sprzed operacji. Jeśli będzie zwracać Pan uwagę na ilość spożywanej energii i nie będzie ona przewyższać Pańskiego zapotrzebowania energetycznego, to szansa, że wygląd twarzy wróci do stanu sprzed operacji jest bardzo niewielka. Pozdrawiam!