Witam mam takie pytanie otóż co to może być jak chłopak pierw staral się, zabiegał było czuć że się

4 odpowiedzi
Mam takie pytanie otóż co to może być jak chłopak pierw staral się, zabiegał było czuć że się mu podobam, a gdy ja mu zaproponowałam spotkanie to zaczął się dystansowac i unikać mnie całkiem? Czy on jest niedojrzaly emocjonalnie czy może mu już nie zależy na dziewczynie, jeśli wie że zwróciła na niego uwagę?
Droga Pani,
oczywśicie może mieć Pani rację, podejrzewając, że chłopak ten jest tzw. typem zdobywcy i kiedy już osiągnął swój cel (zainteresowanie Pani) stracił ochotę na staranie się. Jednak nie wiemy tego na pewno. Powodów może być wiele, nie jesteśmy w stanie stwierdzić tego za niego, ponieważ byłoby to jedynie zgadywanie. Myślę, że warto skupić się na tym, co to dla Pani znaczy, jak Pani się z tym czuje. Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog

Dzień dobry! Rozumiem, że jest w pani chęć zrozumienia zachowania chłopaka, ale proszę pamiętać, że pani podejrzenia, czy też sugestie innych osób będą jedynie domysłami. Hipotez odnośnie tego dlaczego tak jest może być nawet kilkanaście - może już nie jest zainteresowany rozwijaniem znajomości z panią, a może wręcz przeciwnie - wizja spotkania z osobą, którą jest zainteresowany wzbudza w nim stres lub strach, co wpływa na jego zachowanie w stosunku do pani. Zachęcam do podzielenia się z nim swoimi odczuciami odnośnie tej sytuacji i zweryfikowania swoich domysłów (np. "Mam poczucie, że odkąd zaproponowałam spotkanie, Ty mnie unikasz, czy dobrze mi się wydaje?" / "Mam wrażenie, że nasz kontakt się zmienił odkąd zaproponowałam spotkanie, a jest we mnie taka potrzeba, aby zrozumieć dlaczego tak się stało.." itp.). Pozdrawiam, Kałużna Agata
Dzień dobry,
trudno jest budować relację na domysłach. Jedynym skutecznym sposobem do tego jest komunikowanie się ze sobą i mówienie o swoich zainteresowaniach, celach, potrzebach i oczekiwaniach. Zachęcam więc do szczerej rozmowy z chłopakiem, który zdobył Pani zainteresowanie. Jeśli natomiast chciałaby Pani popracować np nad tym jak wyrażać swoje potrzeby i cele, odnaleźć je i poszukać możliwości dla siebie do tego aby budować relacje oparte na szczerości i swobodnym wyrażaniu siebie i swoich oczekiwań, zapraszam na konsultacje.
Pozdrawiam
Dzień dobry, próbowała Pani zapytać jego, skąd taka zmiana? Często kierujemy w takich sytuacjach uwagę na osobę, która znika nam z horyzontu zapominając o sobie. O zadaniu sobie pytania: "Co mi to robi, że ktoś stracił mną zainteresowanie?", "Czy mi się to podoba?", "Czy chce zapytać te osobę o powód?", "Co jestem w stanie zaakceptować relacji, a co nie?" Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.